wmaraci reklam

Forum içeriğinde hangi konuya yönelmeliyim? Fikir arıyorum.

10 Mesajlar 1.262 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
arkadaşlar yorumum.org domaini altında bir forum açmak istiyorum hata şu anda bir tane açmış bulunmaktayım. Forum içeriğim şu anda herhangi bir konuya eğilmiş durumda değil yani genel forum. Sizlerden isteğim son zamanlarda hangi konular ile ilgili bilgiye ulaşırken sıkıntı yaşadınız bunu belirtmeniz. Bu sorunlarınızın değerlendirmesi neticesinde forum içeriğini belirli bir konuya yöneltmek istiyorum Örnek vermek gerekirse webmaster forumu yada edebiyat forumu gibi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
reklam

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1916
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Spor sitesi olabilir.

Maç yorumları vb

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

zer zer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 66 / 136
  • Ticaret 17, (%100)
yorumla.net var. Adamlar hiç bir konu üzerine yoğunlaşmadı ama şu an bir çok üyesi var. İlla tek konuya takılacak değilsiniz :) Ancak ben sizin yerinizde olsaydım, her türlü, genel yorumlama sitesi yapardım. Film Yorumları, Kitap Yorumları vs. Bunu forum olarak yapmak yerine, bir wordpress teması yaptırın. Yani insanların yorumlarını belirtebileceği bir site oluşturun derim.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Gerilim adlı üyeden alıntı

Spor sitesi olabilir.

Maç yorumları vb

Olabilir hocam ayrıntılı, geniş bir spor forumu henüz yok

Başka fikirlerinizide dinlemek isterim arkadaşlar tek seferde temiz bir giriş yapmak istiyorum

Ek Olarak:

ECakmak adlı üyeden alıntı

yorumla.net var. Adamlar hiç bir konu üzerine yoğunlaşmadı ama şu an bir çok üyesi var. İlla tek konuya takılacak değilsiniz :) Ancak ben sizin yerinizde olsaydım, her türlü, genel yorumlama sitesi yapardım. Film Yorumları, Kitap Yorumları vs. Bunu forum olarak yapmak yerine, bir wordpress teması yaptırın. Yani insanların yorumlarını belirtebileceği bir site oluşturun derim.

Hocma birde şöyle bir durum tutan var genel forum sitelerinin hepside eski siteler tutmuş bir çok genel forum sitesi 7-8 sene önce kurulduve şimdilede onların yanında yer alabilmek çok zor gibi duruyor Bu sorunu aşabilmek adına bir öneriniz varmı acaba?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Kendine sağlam bir ekip kurarsan onlara da yetişirsin.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
peki hocam genel forum olarak devam ettim diyelim siteye bir göz atabilirmisiniz hazır sizleri yakalmışken neleri değiştirebilirim sitede eksiklerim neler mesela

www.yorumum.org

zer zer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 66 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Hocma birde şöyle bir durum tutan var genel forum sitelerinin hepside eski siteler tutmuş bir çok genel forum sitesi 7-8 sene önce kurulduve şimdilede onların yanında yer alabilmek çok zor gibi duruyor Bu sorunu aşabilmek adına bir öneriniz varmı acaba?

Myspace var diye, Mark Facebook'u kurmasaydı, bugünlere gelebilirmiydi? Rakiplerinizin fazla olması sizi sıkmaz. Aksine daha fazla zevk verir emin olun.

Tabii bu gelişimi oturarak bulamazsınız. Çalışmalısınız. Forum açacaksınız öncelikle bir ekip toplayın. Bakın bundan 2-3 gün önce bir arkadaşımız 'Download sitesi açmak için yazarlar arıyorum' şeklinde bir konu açtı. Ve bende dahil toplam 13 kişi toplandık. Host hizmetini bize yakın bir dost sağlıyor. Domainde belirledik. Domain için sponsor olacak bile var. Ve Allah'ın izni ile yakında sitemizi kuruyoruz.

Sizde kendinize böyle bir konu açın mesela. Ekip toplayın. Çalışın. Elbette gelirleri beraber paylaşacağınız bir ekip.

Ama dediğim gibi size tavsiyem, forum sitesi kurmak yerine daha farklı bir şey olan 'yorum portalı' açın. İnsanlar her türlü konuda yorum eklesinler. Böyle bir portalı hiç görmedim açıkcası. İnsanların hoşuna gidecektir. Çeşitli konularda soru sorun, yanıt verin. Ama bunun içinde ekip toplamanızı tavsiye ederim.

peki hocam genel forum olarak devam ettim diyelim siteye bir göz atabilirmisiniz hazır sizleri yakalmışken neleri değiştirebilirim sitede eksiklerim neler mesela

www.yorumum.org

Genel forum olarak devam edeceksiniz eğer, neredeyse her konuyu eklemişsiniz. Başka eklenecek bir şey yok diye düşünüyorum ama alt forum ayarlarında biraz oynama yapın. Mesela 'yazılım' kategorisini 'Teknoloji' olarak değiştirin bence. Alt kategorilerde şöyle olmalı, 'Bilgisayar - Mobil Dünya (cep telefonu tablet vs.)' tarzında teknolojiyi ilgilendiren herşeyi ekleyin. Böyle biraz benim gözüme karışık geldi. Neyi nerede bulacağım bilmiyorum.
Batuhan

kişi bu mesajı beğendi.

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

www.yorumum.org

Yorumum.org genel bir forum için çok güzel ancak SMF ile genel forumlara yetişmeniz biraz zor olacaktır. SEO çalışmalarınız vBulletin'e göre kısıtlı olacaktır. Arama motorlarına kendinizi biraz daha zor sevdirirsiniz. Ama işin özüne gelecek olursak güzel bir ekip, özgün yazılar ve genelde bulunmayan araştırmalar (telefon, oyun, teknoloji vs.) yaparsanız etkisi olacaktır. Tekrar belirtiyorum domain güzel başarılar.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

vBasic adlı üyeden alıntı

Yorumum.org genel bir forum için çok güzel ancak SMF ile genel forumlara yetişmeniz biraz zor olacaktır. SEO çalışmalarınız vBulletin'e göre kısıtlı olacaktır. Arama motorlarına kendinizi biraz daha zor sevdirirsiniz. Ama işin özüne gelecek olursak güzel bir ekip, özgün yazılar ve genelde bulunmayan araştırmalar (telefon, oyun, teknoloji vs.) yaparsanız etkisi olacaktır. Tekrar belirtiyorum domain güzel başarılar.

Hocam bir tane ücretsiz vbullettin buldum onu kuracağım bakalım inş pişman etmez :)

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1916
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Genelde herkez null vbulletin kullanır,yasal olarak pek sorun olmuyor ama vbseo null kullanmayın.Onu ücretli alın

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al