wmaraci reklam
lidertakipci

Alexa Ülke Sırası 10 ve 139 olan bir site

19 Mesajlar 1.974 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
parababasi

Arama motorları sandığımız kadar akıllı değiller ama sandığımız kadar da aptal değiller.

İmzanız da bulunan bu söze istinaden sizlere şunu söylemek istiyorum. Gerçek zamanlı çalışmaya başlayan bir arama motoru olan Google inanın akıllı. Çok akıllı.
Link aldığınız sitelerden gelen 300-400 tık misafirinizi mutlu edememişse ve siz aynı çizgide kalarak yerinizde saydıysanız hiçbir yararını göremezsiniz.

Örneklendirmek isterim;
Gelen backlinkin konusu: Elmalı pasta tarifi
Sitenizde ki içeriğin anlattığı: Elmalı pasta tarifi çok güzel, bu pastayı kesin yemelisiniz, hadi yiyelim.. gibi bir içerik ya da Başka siteden alınmış bir video, sıradan bir anlatım, konu görselleri kalitesiz, site tasarımı kalitesiz bir ortam.

Gelen 300 ziyaretçi tabi ki bir daha gelmeyecektir. Link havuzuna dönmüş siteden tanıtım yazısı ile aldığınız linkte tabi ki size sıralama kazandırmayacak. Ancak yukarıda ki örneklerde belirttiğim benzer durumların tam tersi olsa idi belirli bir kitle için ziyaret döngüsü yaratacak ve akılda kalarak tekrar ziyaret edilme oranını artıracaktınız.

Bu şekilde olduğunda otomatik olarak Google sıralamanız yükselecek hatta yükselmese bile rakiplerinizden daha fazla ve kaliteli ziyaretçi alabileceksiniz.

wmaraci
reklam

parababasi parababasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO Genius
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 16 / 74
  • Ticaret 23, (%100)
Biz oraları geçeli 10 seneye yaklaştı Beginnertk :)

Ziyaretçiyi her daim mutlu etmek imkansız bu işin bir de ticaret boyutu var. Adam 10 saniyede aradığını bulup sipariş veriyorsa Google bunun iyi mi kötü mü olduğunu analiz edemiyor. Google işte bu yüzden sandığımız kadar akıllı değil ama sandığımız kadar da aptal değil.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)
Yaramaz diyenler neye dayanarak diyorlar ? Link yok diye mi ?

Peki GOOGLE salak mı ?

C/P Yapılmış bir yazının hangi siteden alınmış olduğunu anlamayacak kadar GERİZEKALI MI ?

Link olsaydı %90 daha fazla yararlı olurdu. Linksiz bir şekilde %2 yararlı olur ama yinede olur merak etme :)

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

parababasi adlı üyeden alıntı

Biz oraları geçeli 10 seneye yaklaştı Beginnertk :)

Ziyaretçiyi her daim mutlu etmek imkansız bu işin bir de ticaret boyutu var. Adam 10 saniyede aradığını bulup sipariş veriyorsa Google bunun iyi mi kötü mü olduğunu analiz edemiyor. Google işte bu yüzden sandığımız kadar akıllı değil ama sandığımız kadar da aptal değil.

Bu konuda ben de katılıyorum size. Sitede kalma süresi ile site kalitesi arasında direkt bir ilişki kuruluyor webmasterlar tarafından... Google gözünde de bu böyle nispeten...

Peki aradığı bilgiyi benim sitemde şıp diye bulan adam, "ya biraz daha dolanayım da adamın hemen çıkma oranı yükselmesin" diye sitede mi kalacak?

Misal ziyaretçi "en düşük memur maaşı" kelimesiyle siteme giriyor. Yazıda da açık bir şekilde izah ettiğim rakamı okuyup hemen çıkıyor. Şimdi akıllılığı ve saflığı arasındaki gidip geldiğimiz google nasıl değerlendirecek bu sitemi?

wmaraci
wmaraci

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

KoTuCoCuK adlı üyeden alıntı

Peki GOOGLE salak mı ?

C/P Yapılmış bir yazının hangi siteden alınmış olduğunu anlamayacak kadar GERİZEKALI MI ?

Link olsaydı %90 daha fazla yararlı olurdu. Linksiz bir şekilde %2 yararlı olur ama yinede olur merak etme :)

Çok merak ediyorum 8% lik dilim ne şekilde işe yarıyor? :)

parababasi parababasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO Genius
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 16 / 74
  • Ticaret 23, (%100)

KoTuCoCuK adlı üyeden alıntı

Peki GOOGLE salak mı ?

10 yıldan fazla SEO tecrübesi, yüzlerce web sitesine danışmanlık, onlarca web projesinin yönetimi, Google çalışanları ile onlarca toplantı, binlerce web sitesi ve webmaster ile site dışı seo tarafında çalışma, milyonlarca lira SEO bütçesi yönetimi gibi tecrübelerimin bütününe dayanarak söylüyorum :)

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)

kramper adlı üyeden alıntı

Çok merak ediyorum 8% lik dilim ne şekilde işe yarıyor? :)

Yazının seo uyumlu olup olmaması %8 :D:D:D:D

Ek Olarak:

parababasi adlı üyeden alıntı

10 yıldan fazla SEO tecrübesi, yüzlerce web sitesine danışmanlık, onlarca web projesinin yönetimi, Google çalışanları ile onlarca toplantı, binlerce web sitesi ve webmaster ile site dışı seo tarafında çalışma, milyonlarca lira SEO bütçesi yönetimi gibi tecrübelerimin bütününe dayanarak söylüyorum :)

Şimdi kötümü dediniz hocam iyimi onu anlayamadım :D:D:D

caglarESEN caglarESEN www.ikiyek.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 62 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
O zaman çay içelim kardeşlerim.Tüm yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim

www.ikiyek.com

muendis muendis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Siteniz belirli bir süre sonra kullanıcı gözünde karşılaşır. Markalaşan siteler her zaman bir kaç adım öndedir. Bu tarz vural haberler özellikle reklam kokmayan doğal, sizin isteğiniz üzerine değil random bir şekilde birilerinin görüp beğenmesi şeklinde olanlar. Karşılaşırsınız , bir kitleniz oluşur. Rakip sitelerin tonla para dökerek geldiği konuma belki onlar kadar hızlı değil ama, onlardan daha emin adımlarla gelirsiniz. Bir süre sonra da onların döktüğü paralar size yetişmeye yetmez. Seo!=marka. Seo=insan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al