freelance iş ilanları

Artık ciddi bir projeye atılmak istiyorum beyin fırtınası yapalım

8 Mesajlar 870 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Merhaba arkadaşlar günaydın herkese,
Yıllardır gerek adsense gerek ise site satarak bir çok paralar kazandım fakat hiç birisi ciddi bir kar markajı bırakmadı.
Artık ciddi bir para harcayarak belirli bir kategoride en iyilerden birisi olmak istiyorum.

Proje hakkında:
Projem bebek sağlığı ve gebelik üzerine olacaktır. Bulun için elimde iki adet domain var ilkannelik.com ve ilkgebelik.com adresleri öncelikle ilk önce hangisini kullanmalıyım öneriniz nedir?

Kafamda 2 3 adet kelime var bu kelimelerde birinci sırada olursam evimi geçindirecek kadar para kazanacağımı düşünüyorum.

Sormak istediklerim;
Bu sektörde tanıtım yazıları vermeyi düşünüyorum. 20tl ik 20 site yerine 400tl ye tek bir siteye vermeyi düşünüyorum. Bu sektörde olan tanıdık siteler önerir misiniz?

Facebook sayfa beğeni için facebook üzerinden reklam vermek istiyorum. Günlük paylaşımlardan siteme 1k hit gelmesi için en az kaç sayfa beğenisi olması gerekir?

Site için belirli uygulamalar yaptıracağım(6 7 adet) bunlar hepsi ile paralel olacak, bu tip uygulamayı layıkı ile yapacak birisini önerir misiniz ve bu uygulamaların hit üzerinde ne kadar etkisi olur?

Makaleleri makale yazarlarına vermeyi düşünmüyorum bu işlerle uğraşan kişilere vermek istiyorum(ebe, hemşire psikolog gibi)

Siteyi wordpress olarak ne kadar bir ücret tutar sizce?( Siste ilerleyince yapmayı düşünüyorum ilk etapta standart tema ile devam edilecek)

wmaraci
reklam

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Gecenlerde ayni konu gecti sanirim, ayni seyi sizin icin tekrar yazayim.

10 sene once bloglar patladiginda bircok insan gibi bazi kadinlar da blog actilar. Oralarda yillarca yazdilar. Artik yas kemale erip evlenince blog isini askiya aldilar. Ne zaman coluk cocuk sahibi olup is hayatina donmek istediler o zaman nis alanlar bulup bu alanlara girdiler. Benim bildigim en az 10 kisi orta uzeri basari elde etti.

Kissadan hisse, baskasina makale yazdirarak bu sektorde tutunamazsiniz. tavsiyem hic girmemeniz, baska sektor bakmaniz.

EvaMedya EvaMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle bu projeyi yapmayı düşünüyorsanız, kimsenin söyledikleriyle vazgeçmeyin. Planlamanız güzel fakat wordpress ile ne kadar ilerletirsiniz orası meçhul.

Sosyal medya'dan hit almak istiyorsanız bir sosyal medya danışmanı bulmalısınız. İkinci önemli husus ise wp yerine özel bir yazılım hazırlatmanız.

Geri kalan sadece çok çalışmak, emeğinizin karşılığını alırsınız.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Wordpress kısmıyla ilgili olumsuz görüşe katılmıyorum, ancak sosyal medya danışmanlığı ve hazır makale ile yola çıkılmaması konularında oldukça haklı arkadaşlarım.

Sadecr kendi bildiğiniz, uzmanlığınız olan bir alanda, sürekli sıkılmadan keyifle yazabileceğiniz bir alanda blog açın, zaten mantığı bu blog olayının.. Hop gelsin paracıklar, katlansın paracıklar yapabilen nadir insan var..

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

ozgurgezen adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Gecenlerde ayni konu gecti sanirim, ayni seyi sizin icin tekrar yazayim.

10 sene once bloglar patladiginda bircok insan gibi bazi kadinlar da blog actilar. Oralarda yillarca yazdilar. Artik yas kemale erip evlenince blog isini askiya aldilar. Ne zaman coluk cocuk sahibi olup is hayatina donmek istediler o zaman nis alanlar bulup bu alanlara girdiler. Benim bildigim en az 10 kisi orta uzeri basari elde etti.

Kissadan hisse, baskasina makale yazdirarak bu sektorde tutunamazsiniz. tavsiyem hic girmemeniz, baska sektor bakmaniz.

öneriniz nedir?
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Bu belirlediginiz sektor ayni haber siteleri, oyun siteleri gibi zor ve uzun ugraslar gerektiren bir sektor. Uzmanlik alaninizda olmadigindan buyuk ihtimalle basariya ulasma ihtimali coook zor olacaktir.

Internet leb-i derya. Gun gectikce para kazanmak ve nis alan bulmak zor hale geliyor.
Meslek kisminda Cnc programcisi yaziyor. Siz bana bununla alakali bilgiler verin, ben de size nacizane olarak internet sektoru disinda bu alanla marka olmak icin tuyolar verebilirim. Ama yine uzun bir ugras olacaktir, gorusume gore bedava peynir fare kapaninda olur. iki, hizli giden atin ayagi erken kirilir :)

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
WordPress ile her şey yapmaya çalışmayın lütfen diyorum artık. Wordpress başlangıç seviyesindeki web siteleri, sırf merak, hobi amaçlı insanların ilk kullandıkları yapıdır. Şimdi bu yorumuma karşı çıkıp wordpress ile her şeyin yapılabileceğini yazanlar, büyük sitelerden örnek verenler olacaktır. 10 yıldır hobi olarak web işleriyle yakından ilgileniyorum. Hiçbir kazanç beklemeden sürekli para harcıyorum. Benim tavsiyem budur. Başarılar dilerim.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Eger bahsettiğiniz alanda konuda bir girişim yapacaksanız bu ilkannelik.com alan adını kullanmanızı tavsiye ederim ilk annelik hemn gebelik hemde sonrası için geçerli olucaktır diğer domain ise sadece hamilelik alanları için sınırlı kalmış olucaktır.
Ayrıca ilkannelik.com bu domain ile sitenizde forum tarzı birşey yaparak sorulu cevaplı konular işleyebilirsiniz. gebelik süresi işleyisi sorunları vss gibi ardından annelik içinde aynı şekilde soru ve cevaplarla devam edebilir diye düşünüyorum. ve bir projenin başarılı olması için para ve ekip lazım para hali ile ciddi düşündüğünüz için harcayacaksınız ancak bir ortak alırsanız sizinle beraber daha hızlı ilerlemenizi sağlayabilir bu ortak kaldıki yazı işine gelince bende diğer arkadaşlara katılıyorum 1 makalenin birden fazla yerde yazılması yada her makale yazanın 3 5 konu okuyarak bu alanda vereceği bilgiler kime ne kadar fayda sağlayacaktır.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al