wmaraci reklam
lidertakipci

3D PRiNTER

12 Mesajlar 1.270 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
Merhabalar arkadaşlar 3d printer işine girmeyi planlıyorum sektör henüz çok yeni bu konuda çok fazla çalışma yapan kişi yok gördüğüm kadarıyla sadece 1-2 tane sağlam yer bulunmakta. Modelleme konusunda sıkıntım yok. E-ticaret konsuunda biraz zayıfım. Bu işte önde olan isimler 3d eğitimler vermekte ve cafe dahi açmışlar bunun yanında 3d printer malzemeleri ve figürler satmakta.Sizce nasıl fikir uttarmı tutmaz mı?

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Valla Hocam ben mimarlık öğrenciyim. iyi gelirli müşterilerim olursa, özellikle ıslak hacimlerde ve Yatak odalarında bu teknolojiden faydalanmayı düşünür, öneririm. Ancak biraz pahalı oldugu için şu an için herkese hitap etmiyor.

Bu baskıların metrekare fiyatı benim araştırdıgım kadarıyla 250-300 tl civarında.

Ama kesinlikle Para kazanılabilecek bir uygulama bana göre.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Valla Hocam ben mimarlık öğrenciyim. iyi gelirli müşterilerim olursa, özellikle ıslak hacimlerde ve Yatak odalarında bu teknolojiden faydalanmayı düşünür, öneririm. Ancak biraz pahalı oldugu için şu an için herkese hitap etmiyor.

Bu baskıların metrekare fiyatı benim araştırdıgım kadarıyla 250-300 tl civarında.

Ama kesinlikle Para kazanılabilecek bir uygulama bana göre.

hocam biz printerı kendimiz üretmeyi planlıyoruz.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

ebubekiragbaba adlı üyeden alıntı

hocam biz printerı kendimiz üretmeyi planlıyoruz.

Hocam biliyorum, anladım da. Ama demek istediğim Siz onu 250-300 liraya satacaksınız ( Benim bahsettiğim alan mimari alan. Yer döşemesi ve duvar kağıdı tarzında düşünebilirsiniz).

ve bu fiyata Pek müşteri bulunabileceğini sanmıyorum şimdilik. Aksi halde 3d resim basmakla Para kazanamazsınız. Canvas çalışmaları yapan bir çok Sanatcı, insanların tablolara sadece resim olarak bakmasından yakınır ( sanat eseri olarak bakmıyorlar). Bu düşünceler taşındıgı sürece de yapılan iş'e ödenen ücret 100 lirayı geçemiyor maalesef.

Canvas'ın ciddi alıcıları olmasına ragmen durum böyle. 3D ise maalesef resim baskısından öteye gidemeyecektir. Bu yüzden iyi bir piyasa arastırması yapmalısınız.

wmaraci
wmaraci

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)
Ben de şu sıralar bu sektör hakkında araştırmalar yapıyorum. Yazıcı üretecek kapasiteye sahipseniz zorlanmadan satışını yapabilirsiniz.

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
üretmeden önce bayilik veren firmalarla iletişim kurmanızı tavsiye ederim işin kurdu olmak önemli

• Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)

Hocam biliyorum, anladım da. Ama demek istediğim Siz onu 250-300 liraya satacaksınız ( Benim bahsettiğim alan mimari alan. Yer döşemesi ve duvar kağıdı tarzında düşünebilirsiniz).

ve bu fiyata Pek müşteri bulunabileceğini sanmıyorum şimdilik. Aksi halde 3d resim basmakla Para kazanamazsınız. Canvas çalışmaları yapan bir çok Sanatcı, insanların tablolara sadece resim olarak bakmasından yakınır ( sanat eseri olarak bakmıyorlar). Bu düşünceler taşındıgı sürece de yapılan iş'e ödenen ücret 100 lirayı geçemiyor maalesef.

Canvas'ın ciddi alıcıları olmasına ragmen durum böyle. 3D ise maalesef resim baskısından öteye gidemeyecektir. Bu yüzden iyi bir piyasa arastırması yapmalısınız.

Siz nasıl bir yazıcıdan bahsediyorsunuz acaba? Yazıcı olarak 3D dediğimiz en yaygın olarak kullanılan modeller plastiği eritip 3 boyutlu ürün yaratan cihazlardır.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Decanus adlı üyeden alıntı

Siz nasıl bir yazıcıdan bahsediyorsunuz acaba? Yazıcı olarak 3D dediğimiz en yaygın olarak kullanılan modeller plastiği eritip 3 boyutlu ürün yaratan cihazlardır.

aynı yazıcıdan bahsediyoruz hocam. Sadece büyük boyutlu baskılardan örnek verdim

• Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)

aynı yazıcıdan bahsediyoruz hocam. Sadece büyük boyutlu baskılardan örnek verdim

Yer döşemesi falan dediğiniz için ben yanlış anlamışım, teşekkür ediyorum.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)

Hocam benim asıl amacım yapmış olduğum printerı satmak bunun yanında modelleme ile yapılan figürler vs de satılabilir tabi. İş büyürse ve kendimi ciddi oranda geliştirirsem de http://www.3dortgen.com/ bu tarz bi konsept gerçekten harika olurdu.

Decanus adlı üyeden alıntı

Ben de şu sıralar bu sektör hakkında araştırmalar yapıyorum. Yazıcı üretecek kapasiteye sahipseniz zorlanmadan satışını yapabilirsiniz.

hocam yavaş yavaş yapmaya başladım bakalım ne olucak.

Powersuit adlı üyeden alıntı

üretmeden önce bayilik veren firmalarla iletişim kurmanızı tavsiye ederim işin kurdu olmak önemli

tavsiyeniz için teşekkürler hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al