wmaraci reklam

Araç takip , cihaz takip , kişi takip vs.

5 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Creatingz Creatingz Creatingz | Dijital Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Ajans
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 454 / 169
  • Ticaret 40, (%100)
Merhabalar , piyasadaki cihaz takip , araç takip ve telefon takip sistemleri hakkında bir çoğumuz bilgi sahibidir .

Ben son bir kaç gündür bu konu ile ilgileniyordum ve aklıma bu uygulamayı yapmak geldi .

Web tarafında yandex veya google haritalar ile canlı olarak kişileri,aracı,cihazı takip edebiliyorum .

Web tarafında 2 şekilde kodladım , hem google maps apisi ile hem yandex apisi ile , aktif olarak sistem çalışıyor verileri anlık olarak alabiliyorum .

Bir sistem kursam , cihaza apk yükleseniz ve sizden isteyeceği tek izin konum olsa , ve size özel bir panelden o cihazı sürekli takip edebiliyor olsanız kullanır mıydınız ?

Şöyle düşünelim araç takip sistemlerine aylık 100 lerce tl para veriliyor . Bu sistem için sadece kullanmadığınız çalışan ucuz bir android cihaz yetiyor . Apk yı yükleyip 7/24 takip edebileceksiniz ?

Şuan takip sistemi ve altyapısı tamamlandı hem web taraflı sistemi kodladım hemde telefon tabanlı sizlerinde fikrini almak isterim . Ben bu projeyi kibrit kutusu boyutuna getirerek farklı alanlarda da kullanacağım ama böyle bir sistem yapsam iş görür mü ?

wmaraci
reklam

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Google Play'de şimdi arama yaptığımda yüzlerce GPS takip uygulaması ve onlarca sizin uygulamanıza birebir benzer uygulama olduğunu görüyorum. Ekstra olarak kullanıcıyı sizin uygulamanıza çekmek için bir şeyler daha eklemelisiniz. Diğerlerinin sahip olmadığı bir özellik fark yaratabilir.

Örnek veriyorum kullanıcın sıklıkla gittiği lokasyonları izleyip "Common-Path" listesi oluşturabilirsiniz. Eğer kullanıcı Common path'leri izliyor ise henüz yoldayken hedefi takip eden kişiye "Muhtemel Hedef: X Bankası veya Haritada İşaretli Nokta" gibi iletebilirsiniz.

Bahsettiğim şey birden çok yöntemle yapılabileceği gibi şu şekilde yapılabilir. X ve Y noktası arasında 100 Point (varsayılan olarak GPS değeri) seçilir. Belirli bir threshold değeri (örn: 40 mt.) belirlenir. Bu threshold değeri ve alınan Common Path Pointlerine göre farklı sokaklar kullanılsa da path'ler arasında benzerlik çıkarılıp muhtemel hedef gösterilebilir.

Örnek Güzergah ve Tahmin (Güzergah ve Threshold değeri Kullanılarak)

Kolay gelsin.

shieLd shieLd Nevermind Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Konu ile az çok yakın olabilir. Daha önce reel sektörde turizmde çalışmıştım. Bu sektörde iken aklıma bu tarz bir uygulama gelmişti tabi ama herhangi bir alt yapı vs olmadığı için fikir havuzunda kalmıştı. Kısaca özetliyeyim: Fabrika çalışanları servis bekliyor. Bu aracın güzergahı sabit olduğu için nerede olduğunu,kalan süre ve kalan uzaklık m/km tarzında şuanki belediye otobüslerinin nerede olduğunu takip edebildiğimiz şeklinde bir fikrim vardı. Özetle yapacağınız uygulamayı geliştirip ve firmalarla anlaşabilirseniz çok büyük bir kitleye sahip olabilirsiniz. Saçma gelebilir ama bence benim fikrim bu. Kolay gelsin.
Creatingz

kişi bu mesajı beğendi.

interwebdex interwebdex Enerji Sinerjiyi Doğurur Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 26 / 81
  • Ticaret 26, (%96)
konunun takibindeyim.
Creatingz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

erhangenc erhangenc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 14 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Bir öneri de ben sunayım.

Örneğin belli lokasyonu olan satış personellerinin lokasyon dışına çıktığında (örneğin:sahil,sinema vs) yerlerde ana cihaza uyarı vermesi.

Bir de müşterilere uğrayıp ana cihaza gps bilgisi göndermesini sağlamak. Ve müşterilerden puan almak. Vs vs.
Creatingz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al