wmaraci reklam

Dizi sitesi kurmak istiyorum yardımcı olun

5 Mesajlar 1.184 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)
Wordpress alt yapılı dizi sitesi kurmayı düşünüyorum.
Dizi sitesi için başlangıç ne olmalıdır.
İçerik olarak nasıl hareket etmem lazım.
Bu iş için hosting nasıl olmalıdır neler gereklidir.
Dizileri botla yayınlamak konusunda sıkıntı olur mu

Ve benim değinmeyip sizin için önemli olan maddeler varsa açıklamalarla belirtirseniz bu işe girip girmeyeceğim konusunda yardımcı olabilirsiniz.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Merhabalar, Hocam öncelikle dizi sektörüne girdiğiniz zaman, Belirleyeceğiniz bir dizi olmalı. Reyting sonuçlarında popüler olan diziler arasında bazı seçimler yaparak, Dizinin tutulup tutulmadığını ve Bölümlerinin az olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Örnek veriyorum; Beyazkaranfilbolumizle.com Bu domain bana aittir. Dizi yarın 24 Ekim de yayına giriyor. Çok iddialı bir dizi bu dizinin alt yapısı wordpress'dir. İçerik konusuna gelince dizi başlamadan düşünün ne kadar içerik girebilirsiniz ki. ? Dizi hakkında pek bir şey bilemiyorsunuz bölüm olarak ilk bölüm fragmanı yayınlanıyor. O 30 saniye içerisinde gördüklerini kaleme alıyorsun. Dizi başladığı zaman günde yaklaşık 5 makale ama tamamen özgün ve 150+ kelime olması siten için uygundur.

Arama motorları siten için çok önemli, Sadece Google'dan beklentin olmasın. Yandex, Bing, Searc, Yahoo ve benzeri Arama motorlarına siteni ekleyip tanıtmalısın.

Dizi sitesinde eğer Adsense kullanmak istiyorsan İhlal yapacak unsurlara dikkat etmelisin bunlar nelerdir ?

1. Telif hakkı olan Videolar yayınlamamalısın.
2. Kısa (0-30 Saniye) ve Fragmanlar Yayınlayabilirsin.
3. Adsense yerleşimlerin ve politika uyarlamasına dikkat etmelisin.

Host konusunda İhtimaller şunu gösterir; Çok Trafik olur Cpu sorunu olmayan Trafiği sınırsız olan bir hosting kullanmalısın.

Bu konuda önerim Blogger alt yapısıdır. Ama Wordpress istersen eğer bu kriterlere dikkat etmelisin. Dizi konusunda bana sormak istediklerinizi PM yolu ile iletebilirsiniz. İyi forumlar.. :)
ibo71

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

SzgnMtluca SzgnMtluca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Bende açmayı planlıyorum şimdilik bir ekip kurmaya çalışıyorum.
ibo71

kişi bu mesajı beğendi.

sczdmr sczdmr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Laboratuvar Teknisyeni
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Dizi film siteleri zahmetli ve zevkli sitelerdir.
Zahmetli olmasının sebebi her gün içerik eklemek ve durmadan güncel tutulmasıdır.Zevkli tarafı ise belli bir zamandan sonra iyi para getirmesidir.

Bot olayı ile ilgili diyeceklerim var benim. Bot işi için temana uygun sağlam bir bot yazdırmalı veya bulmalısın. (Tavsiyem para verip adam akıllı yaptırman :) ) Eğer uygun bit bot olmazsa çektiği içerikler (imdb,oyuncular,yönetmenler...) senin siten ve çekilen site ile farklı şekilde yayınlanıyorsa sana düzenleme açısından sorun çıkartır. Bu da avantajlı olur şöyle ki elle girmek 2 dk alıyorsa böyle uğraştıran bir botla girmek 1 dk alır.

Tavsiyem İyi bir ekibin olsun. Çünkü bir süre sonra sıkılabilirsin ve baştan kendinle bir muhasebe yap" Bu siteye günlük en az 1-2 saatimi harcayacak mıyım ?" diye.

Şimdiden hayırlı olsun.
ibo71

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)
Değerli yorumlarınız için teşekkürler , görüşlerinizi okumaya devam edeceğim inş :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al