freelance iş ilanları

dizi site'si açmak?

18 Mesajlar 2.816 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle dizi-mag,yabancidiziizle.net gibi dizi sitelerini geçebilecek bir şey yapmalısınız.
Tabi bundan önemlisi el alışkanlığı ile doğrudan bu sitelere giren kişileri çekmeyi başarabilmelisiniz. Ülkede internetten dizi izleyen kişilerin %60-70'i bu siteler üzerinden izliyor. Onları geçebilecek bir site yapmazsanız her şey boşa gider.

Film-dizi işlerini boşvermenizi ve yerine biraz beyin fırtınası ile ülkede neye ihtiyaç varsa, internette neye ihtiyaç varsa o alana yönelmenizi tavsiye ediyorum. Varolan şeylerin daha iyisini yapamazsanız boşuna vakit kaybedersiniz.

Yukarıda örnek verdiğim siteler, diziyi ilk kendileri upload ediyorlar. 1 saat önce tvde bir dizi varsa, 1 saat sonra onu o site üzerinden izleyebiliyorsunuz. Yani adamlar sırf o dizi çıkana kadar bile o sitede dolaşıyorlar ki ben bile bir kaç saat boyunca izlediğim dizinin yayınlanmasını bekliyorum.

wmaraci
reklam

Criweb Criweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)
100 bin lira büyük bir rakam kredi çekebileceğinizi söylüyorsunuz madem bu kadar bütçe var başka web girişimleri üzerinde çalışın derim bu dizi işi verdiğiniz parayı geri kazandırmayabilir.

demirr demirr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Misal örnek verebileceğiniz girişimler varmıdır?

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

demirr adlı üyeden alıntı

Misal örnek verebileceğiniz girişimler varmıdır?

Hocam 100 k para için kredi çekebilecek seviyede iseniz filmve dizilerle uğraşmanız gerek yok, siz 100 k parayı hiç edersiniz güzel bir site yaparsınız dizilere para ödersiniz adam gider hacklink kasar scriptinizi çalar sizle denk yarışır çok uzun vadede dediğiniz iş mantıklı fakat sizin için çok teferruatlı olacaktır.

Tavisyem 100 k parayla 7-8 tane aylık gelirli siteler alsanız gül gibi geçinir gidersiniz ki kredi parasınıda çok kısa sürede çıkarır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Normal'de Lojistik şirketin'de çalışıyorum. İthalat yaptığımız firma ile görüştüm O'nlarında İngiltere'de var böyle resmi bir Dizi sitesi o yüzden açmayı düşündüm.

BoranKARADENIZ BoranKARADENIZ Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kanka sen bana 100 k para ver ben sana harikalar yaratırım :D
demirr

kişi bu mesajı beğendi.

Criweb Criweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)

demirr adlı üyeden alıntı

Normal'de Lojistik şirketin'de çalışıyorum. İthalat yaptığımız firma ile görüştüm O'nlarında İngiltere'de var böyle resmi bir Dizi sitesi o yüzden açmayı düşündüm.

hocam ingiltere de olur lakin türkiye de olmaz o işler bizde bi iş tutulsun tak diye illegal yoldan rakip çıkar haksız yollarla parayı cebe indirirler. Siz kendinize benim fikrimce aklımda birşey yok fikir olarak ya 1 tane sağlam proje açın madem paranız var veyada arkadaşnı dediği gibi 1den fazla sağlam siteler açın aylık gelir sağlayabilecek böylece daha fazla kazanç sağlarsınız. Ben sağlam proje bulabilirseniz 1 site açın onun üzerine yoğunlaşın derim 100 bin tl az para değil düşünmek için zamanınız olmalı :)

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi böyle diyince kararsız kaldım lâkin şirket açmaktı amacım fakat bütçe yeterli değil. Fakat biraz araştırma yaptım proje var ise LTD 50,000 ya da 100,000 para desteği sağlıyormuş eğer bilen arkadaşlar varsa bana Özel Mesaj atabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al