wmaraci reklam

Adsense Topluluğu için beyin fırtınası yapalım

25 Mesajlar 1.777 Okunma
wmaraci reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Herkese kolay gelsin öncelikle. Buradaki Projemi tek başıma yürütüyorum. Uğraşırken aklıma bir soru takıldı.

Biliyoruz ki adsense tık başına kazanç sağlayan bir sistem. Webmasterlerin en büyük derdide ilk önce hit sağlamak sonra reklamları iyi konumlandırarak kazanç sağlamak.

Bir havur oluşturulsa. Ciddi kişilerden. Sonra bu kavuz için bir sistem geliştirilse. Bu havuzdaki herkes hergün bir siteye girerek reklamlara tıklasa. 100 kişi olduğunu düşünürsek bir sitenin adsenseleri günlük 100 tık alacak. Tabi bu tıklar direkt siteye gir tıkla şeklinde değilde, blogda 10 saniye gezindikten sonra yapılacak.

Havuzdaki bloglarda boş sayfaya adsense koyarak değil birkaç haftalık veya aylık düzenli bloglar olacak.

Adsense bunu anlayabilir mi? Bu sistem nasıl geliştirilebilir?

Ek olarak: Lütfen hem + hem - yönde yorum yapın "tutmaz, adsense bunu anlar" diyip bırakmayın.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Güzel olabilir ancak bu 100 kişinin koordinasyonunu iyi sağlamak gerekir, hergün ulaşmak gerekir çünkü herkesin sorumluluk sahibi olacağını düşünmüyorum bu tip düşünceler hep var elbette güzel ama hem ekibe katılacaklar iyi seçilmeli hemde bu düşüncenin Adsense'e etkisi uzman tarafından değerlendirilmeli.

YASiNHUTAR YASiNHUTAR webhazine.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** H**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 65 / 199
  • Ticaret 40, (%100)
Havur kavuz havuz :) Şaka bir yana bence olmaz hacam reklamvereni de düşünmek lazım.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Güzel olabilir ancak bu 100 kişinin koordinasyonunu iyi sağlamak gerekir, hergün ulaşmak gerekir çünkü herkesin sorumluluk sahibi olacağını düşünmüyorum bu tip düşünceler hep var elbette güzel ama hem ekibe katılacaklar iyi seçilmeli hemde bu düşüncenin Adsense'e etkisi uzman tarafından değerlendirilmeli.

Çok doğru. Sistem yöneticisi katılımcıların numaralarına kadar alacak. Zaten sisteme üye olurken kayıt formunda tel nosuna kadar istenecek. Bahanesi varsa hergün panelden girmesi gerekecek vs. bir kişi 2 gün sisteme girmezse bahanesiz o kişi çıkarılacak. Çok çok sıkı takip olacak yani.

Ek Olarak:

kartalkara124 adlı üyeden alıntı

Havur kavuz havuz :) Şaka bir yana bence olmaz hacam reklamvereni de düşünmek lazım.

Reklam vereni düşünmek lazım derken hocam :)
baranos

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
wmaraci

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Düzenlendi.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

WebmasterBurada adlı üyeden alıntı

Whatsapp üzerinden gruplaşmalar yapılıyordu. Hala var mı bilmiyorum. Tabi bazı istatistiklerin veya yazışmaların google'ın eline düşmediği ne malum. Sonra kara kara düşünüyoruz neden banlandık diye.

Zaten merak ettiğim konu bu. Bunu çözebilirsek kilit kırılmış olacak. Bende ondan korkuyorum koskoca google sonuçta. Ama bir yöntemi bulunabilir. Mesela yazılacak olan script de google botlarına izin verilmeyebilir ve hiçbir şekilde google'ın index almaması sağlanabilir. Bu site adreside sadece üyelere verilir. Sistemden banlanan kişilerde IP olarak engellenebilir.

Fakat biri gıcıklığına sistemi google'a şikayet edebilir o yüzden çok sağlam kişiler olması gerek. Buda risk tabi. Whatsapp ile olacağını sanmıyorum ben bu işin.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

YASiNHUTAR YASiNHUTAR webhazine.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** H**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 65 / 199
  • Ticaret 40, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Çok doğru. Sistem yöneticisi katılımcıların numaralarına kadar alacak. Zaten sisteme üye olurken kayıt formunda tel nosuna kadar istenecek. Bahanesi varsa hergün panelden girmesi gerekecek vs. bir kişi 2 gün sisteme girmezse bahanesiz o kişi çıkarılacak. Çok çok sıkı takip olacak yani.

Ek Olarak:

Reklam vereni düşünmek lazım derken hocam :)

Neyi anlamadınız bende onu anlamadım. Konuyu mu yanlış anladım acaba. Yani tıkladığınız reklamları sonuçta birileri oluşturuyor ki ilgili kişilere ulaşsınlar. Havuz içindeki kişilerin tıklaması onlara fayda vermez.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

kartalkara124 adlı üyeden alıntı

Neyi anlamadınız bende onu anlamadım. Konuyu mu yanlış anladım acaba. Yani tıkladığınız reklamları sonuçta birileri oluşturuyor ki ilgili kişilere ulaşsınlar. Havuz içindeki kişilerin tıklaması onlara fayda vermez.

Evet bir yerde haklsınız fakat bu reklamlara TBM oranını belirleyenler reklam verenler değil mi? Bir soru olarak soruyorum. Eğer öyleyse hiç iyi TBM ler vermiyolar. İngilizce sitelerde TBM 11 tl ve üstü olanlar var. Webmasterlar nasıl kazancak peki 0,1 tbm ile?

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Düzenlendi.
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
kul hakkıdır ama yine siz bilirsiniz şayet ben reklam veren olsam tıklama başına 10 kuruş dahi versem yayınlanan reklamlarıma kasıtlı olarak tıklayanlara hakkımı helal etmem.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al