freelance iş ilanları

Bu Proje Tutar mı ?

25 Mesajlar 3.262 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
öncelikle önünüzde bir kaç engel olduğuna inanıyorum. Bende Meb de öğretmenim kenidime ait bir forum sitem vardı paylasanhoca.com isimli çok iyi gidiyordum. Öğretmenlere ve öğrencilere ait dosyalar ve konular paylaşım yapılıyordu üstelik elimde 60 gb word dokümanı vardı. Sizde duymuşsunuzdur ki eba diye bir şey çıktı ve okullardaki bilgisayarlara sertifika yüklendi. Meb hattı artık her siteye girmez oldu. Tabi benim gibi gelişmekte olan sitelerde darbeyi aldı.

Öğrenciler üye olabilir evet sizi kırmadan üye olurlar. Ama esas sorun öğrencileri paylaşım yapmaya nasıl ikna edeceğiniz veya onları nasıl güdüleyeceğiniz bu konu hiçte kolay olmayacaktır. Başlangıçta hatır gönül baylaşım yapabilirler belki ama devamının geleceğini pek sanmıyorum. Bunları köstek olmak için yazmıyorum. Bazı temel sorunlar var bilin istedim.

www.antiksirlar.com
wmaraci
reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)

sokrates adlı üyeden alıntı

İlk olarak okula yönelik değil öğrenci odaklı bir projeden bahsediyorum. Müdürden de izin almamı gerektirecek bir durum yok :) sosyal medyada okulun face sayfalarının adminiyim birçok şekilde de haberdar edebilirim en kötü sınıfları dolaşırım. Tamamen öğrenci odaklı okulu alet edebileceğim bir durum değil zaten. bu arada kullanacağım tema bu. http://engintasarim.com/wordpress/?p=281

Şahsen bu temaya bu ücreti vermezdim.

bilsez bilsez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 63 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 66 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Önemli olan forum açmak değil, forum için projen olmalı, projen yoksa boşlugu yorumlarız.
Örnegin Wmaracı bir web hizmeti veriyor, yanında da forumu var, senin forumunda da bir hizmet olmalı ki, insanlar üye olsun ve verdigin hizmetten yararlansın.
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 980
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 61, (%100)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Öğrencilerle olacak iş değil bu. Bizzat müdüre giderek öğrencilerin faydalanabileceği ve etkinliklerden haberdar olabileceği bir portal oluşturmak istedeyeceğinizi söyleceksiniz.

İlk amacınız kullanıcı (öğrenci) odaklı portal oluşturmak. Okulun adına bu tür bir portal oluşturmanız müdürü ikna edecektir.

Ek olarak: forum açmayın, özel yazılım yazdırın.

Randkin adlı üyeden alıntı

Hocam en temizi mobil aplikasyon. Bence bunu bir düşünün.

Serçecik adlı üyeden alıntı

Ortada bir proje yokki fikir var

Serçecik adlı üyeden alıntı

sokrates işte projeye bağlı. şu bahsettiğiniz temaya baktım 250 tl aşırı derece fazla onun için

kappadox adlı üyeden alıntı

öncelikle önünüzde bir kaç engel olduğuna inanıyorum. Bende Meb de öğretmenim kenidime ait bir forum sitem vardı paylasanhoca.com isimli çok iyi gidiyordum. Öğretmenlere ve öğrencilere ait dosyalar ve konular paylaşım yapılıyordu üstelik elimde 60 gb word dokümanı vardı. Sizde duymuşsunuzdur ki eba diye bir şey çıktı ve okullardaki bilgisayarlara sertifika yüklendi. Meb hattı artık her siteye girmez oldu. Tabi benim gibi gelişmekte olan sitelerde darbeyi aldı.

Öğrenciler üye olabilir evet sizi kırmadan üye olurlar. Ama esas sorun öğrencileri paylaşım yapmaya nasıl ikna edeceğiniz veya onları nasıl güdüleyeceğiniz bu konu hiçte kolay olmayacaktır. Başlangıçta hatır gönül baylaşım yapabilirler belki ama devamının geleceğini pek sanmıyorum. Bunları köstek olmak için yazmıyorum. Bazı temel sorunlar var bilin istedim.

EVET bu konuda çok haklısınız hocam. Teşekkür ederim görüşünüz için.

Recbook Creative 
wmaraci
wmaraci

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Bu fikirde öğrencileri kullanmaya çalışmak gerçekten korkutucu geldi gözüme
Tenefuslerde sınıf sınıf dolaşıp öğrencileri bir siteye üye yapmaya çalışan bir eğitimciyi düşünemiyorum
öğretmen öğrencileri araç olarak görmemeli
Öğretmen için öğrenciler amaç olmalı öğrenciler derslerine odaklanmalı sınavlara hazırlanmalı ve çok iyi egitilmeli bunuda iyi bir eğitimci hedef olarak belirlemeli

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 980
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 61, (%100)
Öncelikle öğretmen değilim okul memuruyum. Çocuklara + olarak dönüşüm sağlayacak bir durum söz konusu. Tenefüslerde sınıf sınıf dolaşma olayıda oldukça başarılı bir girişim olur ki kimsenin kafasına silah dayamıyoruz değil mi ? bakın çocuklar böyle bir mecra var faydalı ve hoşunuza gidebilir site benim ve henüz yeni açtım bakın görün beğenirseniz faydalı bulursanız üye olursunuz demekten zarar gelmez yani. Olayı neden hemen o tarafa çekiyorsunuz ki ? sınıf sınıf dolaşıp ****o filmi kiralamıyorum yani. Uslubu ile öncelik hedefi kendi çevreme yöneltiyorum.

Recbook Creative 

bunediola09 bunediola09 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci, Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 6 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Sizin yerinizde olsaydım, okulda sınavdan cıkıcak soruları sitemde, ve yapılan yazılıların sonuçlarınıda siteme ve birçok bilgili dersleri siteme yazarak öğrencileri siteme çekmeye çalışırdım, öğrenciler hemde daha fazla vakit geçirip konuşma platformundada takılabilirler :)
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 980
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 61, (%100)
tabi düşünülebilir ancak ozaman okula yönelik olmuş olur kitle büyümez. Ben öürencilere yönelik birşey yapmak istiyorum

Recbook Creative 

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Tutmaz.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Tebrik ederim. Gelir amaci icin ogrencileri kullanmak harika bir fikir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al