wmaraci reklam
lidertakipci

Blog Site Açmayı Düşünüyorum Tavsiyelerinizi Bekliyorum

9 Mesajlar 928 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

emirhan61 emirhan61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
Merhaba arkadaşlar üniversite öğrencisiyim kendimi geliştirmek olsun arşiv oluşturmak olsun veya yazı yazmak için çabalarken bir şeyler öğrenmek olsun bir çok amaçta düşünüyorum. Bu konuda bir çok blog sitesi var benimde onlardan bir farkım olacağını sanmıyorum. Bir çok alanda makale yazıcam. Tavsiyeleriniz nelerdir ? Açmamamı söylecek arkadaşlar neden açmıyım ? Blog sitesini farklı kılmak için neler yapılabilir ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

wmaraci
reklam

caglark caglark caglarkeskin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)
Kaliteli içerik girersen , okuyucularına keyifli zamanlar sunabilecek içerikler oluşturabilirsen neden olmasın? Sonuçta farklı ses , farklı yorum her zaman ilgi görür. Ama bir farkın olmalı belli bir kaliten olmalı , yani birisi senin bloguna giriyorsa bunun bir sebebi olmalı...

• Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)

Çağlar KESKİN adlı üyeden alıntı

Kaliteli içerik girersen , okuyucularına keyifli zamanlar sunabilecek içerikler oluşturabilirsen neden olmasın? Sonuçta farklı ses , farklı yorum her zaman ilgi görür. Ama bir farkın olmalı belli bir kaliten olmalı , yani birisi senin bloguna giriyorsa bunun bir sebebi olmalı...

yorumunuz için teşekkür ederim. Makaleleri özenle düzeleyip yazmayı düşünüyorum. Çünkü ne kadar özen gösterirsem hem okuyucu memnun kalır hemde arama motorları. İçerik olarak kendim ne ile ilgileniyorsam onu yazmayı düşünüyorum. Mesela html , css , c++ , wordpress , photoshop , autoad ve benzeri dil ve programlarda içerik girmeyi düşünüyorum. İçerikleri siteyi açmadan oluşturup. Siteyi açtıktan sonra günlük belli saatlerde belli miktar içerik girmeyi düşünüyorum. Atıyorum öğlen 12 de bir içerik 16 da bir içerik 20 de bir içerik olarak günde 3 içerik tarzı. Düşünlerimde yanlış ve eksik gördüğünüz yerleri belirtirseniz sevinirim teşekkürler.

Sebilisim Sebilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 4 / 85
  • Ticaret 3, (%100)
-_- Bu sürekliliği yakalayabilirseniz güzel olur. Fakat çatlamalar başladığında mesela öğrenciyim dediniz.. Vize zamanınız gelecek finalleriniz gelecek muhtemelen ilgilenemeyeceksiniz.. Çok fazla konuya açılırsanız boğulursunuz. Kendinizi en rahat hissettiğiniz konularda makaleler yazmanızda fayda var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)

Sebilisim adlı üyeden alıntı

-_- Bu sürekliliği yakalayabilirseniz güzel olur. Fakat çatlamalar başladığında mesela öğrenciyim dediniz.. Vize zamanınız gelecek finalleriniz gelecek muhtemelen ilgilenemeyeceksiniz.. Çok fazla konuya açılırsanız boğulursunuz. Kendinizi en rahat hissettiğiniz konularda makaleler yazmanızda fayda var.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Konularla ilgili yazabildiğim kadar makale oluşturup arşiv oluşturup bırakma ihtimalimde var. Mesela photoshop benim için web düzeyinde gerekli bir program bu yüzden photoshopta aşırı konulara geçmeden web site oluşturmak için gerekli kısımlara değinip 10 15 makalelik bir arşiv oluşturup ders niletiğinde bırakmayı düşünüyorum. Sınav zamanları demişsiniz. Yukarda da belirtiğim gibi dökümanları ilk önce biriktirip sonra parça parça yayınlıcam. Sınav zamanlarıda bu parçalardan yararlanır. Sıvan haftalarında bir aksama olmadan geçebileceğimi düşünüyorum.

serkanes serkanes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SAP
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 239
  • Beğeniler 5 / 29
  • Ticaret 15, (%100)

emirhan61 adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkür ederim. Konularla ilgili yazabildiğim kadar makale oluşturup arşiv oluşturup bırakma ihtimalimde var. Mesela photoshop benim için web düzeyinde gerekli bir program bu yüzden photoshopta aşırı konulara geçmeden web site oluşturmak için gerekli kısımlara değinip 10 15 makalelik bir arşiv oluşturup ders niletiğinde bırakmayı düşünüyorum. Sınav zamanları demişsiniz. Yukarda da belirtiğim gibi dökümanları ilk önce biriktirip sonra parça parça yayınlıcam. Sınav zamanlarıda bu parçalardan yararlanır. Sıvan haftalarında bir aksama olmadan geçebileceğimi düşünüyorum.

arama hacmi olan anahtar kelimelerde makaleler yazmanızı öneriyorum.

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
dediğin gibi önceden yazı stoklarsan ileride daha rahat edersin

Sosyal olan her şey.

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
bence birikiminiz olan ya da kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda yazı yazmalısınız. değilse yazıların özgünlüğü, kalitesi ve devamlılığı zor olacaktır. ve bu konu kategorilerinin üçü geçmemesi gerekir. daha fazla konu dikkat dağıtır, yoğunlaşmayı engeller.

• Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)

serkanes adlı üyeden alıntı

arama hacmi olan anahtar kelimelerde makaleler yazmanızı öneriyorum.

yazı başlıkları ve etiketleri arama motorlarına arama yaparak koymayı düşünüyorum. örnek vermek olursa "basit css kodlarıyla site şablonu oluşturma " arama yaptığımızda düzgün pek içerik yok. Etiketlemede buna dikkat edeceğim. Yorumunuz için teşekkürler

Ek Olarak:

sinans1996 adlı üyeden alıntı

dediğin gibi önceden yazı stoklarsan ileride daha rahat edersin

Bende onu düşünerek stok yapmayı düşündüm.

Ek Olarak:

tamerh adlı üyeden alıntı

bence birikiminiz olan ya da kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda yazı yazmalısınız. değilse yazıların özgünlüğü, kalitesi ve devamlılığı zor olacaktır. ve bu konu kategorilerinin üçü geçmemesi gerekir. daha fazla konu dikkat dağıtır, yoğunlaşmayı engeller.

Blogu açmamdaki amaç kendimi geliştirmek. Yazı yazmak için daha fazla araştırma yaparak kendimi daha iyi geliştiririm diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al