lostyazilim

Adsense Topluluğu için beyin fırtınası yapalım

25 Mesajlar 2.071 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
hocam başlarda böyle bir organizasyonu ben de düşünmedim değil. ama advertiser'ın gözünden bakarsanız hoş bir görüntü çıkmaz. yani firma satışlarını arttırmak için reklam veriyor ama biz sadece publisher kazansın diye tıklıyoruz bu da haksız kazanç. hoş bir şey değil
CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

WebmasterBurada adlı üyeden alıntı

Diyelim ki ben o 100 kişiye dahilim. Ama benim sitemde günde 100 tık alacak potansiyel yok. Google verilere göre bunu çok kolay saptayabilir.

Randımanlı şekilde artış sağlanması gerekse bile bilinçli olarak googleda hedef site arattırılıp girilecek veya sık kullananlara alacaksın veya linkler script üzerinden gönderilecek ve direk giriş sayılacak. Tüm bunlar doğallığa aykırı davranışlardır.

100 kişi yarım dakikadan yaklaşık 1 saat 100 tık alabilmek için 100 tık yapacağına sitesine adam akıllı veri girse belki gayet doğal bir kazanç elde edecek.

Kaldı ki, ihtiyacın olmadığı halde reklamverenin reklamına tıklayacaksın. Kul hakkına giriyorsunuz.

İşte görmek istediğim yorumlar bunlar çok teşekkürler. Zaten böyle bir şey yapılırsa her şey göz önüne alınmalı. Dediğiniz dezavantajları ortadan kaldırmak için örneğin blog sahibi sisteme bir konu linki ekler bu konu linkini googledan yönlendirmeli verir vs. giren kişide blogda gezinir yorum atar vs. Demek istediğim girelim tık yapıp çıkalım değil PTC sitesi kurmuyoruz sonuçtaç. Sistemdeki kişiler bildiğin çalışacak 10 dk sını ayırıp.

Ayrıca tamamen beyin fırtınası için açtım şu an ne adsensem nede Türkçe blog'um var. Bu konuyuda bir yerde noktalayıp her şeyi aydınlatmış olacağız sonuçta.

Ek Olarak:

mfrkn adlı üyeden alıntı

hocam başlarda böyle bir organizasyonu ben de düşünmedim değil. ama advertiser'ın gözünden bakarsanız hoş bir görüntü çıkmaz. yani firma satışlarını arttırmak için reklam veriyor ama biz sadece publisher kazansın diye tıklıyoruz bu da haksız kazanç. hoş bir şey değil

Kesinlikle katılıyorum.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

YASiNHUTAR YASiNHUTAR webhazine.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** H**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 65 / 199
  • Ticaret 40, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Evet bir yerde haklsınız fakat bu reklamlara TBM oranını belirleyenler reklam verenler değil mi? Bir soru olarak soruyorum. Eğer öyleyse hiç iyi TBM ler vermiyolar. İngilizce sitelerde TBM 11 tl ve üstü olanlar var. Webmasterlar nasıl kazancak peki 0,1 tbm ile?

Bilemiyorum ama ben haram kazanacağıma az kazanırım daha iyi. Hem oranlar genelde o kadar düşük olmuyor.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Reklamverenleri düşündünüzmü hiç? Biz reklam versek bize böyle yapılsa? Millet tonlarca para akıtıyor reklam için. Şimdi bizde sahte yoldan paramı kazanalım. Sonrada o paraları helalimizmiş gibi harcayalımmı?.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Reklamverenleri düşündünüzmü hiç? Biz reklam versek bize böyle yapılsa? Millet tonlarca para akıtıyor reklam için. Şimdi bizde sahte yoldan paramı kazanalım. Sonrada o paraları helalimizmiş gibi harcayalımmı?.

Soruyu ben size soruyorum ? koyarak ben suçlanmış hissediyorum. Dediğim gibi benim daha adsensem bile yok sadece beyin fırtınası yapalım diye açtım. Lütfen sakin olun.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Soruyu ben size soruyorum ? koyarak ben suçlanmış hissediyorum. Dediğim gibi benim daha adsensem bile yok sadece beyin fırtınası yapalım diye açtım. Lütfen sakin olun.

Ben sizi suçlamadım buna hakkımda yok. Ben sadece fikrimi bildirdim. Ve yorumlarda öyle görünse bile ben kimseye yazmam ilk önce o yorumu kendime ait ederim.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Ben sizi suçlamadım buna hakkımda yok. Ben sadece fikrimi bildirdim. Ve yorumlarda öyle görünse bile ben kimseye yazmam ilk önce o yorumu kendime ait ederim.

Anladım. Hocam o zaman "Reklamverenleri düşündünüzmü hiç? Biz reklam versek bize böyle yapılsa?" Yerine "reklam veren olarak hiç iyi olmazdı benim açımdan, yayıncıların birde beni düşünmelerini isterdim" şeklinde yazmalısınız kanımca. Çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Anladım. Hocam o zaman "Reklamverenleri düşündünüzmü hiç? Biz reklam versek bize böyle yapılsa?" Yerine "reklam veren olarak hiç iyi olmazdı benim açımdan, yayıncıların birde beni düşünmelerini isterdim" şeklinde yazmalısınız kanımca. Çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

İnsan o an aklına gelenleri yazar çoğu zaman :) bende her zaman aklıma gelenleri yazarım ama tabiikide kurallar çerçevesinde. Eğer itici yorum olduysa kusura bakmayın.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

İnsan o an aklına gelenleri yazar çoğu zaman :) bende her zaman aklıma gelenleri yazarım ama tabiikide kurallar çerçevesinde. Eğer itici yorum olduysa kusura bakmayın.

Estağfurullah ne demek hocam :) Bende bu konuyu hiç düşünmeden açtım ki düşünsem açmazdım benimde aklıma reklam verenler gelirdi. Ama tak fikir geldi hemen açtım yani bende kötü biri değilim reklam verenlere zarar vermek açısından :)

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Estağfurullah ne demek hocam :) Bende bu konuyu hiç düşünmeden açtım ki düşünsem açmazdım benimde aklıma reklam verenler gelirdi. Ama tak fikir geldi hemen açtım yani bende kötü biri değilim reklam verenlere zarar vermek açısından :)

Elbette biliyoruz öyle bir fikriniz yok :) öyle fikri olan direk konu açmıyor genelde. Gizlince ekipi toplar ve tıklar emin olun ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al