wmaraci reklam

25 Adet Fırtına Yarata Bilir Miyiz

7 Mesajlar 921 Okunma
wmaraci reklam

ozturkm2 ozturkm2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Faydalı İşler
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 68 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar, Uzun süredir durmadan domain alıyorum hastalık gibi oldu :)) birbiri ile alakalı alakasız fikirler geliyor aklıma google dan aranma hacimlerine vs bakıyorum hoşuma giderse satın alıyorum ama malum fiyat artışları ile artık duruldum, dedim şu blog işlerine bir başlayayım udemy den fikret tozak ın bir wp dersini aldım hee gerekte yokmuş aslında ama almış bulundum şimdi yine bu adama ait bir wp klubü var oraya üye olayım mı olmayayım mı düşüncesi içindeyim tavsiyelerinize açığım :) konumuza gelecek olursak resmini koyduğum domainlerin aranma hacimleri vs. yazdım siz olsanız hangisini seçip yola çıkarsınız. Teşekkürler.

[img]https://i.hizliresim.com/U0p09Q.png" />

[/IMG]

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

bhdstandart bhdstandart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek icra Takip Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 64 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Aranması yüksek olan alanın rekabeti de büyük olur. Fotoda sadece aranma hacminden bahsedilmiş aslında. Aslında sizin yaptığınız şey geleceğe yatırım gibi bişey. Yani arsa almak gibi.

Mesela Altın değerinde bir örnek vereyim.
Elektrikli araba aranma hacmi yüksek ancak çok faaliyet gösterilmeyen alan. Togg seri üretime başlayınca bu alandan güzel ekmek yenebilir. Sizde bu alanda bi site açsanız ve besleseniz vakti gelince değerlenebilir.
ozturkm2

kişi bu mesajı beğendi.

İcra Takip Uzmanı

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
alan adı yok burada neyine göre yorum yapıcaz anlamadım. Tbm zaten 1.sıradakini kur diyor ...

• Üyelik 24.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Faydalı İşler
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 68 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
alan adlarını yazmak istemedim, aranma hacimlerini ve kategori yazmayı yeterli buldum

wmaraci

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkçası Google Ads analizinden çok Google Trends analizi bu konuda en iyi fikri verebilir diye düşünüyorum. Ads anahtar kelime planlayıcısında aranmalar biraz fazla abartılı görünüyor genelde. Olası hacimi analiz etmek yerine gerçek verilere de göz atmak gerek diye düşünüyorum.
ozturkm2

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
asla aranma hacmine vs bakmazdım (önemsiz demiyorum). önce kategorimi belirlerdim, o kategoriye ait en güzel, en kısa, en akılda kalıcı hangisi ise onla başlardım. diğer yazdıklarınıza kişisel olarak ben asla bakmıyorum. domainin aranma hacmi olayına. insanlar bence tabii ki: konu aratıyor. İşte kuru fasulye nasıl yapılır? gibi... bunu yazdığında siz 1. sayfa çıkıyorsanız bu iş tamamdır. çıkmıyorsanız işiniz çok zorlaşıyor, bu sefer çok sağlam 100 binlerce takipçisi olan sosyal medyalara gebe kalıyorsunuz, çok zor hit çekiliyor, hatta sosyal medyada paylaştığınızla kalıyorsunuz hit bile gelmiyor. kendinizden düşünün mesela birisi sosyal medyada bir şey paylaştığında o haberi/makaleyi tıklıyormusunuz? ben ASLA tıklamıyorum. Bu yüzden de sosyal medya sıkıntı. Ama siz tıklıyorsanız illa tıklayan birileri vardır bunu aramaya devam edeceksiniz. Uzun yazdım kusura bakmayın. Belki siz bir profesyonelsiniz tanımıyorum, ama konu bahanesiyle okuyan genç arkadaşlara belki bir fikir oluşturabilirim. Herkese iyi forumlar.
ozturkm2

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Faydalı İşler
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 68 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
selcuksofta hocam dediğiniz şeyler çok doğru benim amacım aslında 4-6 ay sonrasında günlük 15-20 lira getirisi olacak bir site kurmak 1k para ayırdım bu iş için ne gerekirse yapmaya da hazırım. Acemiyim hiç deneyimim de yok bu konularda bir aklımda diyor ki bekle önce deneme yanılma yapacak bir site kur yap-boz-geliştir-değiştir ne yaparsan ne olur öğren daha sonrasında ciddi bir işe başla ama işte kararsızım Allah Kerim :)
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al