wmaraci reklam

Çin'e Hitap Eden Bir Site Açmak Kazançlı mı?

15 Mesajlar 1.819 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Bildiğiniz gibi Çin gerçekten çok büyük bir market. Gözlemlediğim kadarıyla Çin'de kurulan yerel bir şirket, ticari aktivitelerini dünyaya hiç açılmadan sadece Çin ile sınırlandırsa bile yüksek nüfus ve pazar oranıyla sanki uluslarası iş yapmış gibi kazançlar elde ediyor. Kısacası dünyaya açılmaya ihtiyaç bile duymadıklarını okumuştum.

Google servisleri Çin'de tamamen yasaklanmış durumda. Haliyle Çin'de hizmet veren bir sitenin Adsense kullanma şansımız yok. İçerikler çevirilerek Çince yapılmak zorunda değil. İngilizce uluslarası bir siteyi Çin için erişilebilir kılmak veya Çinliler'e tanıtmak bile iyi seviyede kazanç sağlayabilir. Veya yine uluslarası e-ticaret ile içli dışlı ilgilenenler için de bir kapı olabilir.

• Çin'in kendi reklam ve kazanç hizmetleri sunan uluslarası servisleri var mı?

• Çin arama motoru Baidu'ya sitesini ekleyip iyi bir kitleye ulaşmayı başarabilen var mı?

• Bu konuda ne gibi zorluklar yaşanabilir?

Siz ne düşünüyorsunuz?

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam nasıl erişim kılacaksınız? :) devlet engelliyor bunu. Sizin elinizde olan bir durum değil. Cinlilerin kendi sosyal medyaları youtube benzeri siteleri vs.. kisaca bizim kullandigimiz her seyin esdegeri platformlari var. Ayrica rekabet cok yuksek kimse size pastadan dilim vermez.
melankolia vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Backlinkcigeldi Alibaba cloud gibi bazı siteler Çin için hosting sağlıyorlar. Zaten benim aklıma ilk olarak gönderdikleri "Çin'de websitesi açmak ister miydiniz" reklam mailinden dolayı geldi. :)

Tabi şu an sadece sunucu hizmetlerinde Çin lokasyonu açık. Yakında normal hosting paketlerinde de Çin lokasyonunu açacaklarını yazmışlar.
https://www.alibabacloud.com/product/hosting

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Orta büyük ölçekli yatırım ve projelerden bahsediyorlardır bence. Çünkü ben bu tür seyleri çok araştırırım hangi ülkede bu konuda gereksinim var vs.. diye çine hic denk gelmedim ha gelsem de girmezdim. Nerde çokluk orda... demiş atalarımız. Çok yorar sizi hocam gelecek gelirin de tatmin edip etmeyeceği meçhul. Bana kalırsa baska ülkelere yönelin norveç lüksemburg avusturya kanada irlanda vs.. bu ülkelerin tbmleri Türk lirasi ile yaklasik 3-5 TL arasi oluyor. Saglam bir sektörle bu ülkelere dalmak lazım
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Çin Whatsapp bile kullanmıyor. O adamlar çok değişik. Herşeyi kendileri yapıyorlar. Ülkede Dijital alanda bir çok şey yasak. Yani tüm dünyanın ortak kullandığı App ve Sitelerden bahsediyorum. Mesela Çinde bir uygulama var . Sadece oradan alışveriş yapmak zorundasınız. Hatta şöyle bir durum söz konusu. O uygulamadan yaptığınız alışveriş miktarına ve taksitlerinizi o sitede ödeme şeklinize göre bankalar size kredi çıkarıyor. Yani Mesela gittigidiyor gibi bir App düşünün. Oradan alışveriş yapıyorsunuz , ödemeleriniz düzenliyse banka kredisi çekerken çok rahat ediyorsunuz.
Yani çin en son ülke olmalı. En yüksek geliri yine Amerika veriyor..
sworks emirersoy

kişi bu mesajı beğendi.

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
hocam açıkçası ben de düşünüyordum. Bazı işlerimden dolayı çin sitelerine baktım genelde yazılarından değil temalarından gelen bir karışıklık var yani sade, modern bir tema göremedim baktığım sitelerde.

Kesinlikle çince çevirmen şart çünkü çince karakterlerin birden fazla anlamı olabiliyor bu yüzden bir yazı fln çevirmensiz, makine çeviris ile yapılırsa sıkıntı çıkarabilir.

Birde çinliler aşırı derece wechat ve QQ uygulamasını kullanıyorlar. Siteyi açtığınızda oradan daha fazla kişilere uğraşabilirsiniz ama qq inceledim çince, ingilizce versiyonu var diyorlar ama bulamadım.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

>_<

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemi bir zamanlar Baidu arama motoruna eklemiştim belki arada tıklayanlar olur diye. Siteyi bir türlü çözemediğimden sitemap ekleyememiştim ve şuanda sadece anasayfa linki çıkıyor arama sonuçlarında. Geçenlerde tekrar denediğimde ise Baidu webmaster sayfasına girebilmek için Çin'e ait bir telefon numarası ve Çin'e ait bir adres istediğini gördüm. Kullandığım bazı Çin uygulamaları, Baidu gibi kendini diğer ülkelere kapatmış durumda. Baidu arama motoruna bir siteyi kaydedebilmek baya zorlaşmış. Tanıdığınız bir çinli var ise belki telefon ve adres konusunda yardımcı olabilir. Hazır siz konusunu açmışken, bu konuda önerileri olan arkadaşlar belki çıkar ve fikir verirler.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
@Mintik baiduya üye olabilirsin. Google üzerinden baiduya kayır olurken başka ülkelerin telefon numarasını kullanmak yaz çıkar(ingilizce kaynaklar var)

>_<

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec &amp; Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Yerleşik olarak çinde oturman gerek, çin üstünden telefonun olmalı ve kayıt olmalısın. Buradan ali baba cloud orada çalışıyor diye site açtırmıyorlar gün sonunda firewalldan ban riskin %1000 baya prosedürü var.

Bahsettiğiniz firmalarda çin içinde var. Siz açarsanızfa akredite gerekecek

Allah kolaylık versin işiniz pek zor
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Philosopher adlı üyeden alıntı

@Mintik baiduya üye olabilirsin. Google üzerinden baiduya kayır olurken başka ülkelerin telefon numarasını kullanmak yaz çıkar(ingilizce kaynaklar var)

Bir çoğunu denedim ve numaraların çoğu maalesef pasif durumda.Aslında biraz uğraşılsa belki çalışan numaralar bulunur. Ben birkaç sitedeki numaraları denedikten sonra bıraktım uğraşmayı. Bu arada üyeliğim var sadece webmaster tools erişimim yok.
Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al