wmaraci reklam

En iyi getirisi olan siteler neler? Tartışalım

92 Mesajlar 16.039 Okunma
smmexpress

halilkirtas20 halilkirtas20 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

ErkanGold adlı üyeden alıntı

Hocam ana sitemi atamam ama istersen örnek site gondereyim ozelden

bekliyorum mesajını

wmaraci
reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Bakıyorum da en iyi getirisi olan sitelerden "her şeyci haber siteleri dehşeti" konusuna geçiş yapılmış. Ciddi ve samimi görüşlerimi ve öngörümü paylaşayım;

Türkiye'de yayın yapan internet sitelerinin geneli çok kalitesiz. Zaten dünya ortalamasının altında içerik girişi yapılıyor. Yani üretici değiliz, üretken değiliz. Üretici olsak bile kendi dilimizi hiç güzel kullanamıyoruz. Şu 7 sayfa içerisinde bile gözleri kanatacak derecede Türkçe'den bihaber yazılar var, burada yorum yazan herkes yazarlık yaparak para kazanmak istiyor. Biraz okuyalım lütfen. Bunu bir özeleştiri olarak da yapıyorum zira o kadar kötü eğitim sisteminden geçiyoruz ki sonradan bize yanlış öğretilen her şeyi düzeltmemiz yıllarımızı alıyor.

Öngörüm ise şu;

Eğer çok fazla içerik üreten, amatör ruh, profesyonelce SEO ve nispeten eli yüzü düzgün yazılar üretilirse Google Türkiye'deki gazetelerin hegemonyasını kıracaktır. Bunun ilk sinyalini bilmem kaç sene evvel yaklaşık 24 saat süreyle tüm internet gazetelerini yasaklayarak gösterdi. Amerika'da SEO işiyle uğraşan bir arkadaşın konferansına gitmiştim, "Google'ın ABD'de uyguladığı kriterler Türkiye için uygulanacak olsa en popüler arama kelimesinde 3 sayfadan fazla site listelenmez" demişti orada.

Bir de, lütfen daha fazla para kazanacağım diye sayfalarınızı reklama boğmayın gözünüzü seveyim. Adblock yüzünden site gelirinin 1/3'ünü kaybediyoruz, her geçen gün iyice yaygınlaşıyor, kendi topuğumuza sıkıyoruz.
theroll

kişi bu mesajı beğendi.

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Çok kitle çekebiliyorsan nasıl çektiğin fazla da önemli değil aslında. Belli başlı kategorilerden uzak durarak Adsense kasmayı düşünüyorsan bunu yüksek TBM'si olup az ziyaretçiye sahip sitelerle de yapabilirsin. Az TBM ye sahip yüksek trafik alan site ile de...
Hep yabancı dillerde niche site açmayı planlıyorlar. Evet mantıklı olabilir ama komisyonculuk TBM tekliflerinden daha çok kazandırıyor. Burada internetten para kazanmak mı yoksa adsense ile para kazanmak mı sorularını kendine sorup bu şekilde yönlenmen faydalı olabilir. ThemeForest gibi büyük tema satıcılarının tüm temalarını tanıtıp çeşitli listeler oluşturup affiliate ağına katılabilirsin. her satıştan hatırı baya baya sayılır komisyonlar alabilirsin. Diğer yandan aynı site içerisinde adsense de kasabilirsin. Yetmiyor ise sponsorlu içerikler de barındırabilirsin. Stratejini geliştirmek tamamen senin elinde. Artık bakış açılarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Yıllardır yüksek TBM olan kelimelerde site açıp içerik üretmeye takılmışız. Ama peşinden koştuğumuz içerik üreticileri adsense'i son çare olarak görmeye başlamış. Her içerik üreticisi artık sponsorlu içerik koşturuyor. Affiliate ağları da cabası.

Uzun lafın kısası 10 tane site açıp bir şeylerin olmadığını göreceğine bu süre içerisinde bi düşün. Sağlamca ve etraflıca iyice düşün. Gerçek bir proje üretip tüm vaktini buna ayır. Verebileceğim tek tavsiye ingilizce içerik üretmen olur. Gerisi de dediğim gibi stratejine kalmış. bir site içerisinde hem adsense hem affiliate hem de sponsorlu içerikler, tanıtım yazıları derken bakmışsın ki adamların gözüne bile görünmeyen +5.000 dolar hesabına yatıvermiş...
halilkirtas20 hkccrn beratymn

kişi bu mesajı beğendi.

theroll theroll Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 32 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

birhabervar adlı üyeden alıntı

Bakıyorum da en iyi getirisi olan sitelerden "her şeyci haber siteleri dehşeti" konusuna geçiş yapılmış. Ciddi ve samimi görüşlerimi ve öngörümü paylaşayım;

Türkiye'de yayın yapan internet sitelerinin geneli çok kalitesiz. Zaten dünya ortalamasının altında içerik girişi yapılıyor. Yani üretici değiliz, üretken değiliz. Üretici olsak bile kendi dilimizi hiç güzel kullanamıyoruz. Şu 7 sayfa içerisinde bile gözleri kanatacak derecede Türkçe'den bihaber yazılar var, burada yorum yazan herkes yazarlık yaparak para kazanmak istiyor. Biraz okuyalım lütfen. Bunu bir özeleştiri olarak da yapıyorum zira o kadar kötü eğitim sisteminden geçiyoruz ki sonradan bize yanlış öğretilen her şeyi düzeltmemiz yıllarımızı alıyor.

Öngörüm ise şu;

Eğer çok fazla içerik üreten, amatör ruh, profesyonelce SEO ve nispeten eli yüzü düzgün yazılar üretilirse Google Türkiye'deki gazetelerin hegemonyasını kıracaktır. Bunun ilk sinyalini bilmem kaç sene evvel yaklaşık 24 saat süreyle tüm internet gazetelerini yasaklayarak gösterdi. Amerika'da SEO işiyle uğraşan bir arkadaşın konferansına gitmiştim, "Google'ın ABD'de uyguladığı kriterler Türkiye için uygulanacak olsa en popüler arama kelimesinde 3 sayfadan fazla site listelenmez" demişti orada.

Bir de, lütfen daha fazla para kazanacağım diye sayfalarınızı reklama boğmayın gözünüzü seveyim. Adblock yüzünden site gelirinin 1/3'ünü kaybediyoruz, her geçen gün iyice yaygınlaşıyor, kendi topuğumuza sıkıyoruz.

Agzina yuregine saglik hocam
birhabervar halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)

ocalburakdurmus adlı üyeden alıntı

Çok kitle çekebiliyorsan nasıl çektiğin fazla da önemli değil aslında. Belli başlı kategorilerden uzak durarak Adsense kasmayı düşünüyorsan bunu yüksek TBM'si olup az ziyaretçiye sahip sitelerle de yapabilirsin. Az TBM ye sahip yüksek trafik alan site ile de...
Hep yabancı dillerde niche site açmayı planlıyorlar. Evet mantıklı olabilir ama komisyonculuk TBM tekliflerinden daha çok kazandırıyor. Burada internetten para kazanmak mı yoksa adsense ile para kazanmak mı sorularını kendine sorup bu şekilde yönlenmen faydalı olabilir. ThemeForest gibi büyük tema satıcılarının tüm temalarını tanıtıp çeşitli listeler oluşturup affiliate ağına katılabilirsin. her satıştan hatırı baya baya sayılır komisyonlar alabilirsin. Diğer yandan aynı site içerisinde adsense de kasabilirsin. Yetmiyor ise sponsorlu içerikler de barındırabilirsin. Stratejini geliştirmek tamamen senin elinde. Artık bakış açılarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Yıllardır yüksek TBM olan kelimelerde site açıp içerik üretmeye takılmışız. Ama peşinden koştuğumuz içerik üreticileri adsense'i son çare olarak görmeye başlamış. Her içerik üreticisi artık sponsorlu içerik koşturuyor. Affiliate ağları da cabası.

Uzun lafın kısası 10 tane site açıp bir şeylerin olmadığını göreceğine bu süre içerisinde bi düşün. Sağlamca ve etraflıca iyice düşün. Gerçek bir proje üretip tüm vaktini buna ayır. Verebileceğim tek tavsiye ingilizce içerik üretmen olur. Gerisi de dediğim gibi stratejine kalmış. bir site içerisinde hem adsense hem affiliate hem de sponsorlu içerikler, tanıtım yazıları derken bakmışsın ki adamların gözüne bile görünmeyen +5.000 dolar hesabına yatıvermiş...

Türkiye'de ki kişiler internetten para kazanma diyince direk adsense diyor 😂😂 bu söylediklerinizi bilen uygulayan tr de çok nadir
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

mrfridge mrfridge Only TheGod can Punish me Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad L** C**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 1, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

ben daha kestirme bir yol göstereyim; guzel hosting sitesine girin, referanslarım kısmında barındırılan rastgele 300 site gösteriyor, açın bakın millet neler yapıyor, illa ki fikir sahibi olursunuz:) mesela ordan ingilizce olan siteleri dikkatli inceleyin derim.

https://www.guzel.net.tr/referanslarimiz.php

Soldaki listenin 3.sırasındaki sitede referansı bırak oscarlık :)))
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

tayfuntemel tayfuntemel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 65 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
site konusu kötü araç kredisi ve araç sigortası. site dili ingilizce. ortalama tbm 0.93 kuruş. adsense hesabını ilk aldığımda tık başı 8 tl ve 9 tl gordum.
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

https://3dprinter.blog

KaRaKoSe53 KaRaKoSe53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 21 / 113
  • Ticaret 63, (%100)

halilkirtas20 adlı üyeden alıntı

tekellerden 1.sıraya geçmek çok zor ona bakarsan filmde hit demek ama her an açan para kazanamıyor

pazarlamasını bilmeli
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

halilkirtas20 halilkirtas20 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Konu guncel neler yapabiliriz veya yapmaliyiz yorumlar aliniyor....

korcoder korcoder WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Ben gayet özgün içerikler ile de denedim. 500 + kelimeler ile. Gayet iyi bir yazar ekibi de oluşturdum. Ayda bırakın binleri adsense'den 100 tl kazanabilsem, umut edip devam edecektim. Günlük 3-4 bin tekili gördüğüm vakitlerde oldu. Ama o gün dahi 1 lirayı bulmadı günlük kazanç. Reklam ile doldurmayın diyor arkadaşlar. Hiçte reklam ile doldurmadım. Şimdi düşünüyorum acaba buradan mı kaybediyordum diye. Cidden soruyorum. Can yayınlarından ödül almış, ricamı kırmayan bir yazar da dahil seo uyumlu günde 3 yazı ile bir seneden fazla sürede bir siteden aylık 100 tl kazanılmaz mı? Yok ben kazanamadım. Varsa doğal yoldan bir çözümü, biri bana da söylesin.
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al