wmaraci reklam

Türk Reklam Firmaları Eksiklikleri

8 Mesajlar 715 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

posionio posionio WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Neden büyük oranda google adsense tercih edilir? Türk reklam firmalarının/sitelerinin yapamadıkları ne vardır adsense'de?

Eğer kendimize ait bir adsense tarzı reklam sistemi kursak tutar mı?

wmaraci
reklam

aydinvevo aydinvevo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazilimci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
bunu iyi şekilde yapan benim fikrimce admatic.
BayAnil

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bildiğim kadarıyla bir çok deneme oldu fakat hiç biri adsense kadar tercih edilmedi. Bence güven ve reklam ağı büyüklüğü bakımından en büyüğü adsense. Bu nedenle uğraşmanın çok büyük bir etkisi olacağını sanmam. Büyük bir kaç siteniz varsa onların arasında bir reklam ağı oluşturabilirsiniz.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam adsense haricinde diger firmalar doğru sayım yapmıyor. Bundan dolayı ben güvenemiyorum. Tabi dürüst şekilde çalışan birkaç reklam firmasına lafım yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Doğru hesaplama yapılmıyor, saçma sapan sebeplerden sistemden banlıyorlar, ödemeler aksıyor, reklam portföyleri kısıtlı, biraz para kazanan dükkanı kapatıp gidiyor, paran içerde kalıyor vs.... Adam gibi dürüst, güvenilir, tek yatırımı bu olmayan biri yaparsa niye tutmasın.

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
Reklam verenleri yok

hesap satış

Seokoloji Seokoloji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Freelancer SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 144 / 196
  • Ticaret 15, (%100)
Reklam veren yok, doğru düzgün sayım yapılmıyor, Ödeme sıkıntısı bulunuyor, girişimcilerde sabırsızlık var, devlet desteği bulunmuyor, kullanıcılar küçümseyerek bakılıyor güvenilmiyor vs vs...

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşların dediklerinin tamamına katılıyorum. Fakat en büyük sorunun (Yerli reklamcılara) reklam verenin az olması olduğu yönünde bir değerlendirmede bulunuyorum. Şirketler genellikle okunmayan gazeteler ve az izlenen televizyon kanallarına reklam vermekle yetiniyorlar diye düşünüyorum. Bence reklam şirketleri ise bununla yetinmiyor ve internet reklamı da veriyorlar. Fakat benim tahminlerime göre reklam şirketleri;

* İnternet sitesi açmanın kolay olması nedeniyle, reklamları tıklamaya teşvik ederek (örn. cevapgeldi c... sitesi gibi) haksız kazanç sağlayan sitelerin de bu toplulukta fazla sayıda olduğunu biliyorlar. Ya da bundan korkuyorlar.

* Reklam şirketleri televizyon ve gazete reklamları için vergi ödüyor ve bunların takibi şirketler tarafından kolaylıkla yapılabilir. Ancak internet reklamcılığının takibinin daha fazla uzmanlık isteyen bir alan olduğunu biliyorlar ve belki de reklam şirketleri, reklamlarını aldıkları şirketlere internet üzerinde çok sayıda reklam verildi imajı oluşturuyorlar.

* (Bu biraz iddialı olacak fakat..!) Reklam şirketlerinin internette reklam veren uzmanları muhtemelen çakal veya işi bilmeyen sözde internet reklamı uzmanlarından oluşuyor. (Ben çok mu biliyorum? Hayır, yalnızca tahmin yürütüyorum.)

* Muhtemelen haber siteleri veya büyük çaplı siteleri ya da sosyal medyada reklamı tercih ediyorlar. Yine muhtemelen oralardan aldıkları geri dönüş oranı, web sitelerinden aldıkları geri dönüş oranına göre çok fazla.

* Ya da Türk internet kullanıcıların tercihlerini iyi bilen bu reklam şirketleri (ben dâhil) çoğumuzun yaptığı gibi Adsense kullanarak, paramızın yabancı bir ülkeye gitmesine göz yumuyorlar.

* Bununla birlikte kurulacak/kurulan yerli reklam şirketlerinin Google'dan korktuğunu da değerlendirmelerim arasına katıyorum.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al