wmaraci reklam

Alışveriş için sosyal ağ sitesi fikrimi nasıl buldunuz? (beta)

12 Mesajlar 894 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba değerli wmaracı üyeleri, şimdi sizlerle 1 hafta gibi kısa bir sürede salt elimdeki domaini değerlendirmek için hayata geçirdiğim henüz BETA aşamasında olan projemi paylaşacağım.

Paylaşma sebebime gelecek olursam eğer ben yapamazsam belki birileri daha iyi birşeyler yapar ve biz de kullanırız , eğer yaparsam bu güzel nadide platformdan yeni dostlar edinir, belki birlikte bişiler yaparız ayrıca fikir fikirden üstündür burada paylaşacağınız güzel önerilerle belki daha güzel şeyler çıkarabiliriz.. Dostlar, projenin detaylarına geçmeden önce başlıkta da belirttiğim gibi henüz beta aşamasında olduğunu unutmayın. Yapıcı eleştirilerinizi merakla bekliyor olacağım. Projenin adresini vermeden önce aşağıdaki bilgileri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım;

Öncelikle Sistem nasıl çalışıyor?

- Dekorasyon tutkunu, özellikle de internetten dekorasyon alışverişi yapmak isteyen insanlar siteye üye olarak dekorasyon alışverişleri için fikirlerini paylaşıyor. Bir anlamda pinterest gibi de düşünebilirsiniz.. Ancak daha çok dekorasyon dikeyinde bir proje.
- Üyeler yaptıkları paylaşımlarıyla kendi içlerinde gruplar kurarak o gruplara özel paylaşımlar yapabiliyor.
- Daha önce yapılan paylaşımlara yorumlarla katkıda bulunabilinirken olumlu olumsuz yönlerini satış yapılan sitede yayımlanmayan yorumları göz önüne aldığınızda tarafsız bölgede değerlendirme şansı sunuyor.
- Paylaşım yapmak son derece kolay; satış yapılan ürünün linkini yapıştırıyorsunuz sistem ürünün resmini ve temel açıklamaları kendi çekiyor. Dileyenler paylaşımı manuel olarak paylaşım ekranından yazı formatında editör ile kendi de paylaşabiliyor.

Böyle bir platform neyi amaçlıyor?

- Dekorasyon alışverişi sitelerindeki fırsatları, indirimleri, taze kampanyaları tek bir adresten öğrenilebilecek,
- İnstagram, pinterest, sopsy, zet, dekopasaj sitesinde sattığınız ürünleri daha fazla kişiye ulaştırma şansı yakalanabilecek,
- Tarafsız bölgede dekorasyon dikeyinde ürünler hakkında bilgi alışverişi şansı,
- onlarca dekorasyon alışverişi sitesi, ve yüzbinlerce instagram butiğini tek bir çatı altında farklı kategoriler altında görmek alışveriş yapacaklar için güzel bir database oluşturur,

Gelelim projenin gelir modeline ve geleceğe dair hedeflere;

- Sponsorlu içerikler (kategoride / vitrinde öne çıkanlar kısmı için vs.)
- Banner & tanıtım yazıları
- İlerleyen dönemlerde ünlü firmalar & alışveriş siteleriyle affiliate marketing satış ortaklığı olabilir
- üyeler için direkt site üzerinden satış yapılabilir ve bu satışlardan belirli bir komisyon yüzdesi alınabilir.
- adsense , admatic, vs..
- premium üyelik , mağaza hesabı vs.

Türkiye'nin ilk dekorasyon platformu; Dekovitrin

Birlikte birşeyler yapmak isteyen arkadaşlar için PM yolları taştan, yazın çıkarın beni baştan forum dışından ulaşmak isteyenler dekovitrincom at gmail.com . Yazılımcı, grafiker, makale editörü, uygulama geliştirici vs. farklı alanalardan arkadaşlarla bu projeyi büyütelim istiyorum. Hepimiz kazanalım. Sadece ben kazanmak istiyorum bu projenin kökü ne kadar arkadaş? diyen dostlara da mesaj kutumuz açık.

Yorumlarınız çok değerli, her bir görüşü özenle okuyacağım.

wmaraci
reklam

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Site aşırı yavaş hatta vazgeçtim 2. De anca girdim
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
alemburda :( evet wpfastestcache kurulu, lazyload aktif ama buna bi çözüm bulamadım.

• Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

alemburda :( evet wpfastestcache kurulu, lazyload aktif ama buna bi çözüm bulamadım.

LiteSpeed Cache denediniz mi ben memnunum birde ram ve cpu seviyeleriniz nasıl ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

404leriniz ve diğer font dosyalarınız sıkıntılı. Bu sebeple çok fazla load oluşturuyorlar. Bunları kesinlikle düzeltmelisiniz.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
alemburda önerin için teşekkürler hocam lakin o eklentide dinamik öğeler (geri sayım sayacı, aktif üyeler gibi dinamik kodlar) aktif olmuyor. Geçen gün konu açtım LiteSpeed Cache dinamik sitede nasıl ayarlanmalı diye kimse cevap vermedi..

Hosting olarak güzel hosting kullanıyorum bilgiler aşağıdaki gibi;

Sunucumda litespeed desteği varmış, CDN önerir misiniz? cloudflare?

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Escalous ücretli bi yardım alabilirim bu konuyla alakalı :) hiç bilmediğim şeyler.. teşekkrler

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Escalous ücretli bi yardım alabilirim bu konuyla alakalı :) hiç bilmediğim şeyler.. teşekkrler

Böyle ufak şeylerin ücreti olmaz hocam :) Yapmanız gerekenleri özel mesaj yoluyla iletiyorum
alemburda mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
mrtrclb
cdn şu aşamada bence gerekli değil. Ancak cpu ve ram tüketiminiz çok fazla daha 1 GB bant genişliğinden yemişken bu kadar yüksek değerler olmaması gerekir. Bende güzel hostingdeyim günlük 200 hitim var bu değerlere hiç tırmanmaz.
Inodes sayısıda çok fazla sitenizde bu kadar parçalı ne dosya var ?
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
alemburda hocam nelerden bahsettiğinizi pek anlamadım :) hatta hiç anlamadım. Parçalı dosya derken? kurulu eklentilerden kaynaklı olabilir heralde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al