wmaraci reklam

Aliexpress affilite işine girdim öneriler

8 Mesajlar 976 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Instagram youtube face ve web olarak saldırmaktayım. Şuanlık 0 dayım. Bu işi yapmış kişiler bana önerdiler de bulunabilir mi? Sürekli strateji geliştiriyorum aynı zamanda web sitesinde geliştiriyorum ancak web sitesinden belli bir hitim olmadığından pek de tıklanma olmuyor neler yapılabilir? Bir fikriniz var mı? Bu arada instagram story reklam verdim bi cacık çıkmadı :)

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
reklam

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
facebook ta aliexpressciler gibi dolu grup var öyle bir grup açıp üye kastıktan sonra sitenin reklamını yap en azından siteye giren kişile ilgili kişiler olacağından alış olucaktır
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

copierbond copierbond WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek elektronik
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 9 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
gearbest ve aliexpress iş ortaklıgındayım bu işi yapan çoğaldı grupların bazılarındada direk banlıyorlar bilgin olsun :D
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

copierbond adlı üyeden alıntı

gearbest ve aliexpress iş ortaklıgındayım bu işi yapan çoğaldı grupların bazılarındada direk banlıyorlar bilgin olsun :D

acaba diyorumki çekilişle bir şeyler verip gruba ve sayfalara hit çektikten sonra yürürmüyüm. Birde gearbest olayı türkiyede nasıl acaba hem cookie süreside yüksek :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

copierbond copierbond WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek elektronik
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 9 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
gearbest daha iyi gibi bana göre ama gearbestte şuan olayı bozdu Türkiye'ye fazla kupon gelmiyor ve şuan eski üyelere kodları azalttı
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba, umarım işler istediğiniz gibi gider, kendi deneyimlerimden bir kaç şey paylaşmak istiyorum bende belki faydası olur.

Sizinde tecrübe ettiğiniz gibi bende sosyal medya reklamlarından bir fayda sağlıyamamıştım, bunda benim verdiğim reklamlarda çok bilinçli olarak hareket etmememin de etkisi olabilir gerçekten düşük bütçelerde yada bu tip affiliatelerde bir etki göstermemesi de.

Öncelikle işin en önemli noktası seo, öyle ki ilk affiliate ürün satışı o şekilde gelmişti. Bunun bende ilk etapta farkında değildim, global anlamda veya ingilizce içerikli seo nasıl olur, bu kadar rakip varken hatta aliexpress'in gearbest'in kendi sayfaları arama sonuçlarında çıkarken olur mu bilmiyordum (yabancı dilde içerikler üretiyordum affiliate sitesinde). Daha sonra şunu farkettim ki, bu alışveriş sitelerinin yelpazesi çok geniş her türlü ürün var ve bunlar için seo çalışması yada reklam çalışması yapmak çok mantıklı değil çünkü altından kalkılabileek bir şey değil. Bende kar oranı fazla olabilecek ürünleri incelerken kendime bir kaç kategori belirledim, o kategorilerde niş siteler yapıldığında etkisi daha fazla oluyor, trafik çekmek daha mümkün.

Öte yandan site ingilizce içerikli ve global olduğundan, genele hitabedecek ürünler de olmalıydı içeriğe eklediklerim. Amerikadan, hollandaya avusturalya'dan güney koreye kadar. Bu bağlamda en etkili şey elektronik ürün oluyor tabi fakat yalnızca kalemlere hatta dolma kalemlere dahi odaklanabilirsiniz.

Artık affiliate ile uğraşmıyorum, farklı alanlarda uğraşlarım ve işim fazlaca vaktimi alıyor bu sebeple bıraktım uğraşmayı. Fakat az da olsa getirisi olmuştu, üzerine yoğunlaşsam bu getiri artarmıydı bilinmez ama küçük çapta olan gelir yükseliş ivmesindeydi, yeteri kadar zaman ve emek harcanır, planlı ve bilinçli hamleler yapılırsa iyi bir getirisi olacağı düşüncesindeyim, çin'de bile affiliate ile ço kfazla gelir sağlayan insanlar olduğunu görüp duyuyorum. Bana göre adsense alıp içerik üreterek iyi gelirler elde etmeye çalışmaktansa bu alanda çalışıp daha da iyi gelirler elde etmek gayet mümkün.

Umarım istediğiniz gibi gider ve emeğinizin karşılığını alırsınız.
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
facebooktan reklam verirken hedef kitleyi iyi bilmek gerekiyor sürekli değiştirerek en iyi hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Örneğin geçen sene bir marka için facebook üzerinden mum reklamı yaptık hedef kitle herkes olarak belirledik satış olmadı sonrasında yaşa göre yapıldı biraz satışlar artı sonrasında bayan 30 ile 45 yaş arası yapıldı satışlar iki üç katı arttı

Google üzerinden reklam vermen gerekir.

bu aradan gelen üyelere hoşgeldiniz emaili göndererek hatta verebiliyorsan indirim verip satışlarını artırabilirsin
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

mts adlı üyeden alıntı

Merhaba, umarım işler istediğiniz gibi gider, kendi deneyimlerimden bir kaç şey paylaşmak istiyorum bende belki faydası olur.

Sizinde tecrübe ettiğiniz gibi bende sosyal medya reklamlarından bir fayda sağlıyamamıştım, bunda benim verdiğim reklamlarda çok bilinçli olarak hareket etmememin de etkisi olabilir gerçekten düşük bütçelerde yada bu tip affiliatelerde bir etki göstermemesi de.

Öncelikle işin en önemli noktası seo, öyle ki ilk affiliate ürün satışı o şekilde gelmişti. Bunun bende ilk etapta farkında değildim, global anlamda veya ingilizce içerikli seo nasıl olur, bu kadar rakip varken hatta aliexpress'in gearbest'in kendi sayfaları arama sonuçlarında çıkarken olur mu bilmiyordum (yabancı dilde içerikler üretiyordum affiliate sitesinde). Daha sonra şunu farkettim ki, bu alışveriş sitelerinin yelpazesi çok geniş her türlü ürün var ve bunlar için seo çalışması yada reklam çalışması yapmak çok mantıklı değil çünkü altından kalkılabileek bir şey değil. Bende kar oranı fazla olabilecek ürünleri incelerken kendime bir kaç kategori belirledim, o kategorilerde niş siteler yapıldığında etkisi daha fazla oluyor, trafik çekmek daha mümkün.

Öte yandan site ingilizce içerikli ve global olduğundan, genele hitabedecek ürünler de olmalıydı içeriğe eklediklerim. Amerikadan, hollandaya avusturalya'dan güney koreye kadar. Bu bağlamda en etkili şey elektronik ürün oluyor tabi fakat yalnızca kalemlere hatta dolma kalemlere dahi odaklanabilirsiniz.

Artık affiliate ile uğraşmıyorum, farklı alanlarda uğraşlarım ve işim fazlaca vaktimi alıyor bu sebeple bıraktım uğraşmayı. Fakat az da olsa getirisi olmuştu, üzerine yoğunlaşsam bu getiri artarmıydı bilinmez ama küçük çapta olan gelir yükseliş ivmesindeydi, yeteri kadar zaman ve emek harcanır, planlı ve bilinçli hamleler yapılırsa iyi bir getirisi olacağı düşüncesindeyim, çin'de bile affiliate ile ço kfazla gelir sağlayan insanlar olduğunu görüp duyuyorum. Bana göre adsense alıp içerik üreterek iyi gelirler elde etmeye çalışmaktansa bu alanda çalışıp daha da iyi gelirler elde etmek gayet mümkün.

Umarım istediğiniz gibi gider ve emeğinizin karşılığını alırsınız.

değerli yorumunuz için teşekkürler. benim alan adım aliexpressden olarak geçiyor alan adımı bilerek genel seçtim. ayrıca dediğiniz gibi niş siteler örneğin araç kamerası v.b şeyler daha çok tutuyor çünkü odaklanılmış müşteri geliyor ve gerçekten alacak insanlar geliyor. ama ben genel bir yola girdim ve ürün tanıtımları yapıyorum gerçekten çok zor bir kişi yeşil lazer arattığında aliexpress sıralamasından kurtulup benim siteme girmesi biraz zor gibi duruyor bende kanalımı sosyal medyaya yonelttım site ikinci plan kalabilir belkide bilemiyorum ama youtube bu iş için bence biçilmiş kaftan hem görsel hemde satış odaklı olabilirim. tavsiylerinizi dikkate alacağım :) ama gerçekten zor bir bölüme girmişim haberim yok :D

onurkaplan adlı üyeden alıntı

facebooktan reklam verirken hedef kitleyi iyi bilmek gerekiyor sürekli değiştirerek en iyi hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Örneğin geçen sene bir marka için facebook üzerinden mum reklamı yaptık hedef kitle herkes olarak belirledik satış olmadı sonrasında yaşa göre yapıldı biraz satışlar artı sonrasında bayan 30 ile 45 yaş arası yapıldı satışlar iki üç katı arttı

Google üzerinden reklam vermen gerekir.

bu aradan gelen üyelere hoşgeldiniz emaili göndererek hatta verebiliyorsan indirim verip satışlarını artırabilirsin

google adwords üzerinden reklam sıkıntı olabilir çünkü aliexpress tarzı siteler zaten adını duyurmuş diyorki bana seo yapma bana reklam yapma bana öyle müşteri getirki beni hiç duymamış bilmemiş 0 dan kazandır bana onu buda gerçekten zor :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al