freelance iş ilanları

1000 lira asgari ücret

32 Mesajlar 7.230 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)
merhaba,
Hayata ve iş sektörüne yeni atılacak bir kişi olarak yazıyorum.
Amacım siyasi demokratik değil.

Şuan da subaylık vesayre girmeye çalışıyorum. 15 haziran da sonuçlar gelecek,bekliyoruz.
Şimdi diyelim subaylık olmadı. Bu sene ki Ygs sonuçlarını da hepiniz biliyorsunuz millet kırım kırım kırıldı. Üniversite puanları ultra yüksek tabii parayı basıp özel üniversiteye gitmezseniz.

Arkadaş şimdi benim hayatım da hiç biri olmadı diyelim devlete de sırtımı dayayamadım.Ne olacak? 1000 lira ile ev mi geçindireceğim? Küçümsemiyorum da bu parayı fakat ne kadar acı şimdi anladım.

Çok sinir bozucu bir durum ��

Ortalığı velveleye getirdik galiba (:
NETEOR carpediem berkakalinn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam kendinizi site işlerine verin, ilkokul mezunu olup 10 bin lira gelir elde edenleri gördüm, her şey insanın azminde bitiyor.
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Ne yazıkki öyle işde bu yüzden evlenemiyoruz ev geçindiremediğimiz için acı ama gerçek yapcak bişey yok. 500 tl kira en az 300 fatura 500 yol parası zaten kafadan battın gerisinizi siz düşünün işde

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
: ) bide benim gibi öğretmenlik okuyup sonunda işsiz kalsan ne yapardın , üstelik yaş 26 olmuş bence gençliğinin kıymetini bilip henüz yolun başındayken başarılı olduğun bir alana yönel , üniversite okurkende ister istemez masraf oluyor o parayla özel bir iş kurulabilir bunları bir büyük tavsiyesi olarak düşün hayatını değerlendir , inşallahta hakkında hayırlısı olur Allah büyük : )
Esermax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Evet, maalesef öyle yapmak zorunda kalacaksın.
Hatta o maaş için şu an dua eden kim bilir kaç kişi var? Türkiye koşullarında ve milli gelirinde normalde hesap edilirse asgari ücret şu andaki en düşük memur maaşından daha yüksek olmalı ama bizimkilerde durum biraz farklı çalışıyor. O kadar çok yolsuzluk ve rüşvet var ki halkın alacağı paraların hepsi belirli noktalarda toplanıyor ve asgari ücret "asgari" kalmaya devam ediyor.

Şimdi nasıl geçineceğin konusuna gelirsek; bir kere o maaşla kalkıp da sürüyle çocuk yapamazsın yaparsan "vay efendim bunlara kim bakacak" diye serzenişte de bulunamazsın çünkü kimse zorla yaptırmıyor. Ha diyelim ki hiç çocuk yapmadın yine de zar zor geçinirsin hele bir de eşin de çalışmıyorsa vay haline!

Sana tavsiyem eğer YGS ve LYS'den çok çok iyi bir yer gelmiyorsa rastgele bir 4 yıllık bölüme gir mezun olunca da polisliğe başvur rahat rahat yaşa. Malum ülkemizin en rahat ve en çok para kazanan(neden acaba?) mesleklerinden biri durumunda şu an.
Esermax SeyhunSarioglu

kişi bu mesajı beğendi.

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)
Aslında bin lira çok güzel bi rakam fakat hayat mı çok pahalı olmaya başladı?ülke vergiden mi geçilmiyor diyelim.
Parti parti savunmaya gerek yok bence her başa gelecek kişi malum kişi gibi aynı şeyleri yapacak,yapacaktır.

İsim kullanmayalım ��

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
Benimde askerlik gibi bir hayalim var aynı seninki gibi. Gözden kaybediyorum başvurmadım bile. Lys'den umut 0. 1.000 lira ile ev geçindirmek şu zamanda imkansız. Ama bu para başlangıç olarak "sadece benim için" iyi sayılır. Bizimkilerde benden birşeyler bekliyorlar artık, hem üniversite hemde maddi yönden. 18'mde ne yapabilirimki? banada akıl-fikir verin abiler-ablalar.

SosyalSeo SosyalSeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
kafana sıkıp gidiceksin dünya boş be

nbrknk22 nbrknk22 SEO UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2770
  • Beğeniler 1194 / 724
  • Ticaret 129, (%100)

Seyhun Sarıoğlu adlı üyeden alıntı

Aslında bin lira çok güzel bi rakam fakat hayat mı çok pahalı olmaya başladı?ülke vergiden mi geçilmiyor diyelim.

pek de güzel bir rakam değil.

https://www.dopinger.com/tr

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Valla arkadaşlar bence böyle uçurumların olması normal ki olması lazımda.Ben burda netin başında boş boş bir şeyler yapıyorsam yani kısaca boş işlerle uğraşıyorsa vardiyada ki yada ne bileyim 2. işini yapan para kazanıyorsa benim ağlamamam lazım.Neden mi?Çünkü o adam çalışıyor ekmeğini kazanıyor benim ağlama lüksüm yok.Herkesin geçim düzeyini sağlamak kendi elindedir.Bunları yazarken de asgari ücretli çalışan olduğumu bilin istedim.Çalışan adamı kimse görmezse yada bilmezse o adam kafası ve vicdanı rahat uyur.
NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al