freelance iş ilanları

film sitesi

8 Mesajlar 1.151 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
merhaba arkadaşlar,

film sitesi sorun yaratıyor mu? hukuki yollardı falan bir ton ceza söyleniyor ve korkutuluyor ama bakıyorum bi ton film sitesi var e bu kadar ceza vb. şeyler söyleniyorda bu siteler niye açık haala? hepsi mi yurt dışından türkiyeden böyle site açan yok mu?

film sitesi açtık diyelim günlük 5k ya da 10k hit elde ettim bana kazancı ne olur? bildiğim kadarıyla adsense reklamları film sitelerine koyulmuyor.

ve keyword olan bi site ismini örnek film izle ile başlayan bir siteyi ne kadara satabilirim. Açık konuşayım ticaret amaçlı kuracam eğer kurarsam belli bir yere getirip satmak uzun süreli tutacağımı zannetmiyorum cezadı vs. idi açıkcası çekiniyorum.

bu konuda fikir verecek arkadaş var mı?

film izle domaini buldumda kullanılmış ve düşmüş, kullanan arkadaş link alışverişi yapmış falan ya pek fazla olmasada film yükledikçe hareket olacak gibi sandığım bi domain ama cezalar işte almayalım başımıza iş :)

wmaraci
reklam

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)
Günlük 30-40k lık sitelerin tek kalemde google dan ban yediği oluyor hocam telif hakkı var sonuçta,
Ancak adsense dışında reklam veren sitelerde mevcut veya reklam satabilirsiniz sonuçta film siteleri kolay hit alırlar.
Ayrıca siz sadece yer sağlayıcısı oluyorsunuz bu yüzden de bir ceza alacağınızı sanmıyorum sitenize yükleme yapmadıktan sonra.
fRee

kişi bu mesajı beğendi.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....

deg35 deg35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer film sitesi açıcaksan Türk filmi yayınlama.. hem ceza alabilme ihtimalin yüksek hemde kendi insanımıza zarar vermek olmaz.. illaki yayınlamak istiyorsan eski tarhili filmleri yayınla ayrıca DMCA dan gelen telif hakları nedeniyle kaldırılmasını istenen içerikleri sürekli takip et ve hemen içeriği kaldır..
Google Adsense artık film sitelerine reklam vermiyor.. eski hesabın varsa hitini yükseltirsin daha sonra google reklamını yapıştırırsın bi süre para kazanırsın ancak google siteyi ziyareti sırasında gördüğü zaman adsense hesabını bu site için Banlar.. ama hesabın açık kalır ilk başta uyarı verir sadece. tekrarlarsan hesabını kapatır.. kısa sürede elde ettiğin parayı hesabına mutlaka yatırır.. ama google ile kötü olmak istemiyorsan hiç böyle birşeye bulaşma sen bence diğerleri gibi bet reklamları al bence.. ayrıca 5-10 k hit ile pek fazla birşey kazanmazsın aylık kazancın ortalama 100TL gibi bi rakam olur tabi bu tık başına kazançtır.. eğer bet reklamları yayınlarsan komisyon verenler oluyor. ancak bu yüksek hitli sitelerde daha çok fayda sağlıyor..
son olarakta.. sitenin hitini arttırıp satman zor olur.. zaten 5-10k için fazla para vermezler en fazla edeceği 500TL o yüzden bu işe girmeden önce iyice düşün ben 5 sene önce 'Film İzle' kelimesinde 1. sayfa 2. sıradaydım.. googleden 7.000TL para kazanabildim.. sonra banlandım.. bu yazdıklarımın hepsini ben yaşadım umarım kararını olumlu yönde senin için eniyisi olacak şekilde etkileyebilirim..
fRee

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)

deg35 adlı üyeden alıntı

Eğer film sitesi açıcaksan Türk filmi yayınlama.. hem ceza alabilme ihtimalin yüksek hemde kendi insanımıza zarar vermek olmaz.. illaki yayınlamak istiyorsan eski tarhili filmleri yayınla ayrıca DMCA dan gelen telif hakları nedeniyle kaldırılmasını istenen içerikleri sürekli takip et ve hemen içeriği kaldır..
Google Adsense artık film sitelerine reklam vermiyor.. eski hesabın varsa hitini yükseltirsin daha sonra google reklamını yapıştırırsın bi süre para kazanırsın ancak google siteyi ziyareti sırasında gördüğü zaman adsense hesabını bu site için Banlar.. ama hesabın açık kalır ilk başta uyarı verir sadece. tekrarlarsan hesabını kapatır.. kısa sürede elde ettiğin parayı hesabına mutlaka yatırır.. ama google ile kötü olmak istemiyorsan hiç böyle birşeye bulaşma sen bence diğerleri gibi bet reklamları al bence.. ayrıca 5-10 k hit ile pek fazla birşey kazanmazsın aylık kazancın ortalama 100TL gibi bi rakam olur tabi bu tık başına kazançtır.. eğer bet reklamları yayınlarsan komisyon verenler oluyor. ancak bu yüksek hitli sitelerde daha çok fayda sağlıyor..
son olarakta.. sitenin hitini arttırıp satman zor olur.. zaten 5-10k için fazla para vermezler en fazla edeceği 500TL o yüzden bu işe girmeden önce iyice düşün ben 5 sene önce 'Film İzle' kelimesinde 1. sayfa 2. sıradaydım.. googleden 7.000TL para kazanabildim.. sonra banlandım.. bu yazdıklarımın hepsini ben yaşadım umarım kararını olumlu yönde senin için eniyisi olacak şekilde etkileyebilirim..

sağol hocam çok güzel önerilerdi bunlar karar verdim girmicem bu işe vazgeçtim. Ben PR li domainler arıyorum boş zamanlarımda bulduklarımı alıyorum beğenmediklerimi almıyorum acaba böyle bir pazar var mı bildiğiniz düşmüş PR li domain ismi versem satın alınır mı? bu konuda bilginiz var mı?

bu arada FİLM İZLE domainini film sitesi açmak isteyen arkadaşa domain adını söyleyeceğim. İstatistikler aşağıda bu domaini isteyen varsa PM isteyebilir. COM uzantılı kısa domain ismi.

wmaraci
wmaraci

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Maşallah her hafta bu konuyu görüyoruz.
Arkadaşlar lütfen araştırma yapmadan konu açmayalım :/

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)

Umut İrhan adlı üyeden alıntı

Maşallah her hafta bu konuyu görüyoruz.
Arkadaşlar lütfen araştırma yapmadan konu açmayalım :/

Pardon hangi konu hocam?

ben film sitesi açma konusunda fikir istedim bunu mu açmayalım?

fikir yardım istemeyelim onu mu demek istediniz?

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

fRee adlı üyeden alıntı

Pardon hangi konu hocam?

ben film sitesi açma konusunda fikir istedim bunu mu açmayalım?

fikir yardım istemeyelim onu mu demek istediniz?

Daha önce çok açıldı bu tarz konular ondan bahsediyor.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
anladım özür dilerim, kusura bakmayın arkadaşlar..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al