wmaraci reklam
lidertakipci

20 Bin TL Bütçe ile Web Girişimi Yapmak, Fikirlerinizi Bekliyorum....

39 Mesajlar 4.187 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese Selam;

İktisat mezunuyum, yani ekonomistim. Ekonomi, finans, borsa, forex ve hemen tüm yatırım piyasalarına aşinayım, analiz yapmayı biliyorum, piyasaları yakından takip ederim. Ek olarak ilk çıktığı günden beri coinleri takip ediyorum, artık bu alanda da uzmanlaştım diyebilirim.

Uzun yıllardır blog yazıyorum. Siteler açtım kapattım. Web'ten para kazandım. Web dünyasına aşina oldum bu süreçte. Wordpress'e hakimim, adsense, seo, sem, smm gibi birçok kavrama aşinayım.

20 bin TL kadar bir yatırımla yeni bir web girişimi yapmak istiyorum. Kafamda ne yapacağıma dair pek birşey yok. Yeni bir kan, yeni bir heyecan arıyorum.

Bu noktada sizler benim yerimde olsaydınız neler yapardınız? 20 bin tl'yi nasıl harcardınız. Site açmaksa nasıl bir site? haber mi? içerik mi? hangi alana hitap etmeli? veya içerik oluşturmadan yapılabilecek projeler nelerdir? açıkcası bu konuda beyin fırtınası yapmak istiyorum....

NOT: Zaten hali hazırda bir işim var ve şükürler olsun paramı kazanıyorum. Web işlerine hobi olarak başladım ancak bu taraftada artık daha ciddi gelirler elde edebileceğim bir start-up yapmak istiyorum.

Zaman harcayıp, vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler...

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.
wmaraci
reklam

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Yatırım olarak ne kadar bir bütçr gerekir bilemiyorum. Büyük ihtimalle 20 binden fazlasına ihtiyaç duyacaksınızdır ama şuanda TR de alt coin alım satımı yapılan bir site mevcut değil. Bu alana yönlenerek güzel bir proje ve reklam ile çok sağlam bir iş yapabilirsiniz. Fakat bu iş için biraz hızlı acele etmeniz de gerekebilir çünkü yakın zamanda bu alana yönlenecek bir iki proje duydum. Ayrıca dediğim gibi 20 binden fazla bir bütçe de gerekebilir.

Bunun dışında yine uzmanlık alanlarınızla özellikle şu günler de hit olan coin borsasıyla ilgisi bir site açabilirsiniz. Bu site ile ilgili bir iki de size yol gösterebilecek fikir oluşturabilecek ekstra fark yaratacağınız içerikleri özel mesaj ile iletirim.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Ben sizin yerinizde olsaydım ekonomiyi yakından takip ettiğimden canlı olarak coin alıp satar bunuda youtube gibi portallarda da heyecanlı bir şekilde sunum yapabilirdim. Tabiki sizi sizden daha iyi tanıyamam benimki sadece şahsi görüşüm.
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

Archer Archer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 43 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
Hakim olduğunuz konuda iyi blog açabilirsiniz. Yabancı bloglardan ve ekonomi sitelerinden güzel yazılar tercüme edilebilir. Bence ekonomi alanında çok kalıplaşmış içerikler mevcut. Yani açık bence çok büyük. Ama Türkçe site ne kadar kazandırır onu bilemem.

20 bin lirayı yatırmayı düşünürseniz bence İngilizce site yönünde değerlendirin. Yanlış hatırlamıyorsam Türkçe tbm gelirlerinden şikayet eden biri www.insidermonkey.com 'u açtı ve site iyi tuttu. Sonuçta olay 20 bin lira ile değil. Kazandıkça daha da büyütebilirsiniz işinizi.

Ben zerohedge tarzında bir blog açmayı düşünüyorum.
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

digibakers.com - the power of thinking small...
wmaraci
wmaraci

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
Kendimden anlatayım ;
5Bin TL bütçeyle kendi ilgi alanım olan bir kategoride web sitesi açmıştım. Sosyal medya hesaplarından tutun reklamına, seosuna, makalesine kadar kendim ilgilendim. (Temayı ve diğer grafik ihtiyaçlarını satın aldım sadece).
Site herşeyiyle kodlama dahil tamamen özgün bir siteydi 5 bin TL olan bütçem 3. ayın başında tükenmişti. Sitemin 4. ayda geliri 1243 TL idi. Bu gelir sadece adsense değil. Tanıtım yazıları ve özel reklam alanlarıda buna dahildi.
Sonrasında ise bu siteyi satarak bütçemi genişlettim ve 5 adet site kurdum. Bu sitelerin 4ünü 1. ayında toplu olarak sattım ve elimde kalan son siteyle devam ediyorum bu sefer 6. ay hedefim günlük 20k hit almak. Şuan 5. gündeyim ve beklediğimden iyi gidiyor.
Kısacası doğru yoldasınız diyebilirim eğer bu işlerin tüm ince detayından anlıyorsanız. Eğer anlamıyorsanız üzülerek söylüyorum başarı yakalanamayacağını düşünüyorum.
altaybilgin budaks

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
site açmak ayrı start-up ayrı kavramlardır
herkes site açabilir ama start-up işini herkesin yapamaz katma değer getiren fikri olmaz

sizde hedef nedir masa başından idare edilen bir iş mi yoksa koşuşturmalı bir iş mi istiyorsunuz.

20.000 tl alt yapı ve start-up başvuruları için yeterli bir miktardır
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
WebdeSiz
Hocam yazınız hoşuma gitti öncelikle tşk ederim.Acaba yaptığınız proje hakkında biraz daha detay verebilir misiniz ?
Siteleriniz niche mi kuruyorsunuz yoksa genel kategorimi ?
Hangi platformlarda medya desteği kurdunuz ?
Kaç makale yazdırdınız ?
Günlük kaçtane yayınlıyorsunuz ?
Kaç kelimelik makale kullandınız ?
Aldığınız makale backlink tanıtım reklam sayıları neler ve kaç adettir ?

Size zahmet olmazsa cevaplayabilir misiniz ?
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Bitcoin alım satımı yapardım. Gece geç saatlerde düşen bitcoini alıp gündüz satardım
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

Snotrau Snotrau WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek S.E.M & S.E.O Expert
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 31 / 30
  • Ticaret 4, (%100)
İstatistikden anlıyorsunuz, web işlerinden anlıyorsunuz bu bağlamda yapabileceğiniz işler daralıyor ve istatistik bazlı işler yapabilirsiniz ve bunu çeşitlendirebilirsiniz metinsel olarak içerik ve görsel olarak içerik video içerik gibi ve bunu siteniz üzerinden yapabilirsiniz gelecek dönemlerde aşırı popüler olacak sanal para sistemlerinde yer alabilirsiniz onun dışında emtialar hakkında grafik paylaşımları yapabilir bunları yorumladığınız videolar çekebilirsiniz önemli gelişmeler ile ilgili metinsel içerik girebilirsiniz bir blog açmanızı kesinlikle tavsiye etmem madem elinizde bir miktar finansal güç var bunu iyi değerlendirmelisiniz, düşünsenize sizin gibi yeteneklere sahip kaç kişinin imkanı yok ? veya bunları değerlendirecek bir platform arıyor ? Ekonomistlerin buluşacağı ve bireysel olarak emtia veya coin bazlı veya başka bir şeylerin grafiklerini okuyup değerlendirdikleri ve bunları sayfalarında paylaştıkları bir site düşünün ? ve bu ekonomistler istedikleri paylaşımını ücretlendire bilmeleri ? mesela ben bitcoin hakkında ufak bir yorum yaptım bu kullanıcılar için faydalı bir yorum bunu ücretsiz olarak paylaştım çünkü kendimi kanıtlama isteğim var kendimi kanıtlama konusunda başarılı olduğumda bellir bir ücret karşılığında diğer yorumlarımı görebilirler veya bunu üyelik sistemine dökersek misafir üyeler bir kaç yorumu detaysız fakat faydalı bir yorumu görebilir ama kesinlikle sizden böyle bir hizmet almak istiyorsa üyeliğini yükseltmesi gerekebilir bunları düşündükce iş planı daha çok evrenselleşebilir ve neden olmasın dünyaca ünlü bir ekonomi sitesi olabilirsiniz. Bunlar şuanda aklıma gelen şeyler tabi ki sizinde ne iş yapmak istediğiniz çok önemli sevdiğiniz işi yapmalısınız her zaman.
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

Olmayacak diye birşey yoktur.

theweakone theweakone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
herkes açısından ufuk açıcı bir konu haline dönüşebilir diye düşünüyorum. Mutlaka herkes fikir beyan etmeli.

ben öyle parlak fikirleri olan biri olmadığım için, e-ticaret diyorum. Eğer doğru ürün bulunur, güzel bir kampanya yürütülür ise, 20 bin katlanabilir..

konuyu takipteyim.
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al