wmaraci reklam
lidertakipci

Canıma Tak Etti Sizin Düşünceniz Nedir ?

11 Mesajlar 1.451 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Merhaba değerli abilerim,kardeşlerim içimdeki 2 olağan şeyi dile getirmek istiyorum.

1.Ne istediğini bilmeyen müşteriler
2.Ölücüler -> Piyasayı katledenler

1.Bilindiği üzere kendi çapımızda wordpress işleri yapıyorum maddi gelir sağlıyorum.Bir müşteri geliyor yazdığı bu "bileşenler düzenlenecek" fiyat istiyor uygun fiyatı veriyoruz bu sefer dediği olay tema kurulumuna gidiyor :) farklı fiyat verincede çelişkide kalıyorlarmış bir çok müşterim bu sorunla geliyor yani artık bıktım. Ne istediğini bilmiyor yardımcı oluyorum anlatıyorum bu seferde hocam biliyoruz diyorlar garipler çözemedim :)

2.Ölücüler

Bildiğiniz üzere şu bahsettiğiniz serbest piyasa yokmu aslında hiç umrumda değil yani bana dokunmuyor zaten sürekli müşterim var fakat farkındaysanız wmaracı yol geçen hanı gibi oldu giren çıkan belli değil ***'da böyle bir sorun yok gayet işi,piyasayı bilen insanlar dolu. Wmaracına gelin bir bakın piyasa ederi 100 TL domaini adam 25 TL almaya çalışıyor 10 TL Seo paketi satıyor ya artık ağlancak halimize gülüyoruz bunu forum yönetimi çözer yada biz kendi aramızda çözeriz bilemiyorum ama en sonunda *** gibi üyelik alımlarını kapatıp davetiye sistemine geçmek fazlasıyla mantıklı geliyor.

Düşüncelerim bunlar yanlış düşündüğüm noktalarda yazarsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar , bol kazançlar dilerim.
dtmuratcan UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BaritonMedya BaritonMedya Medya İçerik Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Creative Content Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 78 / 40
  • Ticaret 24, (%96)
Merhaba, öncelikle sektördeki kanayan yaralardan birine bastığınız için teşekkür ederim (sektördeyim ama farklı dalında). Benim düşüncem biraz da yaratıcılık yönünde. Yani bu iş, biraz daha gelişim isteyen bir iş (diğer işlere göre daha da artı istiyor). Bir şeyi pazarlamak da işin arasında biraz. Örneğin kasa kasa elma getirsek de, onu 1 liraya alıp 1.25 liraya satsak. Bu konuda sıkıntı yok. Ama üretilen şey mevcut olup toptan üretilen bir şey değil ki. Hizmet üretiliyor. Bunun da standardı yok haliyle. O yüzden bence müşteri kitlenizi değiştirmeyi deneyebilir, yaptığınız, yapacağınız çalışmalar ile kendinizi de geliştirip (daha da), bu konuyu bu şeklide çözebilirsiniz.

İkinci konuya gelirsek, üyeliklerin davetiyeli sisteme geçmesi tamamen mantıklı. Çünkü yoldan geçerken ne oluyor yahu, bu site neymiş diye giren birisi, ortalama 1 saat içinde (iyi bir okuyucu ise) pek çok konu hakkında fikir sahibi olabilir (webmaster ile ilgili özellikle). Bunda sorun yok, bilgi iyidir. Ama iş icraate gelince, daha 1 saat önce tanıştığı o bilgilerin işine girerek (ben de yaparım bu işi) mantığı ile üye olup, hemen konu açıp, hemen piyasayı düşürücü, kendini küçük düşürücü vs hareketlere girişebilir. Bu yüzden davetiyeli sistem, en azından mesleği yapan, mevcut mesleklere ilgisi olan kişileri daha rahat seçer. Bilgisayarı ve interneti olan herkesin yapabileceğini düşündüğü işler gibi göründüğü için, üye olmak ve bir şeyler üretmeye çalışıyor gibi görünmek çok kolay. Davetiyeli sistem en mantıklısı.

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
BaritonMedya değerli yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.
BaritonMedya

kişi bu mesajı beğendi.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Davetiye ile gelmedim, davetiye bulmaya calissam da buyuk ihtimalle bulamam. Hizmet aldigim arkadaslar *** icin bana davetiye atmislar, 6 ay oldu hala gelecek!

Ben isin hizmet alan tarafindayim. Sizi hizmet veren tarafta konumlandiriyorum.

Eger ben hizmet veren tarafta olsa idim buradan 5 10 tane daha benim gibi kisi bulurdum, acardik bir bilgilendirici websitesi, orada hem yazar hem egitir hem de kalitenin onemini arttirirdik. 10 tl ye yapilan seonun zararli oldugu yazilar vs. gibi
Samurai

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle şunu belirtmek isterim wmaracında satıcılar birbirinin ayağına sıkıyor o yüzden düzelticek kişilerde sizlersiniz yönetim ne yapar her işleme bi alt sınır koyar o kadar :)
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

Samurai Samurai Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Php Yazılımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 84 / 86
  • Ticaret 13, (%92)
Ticarete alt sınır koymak olmaz bence. Sonuçta sizin de dediğiniz gibi serbest piyasa.

+ Bakkalda çikolata 2 TL satılabilir , markette ise 1 TL satılabilir. Bu ticari savaştır bence. Burada asıl önemli olan o çikolatanın temiz,güzel ve sağlıklı olması. Zaten bunları sağlıyorsan bakkaldan gelip çikolata alırlar.

+ Sınırlama gibi bir şeyin söz konusu olabileceğini düşünmüyorum. Ama davetiye sistemi olabilir.
steel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Değerli yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. Samurai ismail03 ozgurgezen

DATA DATA ( Tugra ) Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 149 / 112
  • Ticaret 15, (%87)
Açık konuşmak gerekirse forumlarda domain satışı çok zorlaştı satılsa bile kaliteli domainler ucuza gidiyor yada satılmıyor, örneğin ben neredeyse 1 aydır burdan tek bir domain satmadım ama alanadlarinda son 1 haftada 700tllik kar elde ettim.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Siz *** da bot yapan kişilerden alıp 5 tl ye sattıklarını bilmiyorsunuz galiba :D

Saygılar..

Ek Olarak: @[DATA](userid:49989) domain konusu başlı başına facia.Ülke olarak çok zor durumdayız maalesef...

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Benim bir php işim için 9832190824908234 TL istediler. Hatta dolar üzerinden anlaşacaktık ama kur çok dengesiz diye TL'ye çevirdik. Sonra ***** bizim mahalleye fiber getirmeyi iptal edince siteyi kapattım geçtim. Çok rahat kafam şuanda. Tşk.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al