wmaraci reklam

Türkçe sitelerden backlink almanın zorluğu

6 Mesajlar 997 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ZiasWen ZiasWen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 21 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Türkçe siteye sahip olanlar, kendi kategorisinde olan veya olmayan backlinkleri nasıl alıyor? Yabancı sitelerden alınan backlinkler çok etki etmiyor ve bazı sorunlara yol açabiliyor. Türkçe sitelerin gelişimi açısından bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve nasıl aşıyorsunuz bu problemi?

wmaraci
reklam

bhdstandart bhdstandart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek icra Takip Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 64 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun aslında en önemli etkeni rakip çıkmaması. Mesela benim hukuk sitem var. Mantıken hukuk içerikli siteden backlink almam lazım. Ancak link almak istediğim site kendisini geçmemi istemiyor olabilir.

Yani bencil düşüncelerin mağduru olabiliriz...

İcra Takip Uzmanı

ZiasWen ZiasWen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 21 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Google neredeyse en önem verdiği sıralama kriteri için bu tarz düşünce ve suistimalleri akıl etmiştir diye düşünüyorum. Rakip olsada olmasada Türkçe sitelerden backlink almak çok zor ve çok maliyetli.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Aslında ingilizce backlink almak çok daha zor ve daha maliyetli ancak o kadar çok ingilizce site varki illaki bulunuyor. Bu kadar fazla site olması nedeniyle ingilizcede sıralamaya girmekte daha zor.

Türkçe'de çoğu niş alanda muazzam rekabetler yok. Açıkçası türkçe'de alakalı sitelerden backlink almış olan sitelerde parmakla sayılacak kadar az. Bir çok seo sitesini incelediğimizde kurulumunu üstlendikleri web sitelerden kendilerine footer backlink aldıklarını gördüm. Şimdi sorsak bu seo uzmanlarına footer backlink zararlı derler.

Herkesin kendine göre bir stratejisi var. Ancak türkçe için gerçekten içerikten çok backlink sıralamaya oynuyor gibi görünüyor.

Bir web tasarim ve seo sitesinin hurdaci sitesinden backlink aldigini gördükten sonra alakalı backlinkten ziyade TR için gerçekten sadece backlinklerin çok önemli olduğunu düşünmeye başladım.

Elbette biz kuralından şaşmamalıyız. Alakalı backlink aramaya devam etmek daha sağlıklı bir strateji olduğu kesin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

markoaksakal markoaksakal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İletişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
İyi kötü 10 yıla yakın süredir web tasarım ve SEO işleriyle uğraşıyorum. Kim ne derse desin özgün içerik, uzun içerik, yaratıcı içerik vs. ile sıralama alan site görmedim.

Zaten Google'a popüler bir arama sorgusu yazdığınızda sizi en kaliteli içeriğe sahip siteye götürmediğini, bunun yerine çöp SEO kasan milliyet, hürriyet gibi çöp haber sitelerine ya da iyi manipülasyon yapan uzmanlara parası yeten "zengin" sitelere götürdüğünü hepimiz biliyoruz.

Bu sitelerin algoritma tarafından değerli görülmesinin ise 2 sebebi var, hayvan gibi backlinke sahipler ve hayvan gibi günlük tıklama alıyorlar. Buna karşılık çoğu içerik anahtar kelime çöplüğü ve klik tuzağı başlıklardan ibaret.

Uzun lafın kısası ben Google algoritmasının Türkçe dilini anlamlandırmakta başarısız olduğunu, sitenin ne kadar backlinke ve ne kadar hite sahip olduğuna bakarak sıralama belirlediğini düşünüyorum.

Siz şimdi bir de Ağustos gibi Core Web Vitals güncellemesi tamamlandıktan sonra Google'ın nasıl iyice çöplük olacağını görün. Bir sürü uzman manipülatör çalıştırabilecek gücü olan büyük siteler mi sıralamada yükseklerde olacak, yoksa kaliteli içerik üretmek dışında hiçbir silahı olmayan gariban Wordpressçi mi?

Google sayesinde para kazanan biri olarak söylemeliyim ki ciddi ciddi bir bilgiye ulaşmak istediğimde kullandığım arama motoru duck duck go'dur. Daha mı başarılı, hayır ama en azından manipüle edilmiş bir çöplük değil.

Kaliteli Türkçe backlink işine gelince, çok büyük paralar harcamak dışında bir formül, düzgün çalışan işini iyi yapan bir backlinkçi, Türkçe orta karar siteleri bünyesinde barındıran bir panel vs. bilenler yeşillendirirse sevinirim. Parasını veriyoruz, verdiğimiz parayla rezil oluyoruz, memleketin backlinkçisi de çöp :(
webloggi Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

Furkan07z Furkan07z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
markoaksakal Hocam dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Backlink gerçekten önemli, 2800 kelimelik anahtar kelime açısından oldukça iyi, okuyucuya bilgi veren özgün bir makale yazıyorum buna rağmen, ilk sayfada çıkamıyorum. Peki neden? Çünkü backlinkim yok! Ancak onedionun içeriği ne kadar çöp olsada backlinki sayesinde, ilk sırada. Gerçekten adeletsizlik!
markoaksakal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al