freelance iş ilanları

ABD yaptırımları gelirse alternatifiniz var mı?

42 Mesajlar 4.965 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar bugün yarın yaptırım gelecek sanırım, google adsense'den para kazananlar artık ödeme alamayacak, ne youtube ne de web sitelerinden para kazanılmayacak, arkadaşıma sordum aylık 5-10 bin tl kazanıyor azerbaycana giderim yakın diye falan dedi sizin planınız nedir, gitmeden etmeden almanyadaki aracı kişilerle ödeme almaya devam edebilir miyiz?

https://www.ntv.com.tr/turkiye/cavusogluabd-yaptirim-adimi-atarsa-biz-de-karsiligini-veririz,8kr7dX27ekKa_TY7EO_zTw

not: bazı arkadaşlar google yapmaz diyor da zaten google hiçbir yaptırımı kendi isteğiyle yapmıyor, hükümet yapıyor google ve diğer firmalarda buna uymak zorunda kalıyor, hala google parayı sever yapmaz diyen var ilginç.

wmaraci
reklam

ofurkanak ofurkanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Bu adsense işini nerden duydunuz? Biraz sallamasyon duruyor.
faruk16 TolgaYilmaz xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
ofurkanak hocam yaptırım demek; abd'den tr'ye para transferi yasaklanacak ya da google tr'ye hizmet vermeyi bırakacak mecbur, daha geçen hafta huawei'ye neler yaptılar.
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sitem Türkçe olmadığından beni alakadar eden bir durum yok. Zaten ben bu günleri görerek böyle bir yatirim yaptim. Hem kur hem siyasi dengesizlik hem ekonomik problemler hem dis politikadaki berbat yönetimden dolayı yabanci site acmak en makul secenekti.

S400 meselesine gelirsek s500ler konusulmaya baslandi. Son dakika kivirip biz s500leri almak icin bekleyecegiz denirse sasirmam. Fakat ekonomik krizin bir gunah kecisi olmak zorunda haliyle bu iş de onlar için bicilmis kaftan. Ben geri adım atacaklarini dusunmuyorum acikcasi.

Batti balik yan gider. Trump reyiz bir tweetle papazı saldırıyor. Bir tweetle hapisteki baska birini cikarttiriyor vs.. gecen de bir tweetle ekonimizi batiririm demisti haksiz da degil. Adam bir tweet atiyor kur 7lere dayaniyor 2 3 tweet atsa kimbilir neler olacak :)

Abdye ucus yasagi falan da gelir. Neyse içi boş milliyetçilikle hamaset yaparak halka gaz verilir halkta her zamanki gibi tepkisiz kalır demek isterdim lakin öyle olmayacak ;) Millet aç aç. Valla neler olur ben bile hayal edemiyorum
melankolia Arestr Mosoko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi sitenizin türkçe ya da arapça olması önemli değil, önemli olan adsenseniz, türkiye adsense değilse kısmen yırttınız, yinede abd ile iş birliğine girecek ülkelerden biri ise ordan bile tr'ye para çekemeyebilirsiniz ama yine de tr adsense olmaması iyi bir seçim.
xsafa Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi sitenizin türkçe ya da arapça olması önemli değil, önemli olan adsenseniz, türkiye adsense değilse kısmen yırttınız, ama yine abd ile iş birliğine girecek ülkelerden biri ise ordan bile tr'ye para çekemeyebilirsiniz ama yine de tr adsense olmaması iyi bir seçim.

İngiltere adsense. Yurt disinda banka hesabim da var :) cekemesem de problem degil bir yolunu bulurum. Oradan direkt bir arkadasa yollarim o bana normal bir sekilde ucreti yolluyormus gibi gönderir vs.

Btc olarak da cevirebilirim parayi yol cok yani.
xsafa Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

ofurkanak ofurkanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

ofurkanak hocam yaptırım demek; abd'den tr'ye para transferi yasaklanacak ya da google tr'ye hizmet vermeyi bırakacak mecbur, daha geçen hafta huawei'ye neler yaptılar.

Tabi ki önlem almak gerekir fakat Amerika nın direk olarak böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum. Yaptırımlar daha çok askeri alanda olur gibi düşünüyorum. Ya da işte vergi artırımları falan. Para transferi yasaklamak demek ekonomik olarak ilişkiyi koparmaktır. Eğer cidden dediğiniz olursa büyük şaşırırım. Tabi Trump tan da her şeyi beklemek lazım.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
ofurkanak hiç belli olmuyor bu trump tam bir kaçık, tim cook bugün gitti yalvarmaya yarında google gidecek ticaret savaşı bize de zarar veriyor yapma falan diyecekler herhalde. çok uzun sürmez bu durumlar, abd seçimleri de var yakında belki düzelir.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ofurkanak adlı üyeden alıntı

Tabi ki önlem almak gerekir fakat Amerika nın direk olarak böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum. Yaptırımlar daha çok askeri alanda olur gibi düşünüyorum. Ya da işte vergi artırımları falan. Para transferi yasaklamak demek ekonomik olarak ilişkiyi koparmaktır. Eğer cidden dediğiniz olursa büyük şaşırırım. Tabi Trump tan da her şeyi beklemek lazım.

Normal bir insandan bahsetmiyorsunuz hocam. Adam deli :) delidir ne yapsa yeridir. İddia ediyorum boyle bir kriz ciksin ortaya 1 haftada dolar 10a cikar. Abdyle cin, rusya vs.. mucadele edemiyor biz bu batik ekonomiyle nasil edelim
nigne2011 Mosoko ofurkanak

kişi bu mesajı beğendi.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Aklıma Dondurmam Gaymak filmi geldi.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al