freelance iş ilanları

Domain İçin Fikir

11 Mesajlar 1.347 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Bir projemiz var ancak alan adı konusunda kararsız kaldık. Anahtar kelimenin alan adında geçmesini istiyoruz ama bildiğiniz gibi en iyi alan adları dolu, alakasız siteler için alınmış veya sadece alınmış ama kullanılmamış. Mecburen alternatiflere veya anahtar kelimemize ekler getirerek birşeyler bulmaya çalışıyoruz ama hah tamam bu oldu, istediğimiz etkiyi hissettiriyor dediğimiz birşey bulamıyoruz. örnek olarak atıyorum ekmek kelimesi olsun. ekmekin , ekmekio, ekmeks vb gibi. Bunların haricinde ingilizce kelimeler ile birleştirdiğimizde aslında güzel şeyler çıkıyor ortaya ancak bir türkçe bir ingilizce kelime google aramalarında bizi dezavantajlı konuma düşürür mü ? örnek olarak ekmekup, ekmekhouse, ekmektime gibi.

Fikirleriniz gerçekten önemli.

wmaraci
reklam

nactumu nactumu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 1 / 30
  • Ticaret 9, (%100)
farklı uzantılara yönelmeye çalış isim kısa olduktan sonra uzantılar pek önemli değil .io .gs falan

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
anahtar kelimen ne ?

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
farklı uzantı teklifini yaptım ancak birlikte çalışacağımız arkadaşlar aynı ciddiyeti hissettirmez vs diye com'a yönelmek istediler

wmaraci
wmaraci

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
google aramalarında içeriğe mi bakar yoksa site adına mı?

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
google içeriğe bakar ancak domain de önemli yani , hd film izle belki de milyon araması olan kelime, hdfilmizle.com ile atıyorum hdfilmloyloy.com domain değeri aynı mıdır aramalarda ? bilmiyorum belki yanlış düşünüyor olabilirim ancak benim düşüncem bu yönde

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Ben domaine çok takıntılı bir insanımdır projem için 1 ay domain düşündüğümü hatırlıyorum. Ancak domainin hiç bir önemi yoktur :) saçmalama v.b diyebilirsiniz ancak örnek vererek açıklayacak olursam. Facebook türkçe karşılığı yüzdefteri demek yuzdefteri.com alan adını aranızdan kim alır merak ediyorum ? veya başka bir örnek verecek olursak google.com evet güzel bir alan adı ama ne anlamı var nede birisinin aklına gelir ancak şuanda bakın kimin için uğraşıyoruz ? google

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Bunlar çok spesifik örnekler berk hocam. n11 ve tozlu'nun domainleri yaptıkları işlerle alakasız domainler , ama adamlar afedersiniz eşşek yükü reklamlarla piyasaya girdiler, tvlerde dönüyor reklamları bu yüzden anahtar kelime olayını umursamıyorlar. Bizim derdimiz biraz kalite ve ciddiyeti hissettirmesi bir yandan da insanlar arayınca alan adı sayesinde ekstra hit alabilmemiz.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Bence best-sites10.com olmasındansa bestsit.es olması daha iyidir. Anahtar kelimenizin yanına bir kelime daha ekleyip jenerikleştirebilirsiniz. sağlıklı-yaşam.com yerine eliflesağlık.com gibi bişey de olabilir. Akılda kalıcı olması ve geri dönüşü sağlayabilmek için jenerik domain veya farklı uzantılar da düşünebilirsiniz.

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Eğer içeriğiyle tam anlamıyla anahtar kelimenin istediğini veriyorsa istediğiniz domaini kullanırsınız. İsim konusunda hatırlanma bence yeterli. Ama şimdi insanların filmizle.com'a hdfilmizle.com a verebileceği paraları konuşmak bile istemiyorum. Bugün günde binlerce ziyaret alan adını bile hatırlamadığınız başınız sıkıştığında girdiğiniz blogların içeriğiyle domaini çok mu alakalı? Eskiler bilir mt2 oyunu için ismin ne kadar önemsiz olduğunu gösteren xlskk vardı. Yani bence ve inşallah googleda öyle düşüyordur: domain çok abartı alakasız olmasız, insanlar girdinmi hatırlasın yada isim onlarda daha girmeden bişeyler çağrıştırsın ama içerikte yeterli olsun.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

bayiol [.net] satılıktır - pm atın
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al