freelance iş ilanları

ABD yaptırımları gelirse alternatifiniz var mı?

42 Mesajlar 4.967 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)

darknov4 adlı üyeden alıntı

Ardakaşın adsense derdi yok muhtemelen :D insanlar bu işten para kazandığı için endişe içinde, hiçbir Türk şirket o paraları vermez

:) aylık 300-500₺ para kazandığım için bu kadar strese mi gireyim? Aylık toplam kazancımın yüzde 70’ini içerik yazarlığı ve editörlükten kazanıyorum. Böyle bir durumda internet işleri işe ilgilenen herkes etkilenecek. Ne yapalım, senin bir tavsiyen var mı?

Veya şöyle yapalım. Buradan yorum atarak Amerika’yı engellemeye çalışalım. Ne kadar çok mantıklı değil mi? :) Kasmaya gerek yok kardeşim. Burada AdSense üzerinden aylık binlerce lira kazanan Kişiler kendini sağlama almıştır zaten. Benim tepkim, işi siyasete dökerek konu dışına kaçılması.

wmaraci
reklam

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Google demek google play, google ads, adsense, youtube gibi bir çok yerden para kazanmak demek. Huaweye sadece google playi yasaklayarak milyon dolarlar kaybetti. Türkiyeden bu kadar para kazanıyoken ne google yaptırım uygular nede amerika. Bizdede belli olmuyor ama teknoloji yavaşda olsa gelişiyor. Teknolojiden kastım öyle telefon felan değil amerikanın yaptırım uygulayacağı alanlar. Protezler, bombalar, silahlar vs.vs. Bize yaptırım uygularsa olacağı tek şey döviz aşırı yükselir oda yine bize vurur.
iFurkan bQnyy

kişi bu mesajı beğendi.

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)
Ülkemizin diğer ülkeler ile arasında oluşabilecek problemleri ön görüp ona göre yol izleyen arkadaşların olması şaşırtıcı. Bu ambargo söylentilerinden sadece web siteleri için tedirgin olanların olması ise üzücü. Ülkemizin genel anlamda nasıl ve ne kadar etlkileneceğini dert etmek gerektiğini düşünüyorum... Hakkımızda hayırlısı.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
keşke yaptırım yapsada kendi arama motorumuzu video sitemizi sosyal ağımzı kursak reklamstore kullanıyorum zaten adsense kapanırsa reklamveren oraya kayar bana yarar :D

wmaraci
wmaraci

Drozturk Drozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 111 / 117
  • Ticaret 28, (%100)
Yaptırım Sonrası Saten Kazançlar Dip Yapacak.
1:Paranın Çıkış Yeri İzlanda
2:Google Pazar Ağını Kaybeder.
3:Google İtibar Düşer.
4:Google Gerek İse Facebook Twitter Bunlar Hep istihbarat İçin Kullanıldığını Herkes Biliyor.
HUAWEİ Yazılımı Üretir Tutturur İse Cin liler Arama motoru Gelişdirir İse Googlenin En Korktuğu Senaryo Gerçekleşir.Ardından Cinlilerin Pazar Ağı Gelirse Burdan Bir Sosyal Medya Sitesi.
Yapsında Göreyim.

LastWebmaster LastWebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 362 / 361
  • Ticaret 28, (%100)
Yaptırımlar bu gibi dijital katmanlara kadar inerse bundan en büyük zararı Amerika görecektir. Bizden dolayı değil bölge ülkelerinin güvenini kaybediyorlar. İrana ve diğer birçok ülkeye karşı uzun süredir uyguladıkları yaptırımlar yüzünden avrupadaki iş adamları amerikadan yatırımlarını kaydırmaya başladılar. Yani bu şu demek, savaş olasılığı yüksek bir döneme giriyoruz.

Kim öle Kim kala Hayırlısı.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Ne geyik dönmüş. "Beyin bedava" denen bir söz vardı bir ara...

Neyse almanya adsense almıştık, ona domain ekleyeyim en iyisi...

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)

AllyBey adlı üyeden alıntı

Google demek google play, google ads, adsense, youtube gibi bir çok yerden para kazanmak demek. Huaweye sadece google playi yasaklayarak milyon dolarlar kaybetti. Türkiyeden bu kadar para kazanıyoken ne google yaptırım uygular nede amerika. Bizdede belli olmuyor ama teknoloji yavaşda olsa gelişiyor. Teknolojiden kastım öyle telefon felan değil amerikanın yaptırım uygulayacağı alanlar. Protezler, bombalar, silahlar vs.vs. Bize yaptırım uygularsa olacağı tek şey döviz aşırı yükselir oda yine bize vurur.

çok enteresan... bilinmeyen bi protez, silah falan mı ürettik?
benim en son yetiştiğim tubitakta 1. olan organik hoşaf ve fasülye kepçesi projeleriydi.

başkaca bize ait bir silah göremedim. üretmekten kastınız toplayıp montajını yapmak ise o zaman dünyanın yarısının sahip olduğunu üretiyoruz demektir :)

ben her istediğimi yaptırıyorsam bir hükümete onlarla çok uğraşmazdım..

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Adamlar 9 milyar dolarlık geliri bi anda kestiler. Bizim siyasetçilerimiz zaten belli. Akıllı hareket etmeyi bilmezler. Yüz binlerce iş yeri binlerce insan kazanç ve müşteri kazanıyor Google'ın çeşitli ürünlerinden. Her şeye hazır olmak gerekli.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)

LocalSeo adlı üyeden alıntı

Adamlar 9 milyar dolarlık geliri bi anda kestiler. Bizim siyasetçilerimiz zaten belli. Akıllı hareket etmeyi bilmezler. Yüz binlerce iş yeri binlerce insan kazanç ve müşteri kazanıyor Google'ın çeşitli ürünlerinden. Her şeye hazır olmak gerekli.

yok yahu olur mu hiç. amerika bizi kkıskanıyor. hiç birşey yapamaz korkmayın. iki hööyttt deriz pısar kalır. yaptırım falan vız gelir. benzine zam gelecekmiş peehh. zaten arabası yok adamın. zam versen nolur.

hala yaz ayında doğalgaz indirim kışa girerken bindirimi yapılan ve bunu indirim olarak algılayan milletiz :)
kışın 300tl ödüyorsun. yazın 50tl. adam bunu indirim sayıyor :)

bu tür bir düşünce yapısına birşey anlatamazsın. çünkü bakış bellidir. söylediğin sözlerde havada kalır.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al