wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgisayar Programcılığı İyi mi?

20 Mesajlar 1.942 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Herşey kendi çalışmana bağlı kardeşim. 2 yıllık fakültede azim ve ilgi gösterip kendini çok iyi seviyelere getirebilirsin. Bu işlerde önemli olan işin temelini çok iyi kapmaktır. Öyle olunca programlama dillerini kafana takmana gerek kalmaz. Bir iki haftada bir dili hemen öğrenebilecek duruma gelirsin. Onun yolu da bir alanda derinlemesine ilerlemek, yatay olarak da ilgili alanlarda bilgi sahibi olmak.
Önlisans okumak kötü de olabilir iyi de. Okuluna bağlı aslında. Bazı okullarda PHPye ağırlık verildiğini duyuyorum ama başka okulda yoğunlaştırılmış C gösteriyorlarmış. Bazılarında da algoritma analizine iyi bi giriş yapıyorlarmış. Ama bazı tanıdıklar da diyor ki Windows 7 den başka birşey öğrenmedik... Çok değişik, karışık fikirler var ortada. Ama programlamanın temelleri, network theory vs konuları da yeter aslında güzel bir başlangıç için.

wmaraci
reklam

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Türkiyenin yarısı işletme diğer yarısı ise bilgisayar programcılığı okuyor :) Ben işletme okuyanlardanım. Çok kaliteli bir okul değil ise işine yaramaz. Tek güzel yanı okulu bitirip 4 yıllık mühendisliğe geçiş yapabilmek. Kendini dışarıdan geliştirmen gerekiyor.

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

Türkiyenin yarısı işletme diğer yarısı ise bilgisayar programcılığı okuyor :) Ben işletme okuyanlardanım. Çok kaliteli bir okul değil ise işine yaramaz. Tek güzel yanı okulu bitirip 4 yıllık mühendisliğe geçiş yapabilmek. Kendini dışarıdan geliştirmen gerekiyor.

mühendisliğe geçiş yapacam oradan öylece birakmayacam hocam :)
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

K4li7e adlı üyeden alıntı

Bu sene bilgisayar programcılığı bölümünden mezun oldum. Benim kendi fikirlerim sadece diploma işine yarar orada öğrendiklerini udemyden 2 ayda zaten öğrenirsin.Kursa gitsem daha iyiydi düşüncesindeyim.Sınıfta hiç bir şeyi anlamayan tipler oluyor küçümsemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın temel düzeyde gösteriyorlar onlarıda tekrar tekrar anlatıyorlar 4 dönem boyunca aynı şeyler karşına çıkıp duruyor.

Aslında bu benim için biraz da iyi benim amacım DGS ile mühendisliğe geçiş yapmak ve bu boşlukta mühendisliğe giriş için çalışma yapıp DGS ye de çalışabilirim.

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Herşey kendi çalışmana bağlı kardeşim. 2 yıllık fakültede azim ve ilgi gösterip kendini çok iyi seviyelere getirebilirsin. Bu işlerde önemli olan işin temelini çok iyi kapmaktır. Öyle olunca programlama dillerini kafana takmana gerek kalmaz. Bir iki haftada bir dili hemen öğrenebilecek duruma gelirsin. Onun yolu da bir alanda derinlemesine ilerlemek, yatay olarak da ilgili alanlarda bilgi sahibi olmak.
Önlisans okumak kötü de olabilir iyi de. Okuluna bağlı aslında. Bazı okullarda PHPye ağırlık verildiğini duyuyorum ama başka okulda yoğunlaştırılmış C gösteriyorlarmış. Bazılarında da algoritma analizine iyi bi giriş yapıyorlarmış. Ama bazı tanıdıklar da diyor ki Windows 7 den başka birşey öğrenmedik... Çok değişik, karışık fikirler var ortada. Ama programlamanın temelleri, network theory vs konuları da yeter aslında güzel bir başlangıç için.

Aynen dediğiniz gibi insanın kendisinde bitiyor herşey bence de insan istedikten sonra herşeyi yapar

wmaraci
wmaraci

kodaylak kodaylak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** U**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Hedefin mühendislik olduğuna göre İngilizceni de geliştir mutlaka.

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

kodaylak adlı üyeden alıntı

Hedefin mühendislik olduğuna göre İngilizceni de geliştir mutlaka.

Tamamdır İngilizce muhteşem aklımda buna da önem vericem. Başka tavsiyeleriniz varsa dinleyebilirim.

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Okuduğun üniversite ile alakalı. Bizim okulda Delphi falan gösteriyorlar yemin ediyorum lanet ettim şu programlamadan. Daha güncel dilleri göstermek varken 10 yıl öncenin dillerini okutuyorlar.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

Mikado Mikado Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 3 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
iyi bölüm fakat çok mezun vermeye başladı. Çevremde eş dostun kardeşleri genelde bilgisayar programcılığı bölümünde

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Konular çok eski 2000lerin tekniği ile anlatıyorlar desem yeridir. Konular yenilenmeli çünkü artık teknoloji / yazılım çok değişti.

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
benim istediğim bölümdü ama bana internet ve ağ teknolojileri çıktı hayırlısı güzel bölüm diye duymuştum pek bilgim yok.

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al