wmaraci reklam

Faizler Sabit Kaldı!

36 Mesajlar 3.847 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Edit. Yeter bu kadar okuduğunuz ( 😂 )

wmaraci
reklam

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar, işsizlik konusundaki verilere pek güvenmeyin. TÜİK neredeyse yarı yarıya düşürüyor işsizlik oranlarını. Bir kısmı işsiz sayısını hesaplama yöntemini değiştirerek, bir kısmını da farklı yasal prosedürler uygulayarak.
Söz gelimi, şuan SGK teşviği var, mevcut çalışan kişi sayısına ek olarak işçi alan şirketler yeni aldığı işçinin SGK primini ödemiyor, devlet karşılıyor (6-12-18 ay şeklinde değişiyor teşvik süresi). Bu teşvik nedeniyle onbinlerce belki yüzbinlerce kişinin işe girişi yapılmıştır. Ancak, bu işe girişlerin büyük bir çoğunluğu naylon işe giriş. Fiilen çalışmayan pek çok kişi akrabalarının, aile dostlarının, arkadaşlarının şirketinden kendisini sigortalı gösteriyor, prim günü çoğalsın diye. "Nasılsa devlet ödüyor, ben de gider yazar kardan düşerim" diyerek pek çok işveren de bu teşviki suistimal ediyor. Zaten teşvik suistimal edilsin diye çıkmış gibi.
Diğer konularda ekonominin durumunu arkadaşlar yazmış. KOBİ'ler bitme noktasına geldi, herkes hazırdan yiyor, herkes bekliyor. 50 mükellefimiz vardı, 7-8 tanesi kapanıyor son aylarda. Kapanmayanlar da ya küçülmeye gidiyor, yada son demlerini yaşıyor. Yüksek faiz ile ekonomi kurtulmaz, tam tersi, ülkenin kaynakları sermayedarlar tarafından yağmalanır. Yüksek faiz çok parası olup da faize yatırabilen patronlara muazzam para kazandırır, bunların çoğu da yabancı sermayedir. Evine ekmek götüremeyen işsize, dar gelirli yurttaşa bi faydası yok.
"Siyasete girmek istemiyorum" diyen arkadaşlar, yeri geldiğinde esip gürleyen, yeri geldiğinde "siyasete girmem" diyen kişilerdir, dikkat edin. "Siyasi konulara girmek istemiyorum" diyen arkadaş yanlış anlamasın, hepimizin için geçerli bir sözü vardı Can babanın;
"ben siyasete girmem diyenler siyasetin kendilerine girdiğinin farkında değil"
Dediğim gibi, az önce yazan arkadaş kesinlikle üzerine alınmasın, çünkü o gayet siyasal biri, forumdan tanıyorum. Ben can babanın sözünü en genel anlamda bişeyler söyleyince "ben siyasete girmiyorum" diyen apolitik tipler için hatırlattım.
GAMSIZ ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bu faizler ile bu görüntü normal, taş çatlasa 5,20'lere iner $ o da zayıf ihtimal. Faizler elbet inecek zamanla, işte o zaman kademe kademe gördüğü yerleri yine unutmaz diye düşünüyorum.

YTD.

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)

davison adlı üyeden alıntı

hükümet beceremiyor tamamda muhalefet ne iş yapar biri anlatabilir mi son dönemdeki mhp dışında hepsi düşmanlık peşinde armağan çağlayanın sunduğu hepsi bugün oldu programında teve2 de yayınlanıyordu chpli yetkiliye avrupada yatırımların %40 muhalefet önerisiyle yapılmış siz neden hiç bişey yapmıyorsunuz diye sorulan soruya cumhuriyeti savunmaktan fırsat olmamıştır diye yanıtladı dalga geçercesine kiminle içli dışlılar sürekli %40 sonra %30 oy alamassa chp istifa ederim diyen muhterem hdp meclise girdi diye dediklerini unuttu demokrasi kazanmış bir muhabirin istifa edecekmisiniz ısrarlı sorusunada liderler böyle laflar eder dedi tıpkı 15 temmuzda tankların önüne neden çıkmadınız diye sorulan soruya tank nerdeymiş tank getirselerdi bari demesi gibi hdp meclise girdikten sonra ki ölen asker sayısınıda uzman arkadaşlar ayrıntılı yazabilir ince cumhurbaşkanı olsaydı demirtaş yardımcısı olacaktı taktir sizin bu zihniyetten mi fayda bekliyorsunuz düşmanlık yerine tüm partiler el ele verip bütünlesse herkes el ele verip bu ülkeyi kalkındırsa olmaz mı hani türk kürt kardeşti hani nerde abd deyince deliriyorum diyen arkadaş anlatsın o zaman bizi birbirimize kim düşman ediyor ortadoğuyu kim karıştırıyor bir abd papazı neler etti bu ülkeye katara neler etti abd nerde bi sorun var abd ajanları ordan çıkıyor mu bi baksın sayın arkadaş rakam tamamda o rakamlara kim neden oluyor önce ona bakın inanın hristiyan olsak abd nin her lafına ok desek hiçbir sorunumuz olmaz beyin var beceri var ama cesaret ve imanda var orda kaybediyoruz işte cesaret ve iman özellikle iman büyük babaların işine gelmiyor aslında bütün mesele din savaşı ne demek istediğimi uzman arkadaşlar açabilirler rakam vermek kolay birde bunu anlatın ki bütünmesele aydınlansın cennetin krallığı bütün olay bu

Birlik olsak, ayrımcılık olmasa dediğiniz mesajın içerisinde ırkçılık ve din ayrımcılığı yapmanız da ayrı bir ironi olmuş. Ek olarak bahsettiğiniz çoğu şey gerçekten uzak yandaş medya haberleri.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bu ay düşürürler mi bilmiyorum ama Mart gibi düşüş olur diye düşünüyorum.

bitdom8 bitdom8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek teknik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
USDTRY ABD DOLARI / TÜRK LIRASI, 7.8626 seansı kapattı. Performans olarak haftalık % −0.76, aylık % 3.13 ve 3 aylık % 15.04 yüzdelerini görmekteyiz. Bu sene performansı % 32.31 kar/zarar oranında bulunuyor.

USDTRY ‘ye dair indikatörlerin rating ‘i Nötr sinyali veriyor. Bu sebeple dalgalanmalar görülebilse de kısa dar bantta olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al