wmaraci reklam

Biraz yaratıcı olun - kolaya kaçmayın.

13 Mesajlar 1.256 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)
Bir süredir forumda hem imzasında hemde konu içerisinde site adreslerini belirten üyelerin sitelerini inceliyor kontrol ediyorum.

Genel bir kanı var.Teknoloji sitesi tutar alexa kasar link veya makale satar kazanç sağlarım diye.

Doğrudur kazanç sağlarsınız ancak biraz yaratıcı olun.

Bakıyorum her domain birbirine benziyor.Misal;
Teknoabc
Teknodef
Teknofhk

uzuyor gidiyor.

Tekno nedir ?Varsın tekno olmasın farklı olun.Literatürümüzde binlerce kelime var.

Domain işini geçtik.Lütfen artık temaya özen gösterin.Bütün teknoloji sitelerinde aynı tema.Aynı gün haber edilmiş içeriğin farklı özgünlükte yazılışı.

Bunu yapıyorsanız bu bloggerlik değil dostlar.

Neden böyle bir konu açtım peki ? Yine bir imzada bu siteyi gördüm " http://teknolobia.com/ "

lobia ? nedir lobia ?

Direk lobia.com olsaydı olmazmıydı ? Tema deseniz yine her yerde gördüğümüz temalardan.

Amaç karalamak veya ifşa etmek değil.Farklı olmanızı bir okuyucu olarak istiyorum.

Blog tutmam.Blogları okumayı çok severim. O yüzden bir eleştiri yapma hakkım olduğunu düşünerek konu açtım.
cihatnet devrimedia Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CoderBY CoderBY www.mistikfrm.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Sonuç olarak tutuyor hocam :D

www.mistikfrm.com

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Çok haklısınız, sırf seo için alan adı seçimi doğru gelmiyor banada, sonrasını düşünmek lazım biraz
akbas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

CoderBY adlı üyeden alıntı

Sonuç olarak tutuyor hocam :D

AMaç tutması değil dost. Hep aynı kelime üzerinden domain arayışı ve benzeri temalar kullanımı.

Bir teknoloji sitesine girdiğimde ne hite nede alexaya bakarım.İçeirk önemlidir.

Genelde bu forumda blog tutanların çoğunun sitesinin alexa değeri 250-200k altında. Giren zaten forumdan kişiler.Hitide 300-1000 tekil arasıdır.

Benim için içerik önemli.Bir makale okurken hangi sitedeyim yinemi aynı siteye girdim diyorum acaba ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
seo için tekno kelimesinden yararlanıyorlar.
eğer dediğin gibi sadece lobia olsaydı daha fazla seo çalışması gerekecekti.
film yazma sakın googlede deli olur pcyi camdan aşağı atarsın :)

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

• Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

devrimedia adlı üyeden alıntı

seo için tekno kelimesinden yararlanıyorlar.
eğer dediğin gibi sadece lobia olsaydı daha fazla seo çalışması gerekecekti.
film yazma sakın googlede deli olur pcyi camdan aşağı atarsın :)

Tekno kelimesinde hangisi ilk 10a giriyor ?

Ana kelimeleri teknomu ? yoksa alt sayfalardanmı ziyaretçi alıyor bu siteler ?

Tabiki alt sayfalardan hit alıyorlar. Bir ziyaretçi canon 700d ile ilgili incelemeyi okumak için tekno kelimesi ilemi ulaşmak ister bilgiye yoksa canon 700d incelemesi kelimesi ile mi ?

Tekno kelimesi avantaj sağlamaz.

Ek Olarak: +++ bir kaç eklenti iki tanıtım yazısı ile seo oluyorsa herkez seo uzmanı .

+++ Amaç seosal bir yüklenme ile tekno kelimesinde yükselmek mi ? Yoksa tanıtım yazısı satmak, link satmak mı ?

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Hocam herkesin zevki boş verin isteyen istediğini yapsın. :)
akbas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

BigSEO adlı üyeden alıntı

Hocam herkesin zevki boş verin isteyen istediğini yapsın. :)

Eyw dost dediğim gibi sadece bir eleştiri. Okuyucu olarak rahatsızlığımı belirttim.
BigSEO

kişi bu mesajı beğendi.

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)

akbas adlı üyeden alıntı

Tekno kelimesinde hangisi ilk 10a giriyor ?

Ana kelimeleri teknomu ? yoksa alt sayfalardanmı ziyaretçi alıyor bu siteler ?

Tabiki alt sayfalardan hit alıyorlar. Bir ziyaretçi canon 700d ile ilgili incelemeyi okumak için tekno kelimesi ilemi ulaşmak ister bilgiye yoksa canon 700d incelemesi kelimesi ile mi ?

Tekno kelimesi avantaj sağlamaz.

Ek Olarak: +++ bir kaç eklenti iki tanıtım yazısı ile seo oluyorsa herkez seo uzmanı .

+++ Amaç seosal bir yüklenme ile tekno kelimesinde yükselmek mi ? Yoksa tanıtım yazısı satmak, link satmak mı ?

açıkçası ben teknolojiyi takip edipte direk ürün ismi yazan çok nadir insan gördüm ben ve çevremdekileri baz alırsak direk teknoloji haber diye aratıyoruz.

Ayrıca evet bir kaç eklenti kurup tanıtım yazısıyla seocu olunur :) 100 tane site aç bu şekilde sıralamaya sok paravan haline getir zaten nasıl olsa belli bir hitin var yaz tanıtım yazısını bas linkini al sana seo culuk şuan günümüzde bu yapılmıyormu ?

Gerçek seocuya gelirsek site scriptindeki kodları inceleyip googleye isteğine göre uyarlayıp özgün makaler paylaşan kişilerdir.

O yüzden zevkler renkler ve taktikler tartışılmaz

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

• Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

devrimedia adlı üyeden alıntı

açıkçası ben teknolojiyi takip edipte direk ürün ismi yazan çok nadir insan gördüm ben ve çevremdekileri baz alırsak direk teknoloji haber diye aratıyoruz.

Ayrıca evet bir kaç eklenti kurup tanıtım yazısıyla seocu olunur :) 100 tane site aç bu şekilde sıralamaya sok paravan haline getir zaten nasıl olsa belli bir hitin var yaz tanıtım yazısını bas linkini al sana seo culuk şuan günümüzde bu yapılmıyormu ?

Gerçek seocuya gelirsek site scriptindeki kodları inceleyip googleye isteğine göre uyarlayıp özgün makaler paylaşan kişilerdir.

O yüzden zevkler renkler ve taktikler tartışılmaz

Teknoloji kelimesinde 2. sayfaya bakıp sıralamadaki siteye giren kaç kişi gördünüz ?

Teknoloji kelimesinde ilk 3 sıradaki siteler ziyaretçi alır o kelimede.

Diğer sıralamaya giremeyen siteler alt sayfalardan hit alarak güç kazanmaya çalışır.

Teknoloji haberleri okumak isteyen kişiler ayrıdır , bir ürün hakkında bilgi amaçlı bilgi almak isteyenler farklıdır.

Misal canon 700d almak isteyen bu rüün hakkında bilgi sahip olmak isteyen direk teknoloji yazıp , ilk sıradaki siteye girip, canon 700d hakkındaki içerikleri o sitede mi arar yoksa canon 700d özellikleri , canon 700d incelemleri kelimesinde çıkan siteleremi erşim sağlar ?;

Örnekleme yapalım ;

http://i.imgur.com/vJhZG2D.png

Farklı bir kelimeyi ele alalım ;

Conan 700d inceleme kelimesi aylık bu denli bir aramaya sahip tbm oranı da türkçe sitelere göre gayt güzel.

Bu başlıkta içeriğe sahip olan ve sıralamada olan bir site sahibi için tbm ve aylık aranma hacmi hiçte azınsanmayacak kadar güzel.

O yüzden bu tür blogger olan kişiler bu tarz konular girerek ayakta kalırlar.Yapılan backlink alımı tanıtım yazıları ana kelimede değil alt sayfaların keyword kelimelerinde yükselmektir.

Umarım anlatabilmişimdir.Dilersen daha uzun bir açıklama ile tarafına özel mesaj atabilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al