wmaraci reklam

BHHB: İnternet dünyasındaki "keşke"lerimiz

19 Mesajlar 1.964 Okunma
wmaraci reklam

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Çağımız bilgi-bilişim çağı. Dünyaya kapsamlı bir göz gezdirdiğimizde her geçen gün inanılmaz buluşlara inanılmaz yeniliklere şahit oluyoruz. Bilimin, teknolojinin gelişimi her gün bir öncekinin karesi hızda ilerliyor.

Ülkemizdeki -ne yazık ki- bilişim-teknoloji alanındaki şimdiye kadar yapılmış yatırımların, AR-GE desteklerinin yetersiz olması bizi dünyanın biraz arkasında bırakmış olsa da yine de bilimsiz-teknolojisiz bir ülke değiliz çok şükür.

Şu an bu forumdaki belki de herkes bilimin en büyük icatlarından "internet" üzerinde kendine bir iz bırakma çabasında. Ama biliyorum ki hepimizin içinde bir "Ah keşke!" var. Kimisinin ki "Ah keşke şu alanda ilerleseydim!" kimisinin ki "Ah keşke şu fırsatım olsaydı!" kimisinin ki biraz daha farklı.

Birimizin "keşke"si bir başkası için "iyi ki"dir.

Bu konuda hem bilişim-teknoloji alanındaki keşkelerimizi paylaşarak diğer forum sakinlerinden tavsiyeler alalım hem de başkaları için fikir verelim istiyorum. Dün başlattığım "Size göre web sitesinden kazanç sağlamanın en temel kuralı nedir? Boşaltın etekleri!" başlıklı konuda olduğu gibi bu konun da mottosu "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için."

Hatta bu konuyla birlikte WMAracı üstüne bunu yeni bir birliktelik akımına dönüştürelim :) BHHB hareketi olsun adı da ;)

İlk olarak ben kendi keşkelerimden birisini paylaşayım:

Yıllardır internet üzerinde projeler üretiyorum. Birçok kuruma-kişiye profesyonel olarak destek verdim hala da vermeye devam ediyorum. Ama bu alanda kendimi geliştirmekte yavaş kaldım. İlk başladığım yıllarda daha cesur ve kararlı adımlar atsaydım şimdi çok daha güzel noktalarda olabilirdim. Şu an içinde bulunduğum halden memnun değilim demiyorum ancak dahasını yapmak varken tembellik ve cesaretsizlik bana birkaç yıla daha mal oldu. Keşke biraz daha cesur ve kararlı olsaydım.

Eğer aklınızda bir şeyler varsa ve cesaret edemeyip yavaş adımlarla ilerliyorsanız korkmanıza hiç gerek yok arkadaşlar. Hayatın gidişatı sizi mutlaka eğitiyor. Sonuçlar sizi pişiriyor. Tecrübe sizi geliştiriyor, olgunlaştırıyor.

Keşke dememek için cesaretinizi toplayın ve yapmanız gerekeni şimdi yapın :) Umuyorum benim için "keşke" olan bu durum sizin için "iyi ki" olur.

Haydi bakalım, sıra sizde :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Keşke wmaracina daha erken kayıt olabilseydim. :)

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Zamanında yanlış programlama dilleri ile uğraşarak çok zaman kaybettim. Çok fazla sayıda hatalı blog açtım, kafama göre hareket ettim.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
bazen keşke demek iyidir ;)
kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Keşke wmaracina daha erken kayıt olabilseydim. :)

Olayı biraz daha spesifikleştirip internet girişimlerimizle ilgili keşkelere değinsek nasıl olur? :)

worldww adlı üyeden alıntı

Zamanında yanlış programlama dilleri ile uğraşarak çok zaman kaybettim. Çok fazla sayıda hatalı blog açtım, kafama göre hareket ettim.

Peki bu hatalarınızı biraz daha detaylandırabilir misiniz? Mesela hangi programlama dilleri sizin için hata oldu, neden? Çok sayıda hatalı blogtan kastınız nedir tam olarak? Nesi hataydı?

alper75 alper75 alpercetin.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 6 / 94
  • Ticaret 6, (%100)
Keşke ailemin zoruyla muhasebe okumasaydım

alpercetin.net Facebook Ve Diğer Sosyal Medya Botlarınız Yapılır.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

alper75 adlı üyeden alıntı

Keşke ailemin zoruyla muhasebe okumasaydım

Ne yazık ki bu durumda binlerce genç var. Senin adına üzgünüm. Ama kesinlikle okuduğun bölümden bağımsız olarak bu sektörde kendine yer bulabilirsin. Seviyorsan ve üzerine düşersen tüm bu keşkeleri ortadan kaldırabilirsin :)

Muhasebe yerine ne isterdin? Şuan nasıl bir şeylerle uğraşmak isterdin?

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Benim en büyük keşkem yabancı dil öğrenmeye çocukken daha hevesli olsaydım. Abim orta okuldan itibaren geliştirmeye başladı. İngilizce seviyem yüzünden çok zaman kaybettim. Yeni başlayan arkadaşlara kodlama öğrenmeden önce ingilizce öğrenmelerini tavsiye ederim.
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Benim en büyük keşkem yabancı dil öğrenmeye çocukken daha hevesli olsaydım. Abim orta okuldan itibaren geliştirmeye başladı. İngilizce seviyem yüzünden çok zaman kaybettim. Yeni başlayan arkadaşlara kodlama öğrenmeden önce ingilizce öğrenmelerini tavsiye ederim.

Çok güzel bir noktaya değindiniz. İstesek de istemesek de bilimin kabul ettiği dünya dili İngilizce. Yazılım araç gereçleri hep İngilizce. Kaynaklar İngilizce. Her şey İngilizce. Ki yabancı bir platformdan destek almak isteseniz o da İngilizce.

Ben de size katılıyorum ve her şeyden önce İngilizce diyorum. Zaten birçok şeyi kaçırıyor olamamızın sebebi hep bu eksiklik.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

Çok güzel bir noktaya değindiniz. İstesek de istemesek de bilimin kabul ettiği dünya dili İngilizce. Yazılım araç gereçleri hep İngilizce. Kaynaklar İngilizce. Her şey İngilizce. Ki yabancı bir platformdan destek almak isteseniz o da İngilizce.

Ben de size katılıyorum ve her şeyden önce İngilizce diyorum. Zaten birçok şeyi kaçırıyor olamamızın sebebi hep bu eksiklik.

Öyle hocam benim zamanımda 1-2 yılda bir tarafımı yırtarak geldiğim seviyeye abim 7-8 ayda zorlanmadan gelebildi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al