wmaraci reklam
lidertakipci

Bu projem için fikir verir misiniz?

10 Mesajlar 920 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba Arkadaşlar.

Öncelikle fikrim biraz yazılıma ilgi duyanlara odaklı olacak ben lise birden beri bir yazılım dili öğrenmek istiyorum ve şuan php, ajax, html, flash ve adobe photoshop ,illistratörde bir web tasarımcı/yazılımcının bilmesi gerek çoğu konuya hakimim. Uzun zamandır ufak ufak web site porjelerinde çalıştım ve şu an bir ofisim ve bir ekibim var. Projeme geçersek belki bir çok sitede vardır böyle uygulamalar ama ben bir web sitesi üzerinden haftalık 2 3 tane php bir web sitesi nasıl yapılır şeklinde en ince detayına inerek anlatacağım. Bu web sitemi ücretli yapmayı düşünüyorum bu ücret bu işe göre çok cüzi miktarda olacak diyebilirim mesela aylık 20 30 lira. Bu ücreti almamın sebebi ise öğrencilerim bu videoları izledikten sonra bana istediği kadar soru sorabilecek ama ücretsiz yaparsam ya bir girim bakım deyip soru sorup çıkan çok olabilir yani amacım öğrenmek isteyen arkadaşları bulmak ve onlara tam anlamıyla benim öğretmemi amaçlamak. Hemde burda emeğimin karşılığını diğer eğitimlere göre çok cüzi miktarda da olsa almam bana şevk verir.

Sizler ne düşünüyorsunuz bana biraz fikir verirmisiniz?

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Müşterin olurum ama bunun vidobudan farkı ne olacak? By soruya göre görüşümü daha ayrıntılı yazabilirim.

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Müşterin olurum ama bunun vidobudan farkı ne olacak? By soruya göre görüşümü daha ayrıntılı yazabilirim.

Hocam teşekkürler ilginiz için. Ben yazılımı kendi başıma öğrendiğim için yeni öğrenecek birinin nasıl öğreneceğini çok iyi biliyorum. Videobu sitesinde online eğitimler mesela php ile ilgili eğitimler başka yazılım dilleriyle birleştirilmemiş. ayrıca dersler çok kısıtlı mesela form eklemeyi anlatmış ama php nin mantığını anlatmış. Ayrıca php tek başına bir işe yaramaz benim hedefim baştan sona profesyonel bir web sitesi nasıl hazırlanır onu anlatmak. Yani beraber bir web sitesi yapacağız öğrencilerimle aynı zamanda yaparken öğrenecekler teorik değil uygulama olarak.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Ben yazılımı biraz yazılım kursundan, biraz görsel eğitim setlerinden, birazda internet kaynaklarından öğrenmiş biriyim. Bu süreçte bana en büyük destek görsel eğitim setleri olmuştur. Çünkü görsel eğitim setleri durdurup, geri alıp,ileri sarıp yapılmak istenilen şeyi görerek öğreten bir sistem ve bana göre çok daha cazip.

Elimde şu anda 10'dan fazla satın aldığım, çeşitli konularda görsel eğitim setleri var. Bu vesile ile bana göre Türkiye'nin en büyük görsel eğitim satışı yapan firmanın sahibi ile çok güzel bir sohbetim var. ALLAH kendisine uzun ömürler versin ve başımızdan eksik etmesin, 73 yaşında ve her açıdan mükemmel bir insan.

Geçen sene kendisi ile yaptığımız sohbetlerde o da böyle bir fikri benimle paylaştı. Türk *******, Turkcell ile iletişime geçmiş böyle bir alt yapının oluşturulması için. Şu ana kadar çıkardığı 100 civarı görsel eğitim seti vardır. Bunları 2 buçuk lira gibi tamamen sembolik bir rakama online izleme platformuna taşımak istiyordu. Yani aylık 2 buçuk lira veren herkes sitede ki istediği görsel eğitimi online olarak izleyebilecekti. Elinde ki görsel eğitim seti fazlalığından dolayı bunun alt yapısını kendisinin karşılayamayacağını ve ancak Türk *******, Turkcell gibi şirketlerle bir çalışma yapabileceğini söyledi. Fakat bu alt yapıya ne yazık ki destek bulamadı.

Sizinde önünüzde ki en büyük sorunun bu olacağını tahmin ediyorum. Görsel eğitim setleri 5-10 dakikalık olmayacağı, en az 20 saat civarı olması gerekeceği için sağlam bir alt yapıya ihtiyacınız olacaktır. Sadece bir web sitesini nasıl yapacağınızı anlatsanız dahi daha önceki derslerde anlattığınız konuları sıfırdan anlatmanız gereken durumlar olacaktır. Sadece PHP anlatmanızda ilgi düzeyinin yüksek olmamasına neden olacaktır.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com
wmaraci
wmaraci

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Elimde 2 adet domainim var, biri grafiktasarimim.com diğeri ise webyazilimim.com bu iki domainede bu sizin dediğiniz tarzda Videolu ders izleme sitesi kurmayı düşündüm.Kısıtlı kaldığım için tek başıma yapamazdım.Ama ince ayrıntısına takılmamak, büyük pastayı görmek gerekiyor.Öncelikli olarak piyasada zaten çok yüksek derecede her alanda çeşit ve rekabet var.Bence yapacağınız işin bir farkı olmalı, misal olarak ben kendi yapacağım Videolu derslerin dışında Youtube aracılığıyla videolar çekerek sitenin index'ini yükseltmeyi planlıyordum.Ve bu kullanıcıya ücretsiz izletilmek zorundaydı.Benim gelirim ise, Videolu eğitim setini satmak isteyenlerle, açacağım banner reklamlarından olacaktı.Kısa vadede kazancı olmayan bu işin uzun vadede bence çok yararlı olacağını düşünüyorum.Aklımda farklı fikirlerde var ama dediğim gibi benim esas uzmanlık alanım Grafik Tasarım bu yüzden istediğim Altyapıyı tek başıma oluşturamam..Hazır sistemlerle yaptığımızda bir işe yaramaz..Elinde böyle bir fırsat varken bence değerlendir, ama bir fark oluşturman gerecek..

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

Ben yazılımı biraz yazılım kursundan, biraz görsel eğitim setlerinden, birazda internet kaynaklarından öğrenmiş biriyim. Bu süreçte bana en büyük destek görsel eğitim setleri olmuştur. Çünkü görsel eğitim setleri durdurup, geri alıp,ileri sarıp yapılmak istenilen şeyi görerek öğreten bir sistem ve bana göre çok daha cazip.

Elimde şu anda 10'dan fazla satın aldığım, çeşitli konularda görsel eğitim setleri var. Bu vesile ile bana göre Türkiye'nin en büyük görsel eğitim satışı yapan firmanın sahibi ile çok güzel bir sohbetim var. ALLAH kendisine uzun ömürler versin ve başımızdan eksik etmesin, 73 yaşında ve her açıdan mükemmel bir insan.

Geçen sene kendisi ile yaptığımız sohbetlerde o da böyle bir fikri benimle paylaştı. Türk *******, Turkcell ile iletişime geçmiş böyle bir alt yapının oluşturulması için. Şu ana kadar çıkardığı 100 civarı görsel eğitim seti vardır. Bunları 2 buçuk lira gibi tamamen sembolik bir rakama online izleme platformuna taşımak istiyordu. Yani aylık 2 buçuk lira veren herkes sitede ki istediği görsel eğitimi online olarak izleyebilecekti. Elinde ki görsel eğitim seti fazlalığından dolayı bunun alt yapısını kendisinin karşılayamayacağını ve ancak Türk *******, Turkcell gibi şirketlerle bir çalışma yapabileceğini söyledi. Fakat bu alt yapıya ne yazık ki destek bulamadı.

Sizinde önünüzde ki en büyük sorunun bu olacağını tahmin ediyorum. Görsel eğitim setleri 5-10 dakikalık olmayacağı, en az 20 saat civarı olması gerekeceği için sağlam bir alt yapıya ihtiyacınız olacaktır. Sadece bir web sitesini nasıl yapacağınızı anlatsanız dahi daha önceki derslerde anlattığınız konuları sıfırdan anlatmanız gereken durumlar olacaktır. Sadece PHP anlatmanızda ilgi düzeyinin yüksek olmamasına neden olacaktır.

expresstasarım adlı üyeden alıntı

Elimde 2 adet domainim var, biri grafiktasarimim.com diğeri ise webyazilimim.com bu iki domainede bu sizin dediğiniz tarzda Videolu ders izleme sitesi kurmayı düşündüm.Kısıtlı kaldığım için tek başıma yapamazdım.Ama ince ayrıntısına takılmamak, büyük pastayı görmek gerekiyor.Öncelikli olarak piyasada zaten çok yüksek derecede her alanda çeşit ve rekabet var.Bence yapacağınız işin bir farkı olmalı, misal olarak ben kendi yapacağım Videolu derslerin dışında Youtube aracılığıyla videolar çekerek sitenin index'ini yükseltmeyi planlıyordum.Ve bu kullanıcıya ücretsiz izletilmek zorundaydı.Benim gelirim ise, Videolu eğitim setini satmak isteyenlerle, açacağım banner reklamlarından olacaktı.Kısa vadede kazancı olmayan bu işin uzun vadede bence çok yararlı olacağını düşünüyorum.Aklımda farklı fikirlerde var ama dediğim gibi benim esas uzmanlık alanım Grafik Tasarım bu yüzden istediğim Altyapıyı tek başıma oluşturamam..Hazır sistemlerle yaptığımızda bir işe yaramaz..Elinde böyle bir fırsat varken bence değerlendir, ama bir fark oluşturman gerecek..

En büyük iki farkım var bunu daha öncede yazdım benim düşündüğüm tabi siz fark olarak göremeyebilirsiniz.

1- Web sitede kontenjan olacak en fazla 30 öğrenci alacağım. Bir ticari ilişkiden çok öğrenci-öğretmen ilişkisi olacak. Tüm sorularına cevap vermek için kontenjan koyuyorum yani herkese yetişebilmek için. Aynı zamanda bir kaç kişi aynı soruyu sorarsa o soruları hemen ufak bir video ile yeniden anlatacağım.

2- Eğitim setleri denelde php eğitim seti - html eğitim seti diye ayrılır ama ben bu videolar ile öyle bir ayrım yapmayacağım videolarda profesyonel bir web sitesi yapacağım ve bu web sitesinde php mysql ajax html css grağinde photoshop ve illistratör kullanacağım. Bir nevi mantığını anlatmış olacağım.

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

Gandak adlı üyeden alıntı

En büyük iki farkım var bunu daha öncede yazdım benim düşündüğüm tabi siz fark olarak göremeyebilirsiniz.

1- Web sitede kontenjan olacak en fazla 30 öğrenci alacağım. Bir ticari ilişkiden çok öğrenci-öğretmen ilişkisi olacak. Tüm sorularına cevap vermek için kontenjan koyuyorum yani herkese yetişebilmek için. Aynı zamanda bir kaç kişi aynı soruyu sorarsa o soruları hemen ufak bir video ile yeniden anlatacağım.

2- Eğitim setleri denelde php eğitim seti - html eğitim seti diye ayrılır ama ben bu videolar ile öyle bir ayrım yapmayacağım videolarda profesyonel bir web sitesi yapacağım ve bu web sitesinde php mysql ajax html css grağinde photoshop ve illistratör kullanacağım. Bir nevi mantığını anlatmış olacağım.

Başarılar dilerim tabiki umarım yapabilirsiniz.Potansiyeli yakalayabilmek önemli :)
Gandak

kişi bu mesajı beğendi.

KaRaKoSe53 KaRaKoSe53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 21 / 113
  • Ticaret 63, (%100)
örnek bir video gönderirseniz daha iyi olur.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Destekçiniz ve öğrenciniz olabilirim. İnşallah güzel işlere imza atıp istediklerinizi yaparsınız. Beklemedeyiz :)

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

KaRaKoSe53 adlı üyeden alıntı

örnek bir video gönderirseniz daha iyi olur.

Şu anlık bir fikir hocam eğer olumlu dönüşler alırsak çekmeye başlar örnek videoda yayınlarız.

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Destekçiniz ve öğrenciniz olabilirim. İnşallah güzel işlere imza atıp istediklerinizi yaparsınız. Beklemedeyiz :)

Teşekkürler hocam inş. sizin gibi olumlu dönüş yapan arkadaşlar bulursak başlayacağım en kısa zamanda. :)

Ek Olarak: Arkadaşlar başka görüşü fikri olan yok mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al