wmaraci reklam

Bloglardaki reklam alanları için bir proje fikrim var

15 Mesajlar 1.826 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

freewp freewp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Her blogun bir sorunu var. O reklam alanına nasıl reklamveren bulacak? Bunun piyasası nedir? Bu sorunları kökten çözebilecek kazançlı bir proje.Anlatıyorum.

Bir site kurulacak. Ve ürün listesi olucak bu ürün listesi tablo şeklinde olucak. Ürünler sitelerdeki reklam alanları olacak. Themeforest daki temaları düşünün. O şekilde ürünler listeli yanında fiyatı. Fakat verdiğim örneğe bakmayın çok farklı bir şey.

2 tip üyelik olucak. Reklamveren ve alan. Alan yani blog sahipleri bütün bilgileri girecekler. (Bi analiz kodu eklenebilir sitelere) Fiyatı onlar değil bu reklam sitesi belirleyecek. Belirli kriterlere göre. Ve reklamverenler herhangi bir siteden reklam aldıgında o reklamalanın o reklam alanında kişinin reklamı gözükecek. Hesabına para yatırılacak. Bu reklam sitesi de %5 lik komisyon alacak.

Ürün detaylarında kaç yıldır bulunduğu aylık olarak hiti, hitap ettiği kitle hakkında bilgi olacak. İnteraktif bir reklam alışverişi olacak. Reklamveren kişi rahatlıkla istediği kitleyi bulabilecek, reklamalan da kolaylıkla reklamvereni bulabilecek kısa sürede istediği (emeğinin karşılığı olan) kazancı sağlıyabilecek.

Kriterler için belirli bir işlem belirlenicek. Yani her site aynı düzene göre değerlendirilip fiyat belirlenecek. Aylık olarak sitenin durumuna göre fiyat güncellenicek.

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam yarısına kadar okudum. İyi güzelde.

1. Projeyi nekadara yaptıracaksınız
2. Analiz kodları okadar basit değil
3. Geçerli ve geçersiz tıklamaları sayabilecekmi
4. Reklam veren sizden iyi bir analiz ister. Tıklandıktan sonra gelen kişi sitede ne yaptı
vs vs

Analiz kodları çok sıkıntılı sırf onlar için 6 bin tl fiyat teklifi aldım. Bende hazır sistem kurluydu analiz edemiyordum. Sonra rafa kaldırdım projeyi.

cagdaskorkmaz.com.tr

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Adsense TR kuralım diyorsun yani :)? Çok yüksek bir bütçeniz olmadığı sürece imkansız...

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Hocam yarısına kadar okudum. İyi güzelde.

1. Projeyi nekadara yaptıracaksınız
2. Analiz kodları okadar basit değil
3. Geçerli ve geçersiz tıklamaları sayabilecekmi
4. Reklam veren sizden iyi bir analiz ister. Tıklandıktan sonra gelen kişi sitede ne yaptı
vs vs

Analiz kodları çok sıkıntılı sırf onlar için 6 bin tl fiyat teklifi aldım. Bende hazır sistem kurluydu analiz edemiyordum. Sonra rafa kaldırdım projeyi.

1 -Yaptırmayacağım. Büyük para gerektirmez aslında. Tamamen bir projeye kalkışmak isteyenlere vazifem.

2 -En basiti google analytic verilerini paylaşma diye bir şey var. Başvurulurken bağlanma işlemi yapılır.

3 -Tık sayma yok. 1 aylık alır reklam alanı. Ne kadar tık aldığı, ne kadar etkileşim gördüğü bu ödediği ücreti etkilemez.

4 -Böyle bir şey olayın çok fazla detayı sanırsam

Ek Olarak:

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Adsense TR kuralım diyorsun yani :)? Çok yüksek bir bütçeniz olmadığı sürece imkansız...

Adsense ile ilgisi yok. Bu sistem çok basit bi şekilde yapılabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

freewp adlı üyeden alıntı

1 -Yaptırmayacağım. Büyük para gerektirmez aslında. Tamamen bir projeye kalkışmak isteyenlere vazifem.

2 -En basiti google analytic verilerini paylaşma diye bir şey var. Başvurulurken bağlanma işlemi yapılır.

3 -Tık sayma yok. 1 aylık alır reklam alanı. Ne kadar tık aldığı, ne kadar etkileşim gördüğü bu ödediği ücreti etkilemez.

4 -Böyle bir şey olayın çok fazla detayı sanırsam

Ek Olarak:

Adsense ile ilgisi yok. Bu sistem çok basit bi şekilde yapılabilir.

Yani söyledikleriniz dışa bağımlı bir site olarak yapılsın.
Benim işime gelmez ama. Yapıcak varsa başarılar dilerim :)

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

Yani söyledikleriniz dışa bağımlı bir site olarak yapılsın.
Benim işime gelmez ama. Yapıcak varsa başarılar dilerim :)

Dışa bağlılık değil ki bu? En basiti bir site Facebook ile bağlan özelliği kullanabilir. Ve şöyle bir durum var ki kişi google'ın sunduğu sonuçları daha çok güvenir.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

freewp adlı üyeden alıntı

Dışa bağlılık değil ki bu? En basiti bir site Facebook ile bağlan özelliği kullanabilir. Ve şöyle bir durum var ki kişi google'ın sunduğu sonuçları daha çok güvenir.

Demek istediğim o değil hocam. Sen reklam sisitemi yapıyorsan. Reklam ağı var olan bir siteden veri çekmen tuaf gelir insana. Adsense yeterince kazandırır eyer sabrederlerse.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

Demek istediğim o değil hocam. Sen reklam sisitemi yapıyorsan. Reklam ağı var olan bir siteden veri çekmen tuaf gelir insana. Adsense yeterince kazandırır eyer sabrederlerse.

Reklam sistemi değil de reklam pazarı diyelim.

yakupahmet yakupahmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 30 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
ben mantıklı buldum. Bence site kurulacak burda sitelerinde reklam satmaya çlaışan arkadaşlar site sahibine site ile ilgili istatistiklerini reklam alanlarını istediği ücretleri koyacaklar sergilenecek binevi sahibinden gibi yani neden bu kadar karıştırmaya gerek yok adam burda tek tek konu okuyacağına orda işte kategori seçer yaş aralığ site konusu reklam boyutu fiyat aralığı vs vs bence olabilir mantıklı

Başarılıyı taklit edersen başarısız olduğunu kabul etmiş olursun

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

yakupahmet adlı üyeden alıntı

ben mantıklı buldum. Bence site kurulacak burda sitelerinde reklam satmaya çlaışan arkadaşlar site sahibine site ile ilgili istatistiklerini reklam alanlarını istediği ücretleri koyacaklar sergilenecek binevi sahibinden gibi yani neden bu kadar karıştırmaya gerek yok adam burda tek tek konu okuyacağına orda işte kategori seçer yaş aralığ site konusu reklam boyutu fiyat aralığı vs vs bence olabilir mantıklı

2 taraf içinde harika olur. Aslında Wmaraci bunu başka bir alanda çok profesyonel bir biçimde yapabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al