wmaraci reklam
lidertakipci

7.300 TL ile neler yapılabilir?

47 Mesajlar 5.402 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetGuler AhmetGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 129 / 55
  • Ticaret 24, (%100)
500.000 beğenili facebook sayfası kastırılır. Sonrada insanları paylaşmasını teşvik eden özel görselli durumlar hazırlanır ve yayınlanır. Bunlar paylaşıldıkça sayfanız beğenisi gittikçe artacaktır. Şimdiye kadarki maliyet 500 TL sonrasında güzel bir web sitesi oluşturulur. Web sitesine 200 kelimelik günde 10 makale girilir bunun maliyeti günlük 20 TL tutar. Öncesinde siteye 500 TL'ye özel bir tema yaptırılır. Sonrasında yazılarınız facebook sayfasında paylaşılır. İlk ayın maliyeti 1100 TL tutmaktadır. İkinci ayda günlük 200 kelime 10 makale girmeye devam edilir. Sonrasında çok sağlam bir çekiliş yapılır. Bu çekiliş sayesinde google+, twitter, facebook gibi sosyal ağlarda paylaşımlar yaptırılmalıdır. Bu çekiliş bir uygulama ile yönetilmektedir yoksa baş edemezsiniz. Sonrasında ay sonuna geldik. İkinci ayın masrafı yakşalık 2500 Tl'dir birinci ayda 1100 tl harcadık toplam 3600 tl gibi harcamamız oldu ve toplam 600 özgün içeriğimiz oldu. Üçüncü ay seo çalışmaları için başlayabilirsiniz. Ufak bir ekip oluşturarak 300 kelimelik 100 makale oluşturunuz bunun maliyeti 300 TL'dir. Sonrasında paravan bloglar ve tanıtım yazıları ile sitenizi güçlendiriniz. Bu ay ki maliyet 1500 TL'dir. Toplamda 5100 TL harcama oldu ve 900 özgün içerik oldu. En kötü sosyal medyadan günlük 20k gelen bir hitiniz olacak ve google ve yandex dostu olacağımız için yazılarımız Hep ilk 3'te olacak. Bundan dolayıda 50k gibi bir hit gelecek :) Buda 50k hit demek zaten işinizi düzgün yaparsanız. Kısa sürede 7300 liranın kat kat fazlasını kazanırsınız böyle ama aşırı emek ve sizi yarı yolda bırakmayan ortaklar olması gerek sonrasında sitenize flash oyun - yasal indirme bölümleri oluşturursunuz. Böylece her kitleye hitap edeceğiniz için En Kötü günlük tekil hitiniz 50 - 100k olacaktır.
Economist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
demek ki sen motorun yaptığı dalga köpürtmesi anlayamamışsın hocam :)
krrgh

kişi bu mesajı beğendi.

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
adana organize sanayideki firmalar web tasarım yap diyeceğim ama adamlara fiyat verince senin dediğin işi 200 tl ye yapıyorlar yeğen deyip bütün şevkini kırarlar.

seo işinden anlıyor iseniz kurumsal firmalara hizmet verebilirsiniz zamanında bu işi yapan firmalar olmadığı için biz firmalar bu işi öğrendik ve artık kanımıza webmasterlik işledi dizi film vs.. sitelerle uğraşır oldum :).
Economist

kişi bu mesajı beğendi.

AltunelSeo AltunelSeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 199 / 89
  • Ticaret 19, (%84)
Parayı bana ver kanka gerisine karışma :D

ben de SEOcuyum :)
Economist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

Murat Altunel adlı üyeden alıntı

Parayı bana ver kanka gerisine karışma :D

ben de SEOcuyum :)

İBAN veya Hesap numarası alayım. :D hepsini gönderim sana :)
AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Eğer kredi çekerseniz bu paranın ustune koyup güzel bir mobil yazılım yapabilirsiniz ( Fotoğraf uygulaması olanlardan Snapchat vs gbi ) Artık insanların yeni trendi o fotoğraf uygulaması göndermek almak falan :) şahsen param olsa bu işe yonelirim ;)

Ek Olarak:

SzgnMtluca SzgnMtluca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Forum'dan gelirli film sitesi al. 3000 TL'ye Aylık Minimum 1000 TL gelirli film sitesi vardı. Tavsiyem gelirli film sitesi al. İster sağdan soldan çek ister para ver upload ettir reklamlı. Hem idare etmeside kolay.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Zenginin parası züğürtün çenesini yorarmış :)

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam böyle bir sistem var mıdır bilmiyorum,

Bir sistem olsa hosting , domain , vps , vds kısacası tüm makina ,vb. canlı destek verseniz diyeceksiniz ki bunu bir forum , blog 'ta çözebilirsiniz fakat kimseye güven olmuyor hocam çok yakından tanımadadıktan sonra insan iş yapmak istemiyor siz bunu kitabına uydurursanız güven verirseniz bence tutar çünkü ben böyle forumlarda konu açıp bu olmadı şu olmadı demekten bıktım hosting şirketine yazıyorum adam benden daha az biliyor konuları gitmiş hosting şirketi açmış anlamış değilim.Çoğu bilgide Türkçe kaynaklarda yok bir sistem olsa soru sorulsa hem canlı , hem ticket şeklinde ben ücretli , ücretsiz kesinlikle kullanırdım.
Economist

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
7.300,50 kuruş hocam o 50 kuruş birşeyleri değiştirebilir :P

Bu arada şunu yapın diye fikir veremem -kelin ilacı olsa kendi başına sürer- ama büyük kısmı reklama ayırın. Bugün televizyona yada reklam panolarına vereceğiniz bir reklam bir sürü siteden ön plana çıkarır sizi. Aynı site olsa bile o siteden öne çıkarsınız. Çünkü insanlar internet ile haşır neşir artık eskisi gibi değil. Fakat internet sitelerinin reklamları hep internet de kaldı. İnsanlar yiyecek içeçek yada turkcell reklamları gibi klasik şeyleri görüp duruyor. Bir sitenin reklamı emin olun herkesin aklında kalacaktır. Birde 'viral reklam' işini öğrenirseniz sanal alemde de reklamınız olur.

Paranın büyük kısmını reklama ayırdınız, zaten işi bilen birisiniz, siteyi para verip yaptırmayacaksınız. Büyük kısmı reklama ayırdıktan sonra projeniz sosyal medya, sözlükler veya diğer insanların içeriğini oluşturduğu siteler gibi olsun. Yani bir haber sitesi gibi insanların ziyaret ettiği değil siteye birşeyler kattığı bir proje.

Neden böyle olsun diyorum? çünkü içeriği sürekli sizin oluşturduğunuz bir site bıktırabilir, yada monotonlaşabilir. Ama tuğlaları üyeler koyarsa siteye bağlılık artar, ayrıca etkileşimler olur üyeler arasında. Bunun yanında size sadece ortamı ayarlamak kalır. Üyelerin kendilerininde birşeyler yapabildiğini bilmesi artıdır.

Peki bu proje nasıl bulunur? bunuda cevaplayalım; Forumda ve forum dışında bu işlerden anlayan insanları tanıyorsunuz, görüldüğü üzere çoğuyla samimisiniz de. Toplaşın ve beyin fırtınası yapın. "Ne lazım?" "biz neyi beğeniriz?" "nasıl bir siteye hergün gireriz?" "insanlar neden bıktı?" "neyi görmek istemiyorlar/istiyorlar" gibisinden sorular sorup yanıt arayın. Tabi bu sorular biraz basit oldu, daha detaylı ve sonuca götürecek soruları belirleyip buna cevap aramalısınız.

Benide davet etmeyi unutmayın :P
Economist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al