wmaraci reklam
lidertakipci

Blog mu? Forum mu?

17 Mesajlar 2.617 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Golsime Golsime Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Takılıyo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 206 / 195
  • Ticaret 26, (%96)
Selam arkadaşlar, ben android oyun/uygulama sitesi açmayı düşünüyorum ama mybb forummu yoksa wordpress blogmu kurmalıyım karar veremedim. blog yönetim açısından kolay ama forumlarda daha bir sosyallik olduğu için daha çok kazanç getireceğini düşünüyorum fakat burdada seo sorunu ortaya çıkıyor. blog siteleri bana sanki seo konusunda forumlardan daha kolay yani daha çok ilk sıralarda çıkıyormuş gibi geliyor...
siz ne düşünüyorsunuz?

wmaraci
reklam

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Kendime güveniyorum bu forum tutar diyorsan aç, diyemiyorsan bulaşma bence. :)

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Blog, tercihi bence en doğru olan seçim olacaktır. Forum artık eskisi gibi pek tutulan bir şey değil. Bilinen kaliteli webmaster, google ve paylaşım forumları hariç isim yaptıkları için ön plandadırlar.

• Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Takılıyo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 206 / 195
  • Ticaret 26, (%96)

Ugurcan adlı üyeden alıntı

Kendime güveniyorum bu forum tutar diyorsan aç, diyemiyorsan bulaşma bence. :)

2 yıl boyunca bir android blogum vardı bir ara 3k hite çıkmıştı ama sonra okul yüzünden ilgilenemeyince düştü... şuan okulum bitti, yani android konusuna epey hakimim ama yinede kararsızım...

Ek Olarak:

Heuristic adlı üyeden alıntı

Blog, tercihi bence en doğru olan seçim olacaktır. Forum artık eskisi gibi pek tutulan bir şey değil. Bilinen kaliteli webmaster, google ve paylaşım forumları hariç isim yaptıkları için ön plandadırlar.

blogda çok fazla olduğu ve getirisi cidden çok az olduğu iiçin öyle diyorum hocam...

wmaraci
wmaraci

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
Forum tamamen bir topluluk kurabilmekle ilgili. Android ile ilgili araştırma yapan kişiler bir topluluk oluşturmaya meyilli değil. Atıyorum, subway surfers hileli apk indir yazıyorlar ve karşılarına çıkan siteye girip, apkyi indirip siteden ayrılıyorlar. Şuraya üye olayım da bir daha işim düşünce buraya yine girerim ya da bu sitenin ortamı güzel ben de katılayım kendimi geliştireyim gibi bir kaygıları yok. Bu yüzden kesinlikle blog diyorum. Tabii takipçi sayısı arttıktan sonra alt dizine veya subdomaine bir forum da kurabilirsiniz. Başarılı olmuş forumların hepsi birer topluluk oluşturduğu için başarılı olmuştur. Eğer android konusunda bir topluluk oluşturabileceğinize inanıyorsanız forum açın.
Sinan kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

ONEAL ONEAL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 11 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
kardeşim odak noktan paylaşım üzerindeyse blog açmanı öneririm. ama tartışma ve öneri gibi konuların uzayacağı veya yazılım üzerine bilgileriniz var ise destek amaçlı açmanız hem bir ilk olabilir ve ticari bir pazar kurabilirsiniz.

• Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Takılıyo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 206 / 195
  • Ticaret 26, (%96)

BKD adlı üyeden alıntı

Forum tamamen bir topluluk kurabilmekle ilgili. Android ile ilgili araştırma yapan kişiler bir topluluk oluşturmaya meyilli değil. Atıyorum, subway surfers hileli apk indir yazıyorlar ve karşılarına çıkan siteye girip, apkyi indirip siteden ayrılıyorlar. Şuraya üye olayım da bir daha işim düşünce buraya yine girerim ya da bu sitenin ortamı güzel ben de katılayım kendimi geliştireyim gibi bir kaygıları yok. Bu yüzden kesinlikle blog diyorum. Tabii takipçi sayısı arttıktan sonra alt dizine veya subdomaine bir forum da kurabilirsiniz. Başarılı olmuş forumların hepsi birer topluluk oluşturduğu için başarılı olmuştur. Eğer android konusunda bir topluluk oluşturabileceğinize inanıyorsanız forum açın.

evet aslında haklısın blog açacağım da kazancının düşük olması beni kaygılandırıyor çünkü bu iş kolay değil çok fazla emek istiyor. önceden başarılı bir blogum vardı android ile ilgili, paylaştığım her apk yı telefonumda dener öyle anlatırdım ama aylık 10 dolar kazanırdım o da bc.vc ile...

Ek Olarak:

ONEAL adlı üyeden alıntı

kardeşim odak noktan paylaşım üzerindeyse blog açmanı öneririm. ama tartışma ve öneri gibi konuların uzayacağı veya yazılım üzerine bilgileriniz var ise destek amaçlı açmanız hem bir ilk olabilir ve ticari bir pazar kurabilirsiniz.

yazılım üzerine bilgi derken uygulama geliştirmekten bahsediyorsan yok. ama telefondaki sorunları giderebiliyorum...

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Forum ile blog aslında çok farklı kulvarlar. Karşılaştırılması bile bana garip gelmiştir hep. Ama tecrübeyle sabit; forum açman çok çok çok fazla emek harcayarak bir yere gelebilmen demek, blog açman ise daha az emek harcayarak bir yere gelebilmen demek. Çünkü bir foruma sabit üye kitlesi oluşturmak, bir bloga sabit takipçi kitlesi oluşturmaktan daha zordur.

Route666 Route666 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 20 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam, blogun getirisi düşük diyorsun. Peki forumun getirisi neresinde onu anlayamadım? Ben şahsen google aramalarında çok nadir (webmaster forumları hariç) üst sıralarda karşıma çıkan forum sitesi görmedim, bu tabi ki aradığın konuya göre değişir ama nadirdir. Seninde dediğin gibi forumların seo olayı çok karışık. İlk etapta blog olarak başla daha sonra alt sayfa olarak yada subdomain olarak forum olayına girişirsin.

kasver kasver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Önce blog aç derim sonra subdomain olarak forum açarsın.

///!!!\\\
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al