lostyazilim

Hangisi kullanılmalı: Soru-Cevap Teması mı/Eklentisi mi ?

5 Mesajlar 686 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba.

Bugün arkadaşlarla oturuyorduk. Bu arkadaşlardan ikisi Veteriner Hekimi. Bulundukları ortamlarda doğal olarak hayvanlarla ilgili sorulara maruz kalabiliyorlar.

Aklımıza şöyle bir fikir geldi. Hayvanlar üzerine bir internet sitesi oluşturalım. Gelen sorulara cevap verip, bazen de makale yazalım. İsteyen üyeler de soru-cevap etkinliğine katılabilsinler.

Wmaracı dahil başka sitelerde araştırma yaptım. Çeşitli temalar veya eklentiler tanıtılmış. Tanıtım yapan sitelerin eklenti/tema tavsiyeleri de çok benzer.

Özetle, böyle bir projede nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilmiyorum. Yani soru cevap teması mı/eklentisi mi kullanmalıyız ? Hangisi daha kullanışlı olur?

Bu konuda fikir verebilir misiniz ? Teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Tercih meselesi aslında hocam. Her ikiside kullanışlı olabilir.

Bildiğiniz gibi wordpress temaları bir çok entegre modülle geliyor. Wordpress temaları aslında sadece tema olarak değil. WP Çok büyük bir sistemdir aslına bakılırsa.

Bir forum temasıyla forum sitesine dönüştürülebilir, soru cevap temasıyla yada eklentisiyle soru cevap scriptine dönüştürülebilir, aynı şekilde woocommerce plugin / temayla e ticaret sitesine dönüştürülebilir, ilan sitesine dönüştürülebilir vs.

Soru cevap için isterseniz sadece Soru cevap üstüne yazılmış ücretli / ücretsiz Question Answer PHP Scriptler bulunuyor.

Q&A PHP Scriptleri sadece soru cevap üzerine odaklanıp yazılmış scriptler. PHP Kod bilginiz varsa oldukça güzel geliştirebilirsiniz. Ama bence WP Üzerine yapılan soru cevap temaları daha iyi.

Özetleyecek olursak, soru cevap eklentisi kullanıp güzel bir temayla destekleyebiliriz diyorsanız daha güzel olabilir.

Yada direkt olarak soru cevap temasıyla yayına geçebilirsiniz. Ask me temasını önerebilirim, oldukça güzeldir.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2772
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Tema kullanın. Çünkü temalar soru cevap için tasarlanıyor ve daha kullanışlı oluyor..

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Tema çok daha kapsamlıdır ve sitenin ana konseptini belirler, bu açıdan site soru cevap sitesi olacaksa tema derim ben; eklenti ise çok farklı temalarda çalışma özgürlüğü sağlar. Sitemde soru cevap alanı da olsun dersin eklenti derim.

PS: Temaya karar verirseniz şöyle bir konum var, ilgilenirseniz yazın bana. https://wmaraci.com/forum/tema-satisi/59-degerindeki-temayi-160-tl-ye-satiyorum-548809.html#post3130057

wmaraci
wmaraci

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Verilen değerli tavsiyeler için teşekkür ederim.

Araştırmaya devam edeceğim.
Bu tarz ticari bazı sitelerin forum sayfaları var. Biz ticari bir getiri için kullanmayacağız.
Ben de yıllardır kedi sahibi olan biriyim. Zaman zaman merak ettiğim konular olursa ziyaret ederim. Ancak bazısı çok özensiz hazırlanmış.
Böyle olmasın diye gayret göstereceğim.
Şu anda internet sitemiz için isim belirlemeye çalışıyoruz. Bir taraftan da söz ettiğim konuyu araştırmaya başladım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al