wmaraci reklam

Gezi Rehberi projesi için Dil, Kapsam, SEO ve YouTube önerileriniz

7 Mesajlar 752 Okunma
wmaraci reklam

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Bugüne kadar konunun bütünü yerine tek bir alanına odaklandığım için bütün bloglarımda başarısız oldum. Şimdi ise gezi rehberi diyebileceğimiz türde bir blog açmayı düşünüyorum. Başarısız olmamak için de parça parça ilerlemek yerine bütün bir düşünce ortaya koyup öyle ilerlemek istiyorum. Bu nedenle sizlerin değerli düşünce ve önerilerine ihtiyacım var.

1. Gezi rehberi türünde bir blogun rekabeti ne durumdadır nasıl değerlendirilmelidir?

2. Bu türde bir blog için nasıl bir SEO çalışması yürütülmeli?

3. Blog dilinin rekabete, SEO'ya ve AdSense kazançlarına etkisi var mı?

4. İngilizce blog ile Türkçe blog arasında nasıl bir fark olabilir?

5. İngilizce bir blog için İngilizce forumlarda reklamını yapmak sağlıklı olur mu?

6. Blog tek ülke veya bölgeyi mi kapsamalı yoksa dünya genelini mi kapsamalı?

7. Blogumda girdiğim her yazı için bir YouTube videosu hazırlasam SEO'ya ve erişime etkisi olur mu?

Hatırlayabildiğim sorular bu kadar. Bilgisi, önerisi olan arkadaşların yanıtlarını bekliyorum.

wmaraci
reklam

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Güncel. Bilgisi veya önerisi olan yazarsa sevinirim.

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

İngilizce global bir dil olduğu için potansiyel ziyaretçiler kazanabiliyorsunuz. Yani içeriklerinizi kullanıcılara daha hızlı ulaştırabiliyorsunuz. Ayrıca adsense kazançları evet türkçe bir bloga göre daha yüksek.

Hatta yakında zamanda ingilizce blog açarak adsense'den para kazanma ile ilgili serüven için wmaracında bir konu açtım.

https://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/ingilizce-blog-acarak-adsenseden-para-kazanma-seruveni-506373.html

Konuda bloguma ait bir yazı bağlantısı da var. Nasıl başlayıp nasıl ilerleyeceğinizi anlattım blog yazımda.

Bunun dışında belirttiğim konuyu zaman zaman güncelleyeceğim. Takip edebilirsiniz. İyi forumlar.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
MasterKazanç Konunuzu okumuştum başarılar ve iyi kazançlar dilerim. :) Yalnız bende bazı fikirler oluşturmasına rağmen farklı alanlar olduğu için geniş bir araştırma yapmak istedim. Bu sorular hakkında bir bilginiz veya öneriniz var mı?

Gezi rehberi türünde İngilizce bir blogun rekabeti ve AdSense kazancı nasıl olur? Ortalama bir bilgi edinmemin yolu var mı bu konuda?

Örneğin sadece Almanya'daki gezilecek yerleri mi ele alsam daha başarılı olur yoksa dünya geneli mi?

İngilizce forumlarda sitenin reklamını yapmak veya içeriklerini paylaşmak sağlıklı olur mu?

Örneğin blogda Almanya'da gezilecek yerleri paylaştım. Bunun bir de YouTube için videosunu hazırlasam SEO ve erişime etkisi nasıl olur?

Bir de AdSense gelirimi TL'ye dönüştürülmeden dolar olarak alabilme şansım var mı?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Tekrardan merhaba, ufak bir işim vardı ve daha sakin bir kafayla size cevap vermek istedim o yüzden biraz geç yazıyorum kusura bakmayın.

Öncelikle rekabetin olmadığı yerde para da olmaz. Bunu bir kere netleştirelim. Rekabet hemen hemen her alanda var. AdSense kazancı için de hedef kelimeler ve sektör değeri için adwords anahtar kelime aracını kullanabilirsiniz. Bundan ayrı olarak reklam yerleşimi ve optimizayonlar oldukça önemli.

Eğer sizin için bir sakınca yoksa dünya genelindeki popüler mekanları ele almanız daha iyi.

İngilizce forumlardan çok sosyal medyayı kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle sizin sektörünüz için.

Youtube'da kaliteli yayın yapmak için gerekli ekipmanlara sahip iseniz kesinlikle bunu yapmalısınız. Hem kazanç, hem SEO hem de erişim için oldukça etkili olacaktır.

AdSense kazancınızı dolar üzerinden almak için abd üzerinden adsense almak gerekir. Fakat adres doğrulama, tel, ödeme yöntemi gibi bilgilerde sıkıntı çekersiniz ve bakiyeniz ölebilir. Ki buna gerek yok. TR adsense hesabınızda yurt dışından tıklanan reklamın kazancı döviz olarak zaten çevriliyor.

İyi çalışmalar dilerim. :)

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
MasterKazanç Estağfurullah hocam iş önemli. :) Adwords anahtar kelime aracında araştırma yaptım fakat anlamadığım noktalar var.
Örneğin;
1K-10K * Low * 0.14 TL * 0.96 TL
1K-10K * High * 4.30 TL * 8.43 TL
10K–100K * Low * 1.37TL * 5.22 TL
10K–100K * Medium * 2.06TL * 7.97TL
100K-1M * Low * 0.62TL * 3.97TL

bu tabloda hangi seçenek daha uygun? Yani hangi parametreleri ele almalıyız? Her konuda farklı bir şey yazıyor emin olamadım.

Sosyal medya kullanacağım fakat bu hesaplara ve siteye takipçi kazandırmak için reklamlara ek olarak ne yapabiliriz? Forumlar iyi bir seçenek diye düşünmüştüm ama farklı seçenekler varsa onları da düşünebilirim.

AdSense 'in dolar olmasını kur nedeniyle istiyorum. Adres dışında alternatif çözüm yok mudur? Banka dolar hesabı vs. gibi.

Eğer soruları cevaplamak için vakit bulabiliyorsanız özelden de soru sorabilir miyim?

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Gördüğünüz gibi High - low - medium diye rekabet zorlukları belirtilmiş. Rekabeti yüksek kelimeler potansiyel bir şekilde daha çok kazandırmakta. Yani rekabeti yüksek kelimeler üzerinde yoğunlaşacaksanız çok çalışmalısınız. Hani nasıl derler ne kadar ekmek o kadar köfte.

Diğer kelimelerde rekabet daha düşük olduğu için sektörde öne geçmeniz daha kolay olur fakat bu sefer kazanç açısından işiniz biraz da şansa kalır. Bu tercih sizin.

Sosyal medyada ufak bütçelerle kampanyalar oluşturup hesabınıza hem takipçi kazandırabilir hem de kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. O kadar kaliteli sosyal medya platformu varken forumlara yoğunlaşmak yanlış. Forumlar 2. planda olsun.

Eğer ABD'de yaşıyorsanız, çalışıyorsanız veya yakın bir tanıdığınız varsa o şekilde en sağlıklı yurt dışı adsense hesabına sahip olabilirsiniz. Türkiyeden dolar ile ödeme almak için yanlış bilgiler vererek veya farklı şekilde adsense hesabı almaya kalkarsanız hesabınızı riske atarsınız.

Son olarak sorularınız çok özel değilse konuyla ilgili sorularınızı konuda paylaşmanız daha doğru olacaktır. Böylece başkalarına da faydalı olabiliriz. İyi forumlar.
Ngin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al