wmaraci reklam

Arkadaşlık Siteleri Hakkında Düşünce, Ve Fikirleriniz:

11 Mesajlar 1.605 Okunma
wmaraci reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Belirli bazı arkadaşlık siteleri var, şöyle bir baktığımızda çok sayıda üyeleri var, belirli şeyleri yapabilmek, mesela günde 1 mesajdan fazla mesaj atabilmek için özel üyelik istiyorlar, ve bu özel üyelik fiyatları da belirli zamanlara göre değişiklik gösteriyor.
Şimdi soruma gelecek olursam, diyelim ki bir arkadaşlık sitesi açtık; bu üyeliklerin parası nasıl alınacak, şirket falan mı kurulması gerekiyor bunun için? Ve bir de, bir arkadaşlık sitesi ile ilgilenmenin zorlukları, ya da bu işin maliyeti nasıldır? Kısaca fikirlerinizi alabilirsem sevinirim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
sahip olmadan anlayamazsın, anlatacak olan olur inş.
Bende bir tane var. Ama bu iş reklam istiyor.
Satış günceldir. arkadaşlık sitesi

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Eğer böyle bir proje düşünüyor ve tutmasını istiyorsanız en azından 40.000 TL 'ye ihtiyacınız var ve bu siteler sürekli rekabet edecektir. Baş edemezseniz paranız batar. Benden söylemesi.

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlık site devri kapantı artık. Facebook ve twiter olduğu sürece boşa emek gösterirsiniz.

wmaraci
wmaraci

Freeborn Freeborn Göz Göz Göztepe Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)
Ücretli siteler hala çok güzel para kazanıyrlar diye biliyorum siberalem falan iyi para kazanıyordur da tanınmak için bütçe ayırmalısınız

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım bütceyi cok isteyen bir alan.Ama bitcek bir sektör değil D: Adamlar benim dini sitewlerimden mesaj atıyor.
Dindar biriyle evlenmek istiyorum diye.:D

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
:) arkadaşlar sağolun yorumlarınız için :) bir tane site var, ismini vermeyeyim şimdi burda ama üye kaynıyor, hepsi de gerçek. Ben de bitecek bir sektör olduğunu düşünmüyorum. Gerektiği gibi yapılırsa reklam da alır, paralı üyelik de yapılır ama nasıl yapılmalı kısmında takılıp kaldım.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Kesinlikle bu şekilde bu soruyu soran birisinin bir kaç denemede batakla sonuçlandıracağı bir iş .
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Kesinlikle bu şekilde bu soruyu soran birisinin bir kaç denemede batakla sonuçlandıracağı bir iş . Yıllardır bu sektörde olan kuzenim var , ne pisliği biter ne gideri biter ne aksilikleri biter . Kazandırır ama işi bilene kazandırır o işin ad**t içerik benzeri şeyler hakkında tecrübesi alt yapısı olmayanı direk yutar batırır. Sitelerini desteklemek adına bakın kâr beklentileri yok sadece arkadaşlık sitelerini desteklemek adına reklam için onlarca belki yüzlerce ad**t siteleri var , benzer içerik ürün siteleri var , mail marketing alanında tr de başlatan isimlerdenler ve yine de paralı reklamlarla desteklemek zorundalar ki korkunç paralar harcıyorlar. Sanalpos dolandırır sorun çıkar para takılır alacak güç lazım , hackerlar az kazandığını görsün tehdit ederler başedecek ekip lazım , bütün sektör hacklink kullanıyor senin de başetmen lazım , e adamların elemanları boşdurmaz hacklinklerini kaldırırlar karşılık verebilmen lazım gibi gibi gibi . Bütün bunları yaparken siteni geliştirmen fikir yürütmen yeni kampanyalar icat etmen gerekir ki hepsini alt yapını oluşturmadan birden yapabilmen imkansız . Ekip çalışması gerekir ki eleman senin kazancını beklemez ay başı maaşını ister , reklamcı geri dönüşleri hesaplamaz beklemez önce para sonra reklam der yani kolay iş değil. Son 2 senedir de arkadaşlık sitesinin kurumsallaşanlar yüzünden tekelleştiğini ve kullanıcıların eskisi kadar yemediklerini (fakemailleri falan) duydum onlar da zaten alternatif ama benzer sektörlere yöneldiler. 10 sene önce bu işlerin ekmeğini yiyen yedi , yer edinen bir kaç büyük firma markalaştı diğerleri de ya kapandı ya ceza aldı ya vergi borcu tespiti yapılıp hesaplarına el koyuldu bi şekilde kapandı gittiler.

Tamamen umudunu kırmak adına yazıyorum çünkü bende araştırdım niyetliydim bi aralar güzel para var diye düşünüyordum ama girilmeyecek kadar pis işler olduğunu anladım vazgeçtim . Yol yakınken hiç bulaşma bence . Bütçeni bilmiyorum ama bu bahsettiklerimi karşılayacak bir ekibin finansmanını bir kaç ay gelir gelmeden sağlayamazsan para kazanman imkansız . Büyük balıklara yem olan küçük balık olarak senden başka kimse de seni 3 ay sonra hatırlamaz .

Aksi görüş de sunan olabilir bence aldırma , eğer ekmek çıkmaya devam etse bizimkiler alan değiştirmezdi , devam ediyor olurlardı .

Tam olarak istediğim böyle bir bilgiydi. Umut da değil tam olarak da merak ediyordum olabilecek gibi bir şeyse yapmayı düşünüyordum, gerçek bir örnek vererek anlattığın için teşekkür ederim arkadaşım, sağol

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

Tam olarak istediğim böyle bir bilgiydi. Umut da değil tam olarak da merak ediyordum olabilecek gibi bir şeyse yapmayı düşünüyordum, gerçek bir örnek vererek anlattığın için teşekkür ederim arkadaşım, sağol

rica ederim , şurada 2 satır yazıyla faydam olduysa ne mutlu bana

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al