wmaraci reklam

Google Domain'e Alan Adı Aktarma

7 Mesajlar 1.300 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

Merhaba arkadaşlar,

Alan adını yenilemek istedim ancak yenileme ücreti o kadar pahalı ki alan adını sıfırdan tekrar alsam daha ucuza gelirdi. 185 TL yenileme ücreti vardı. Bu yüzden alan adını Google Domains'e aktarma 75 TL'ye.

Şimdi sorum şu? aktarma süreci devam ediyor diyor Google'da bu süre zarfında siteye erişimlerde sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce alan adı aktarması yapan oldu mu Google Domains'e? Bu arada site imzamda ki sitedir.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

hocam aktarmada herhangi bir sorun yaşamassınız tranfer kodunuzu alacaksınız google domain üzerinden transferini gerçekleştireceksiniz.

Ha nslerden kaynaklı belki 1 - 2 saat sitenize ulaşılamama gibi bir durum olur bunun dışında hiç bir sorun olmaz. 

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

birsevda adlı üyeden alıntı

hocam aktarmada herhangi bir sorun yaşamassınız tranfer kodunuzu alacaksınız google domain üzerinden transferini gerçekleştireceksiniz.

Ha nslerden kaynaklı belki 1 - 2 saat sitenize ulaşılamama gibi bir durum olur bunun dışında hiç bir sorun olmaz. 

Ben zaten aktarma işlemini yaptım. NS adresini otomatik alıyor Google hatta istediğiniz takdirde tüm DNS kayıtlarınızıda alıyor ancak ben dns kayıtlarını Cloudflare üzerinden yaptığım için sadece ns adresini aktarmasını istedim. 18 Mart'a kadar aktarım tamamlanacak diyor. Alan adının bulunduğu diğer firmada ise domain aktarıldı diyor. Daha önce Google Domains'e domain aktaran oldu mu süreç uzun mu sürdü kısa mı sürdü ekstra bir ayar yapılması gerekiyor mu, siteye erişimde sıkıntılar yaşandı mı diye öğrenmek amaçlı konu açtım. Şuan siteye erişimde sıkıntım yok, Google'ın belirttiği tarihe kadar bekleyeceğiz yapacak birşey yok bu saatten sonra

wptreni.com |  Wordpress Blogu

YaRGiC YaRGiC Y Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 41 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

birsevda adlı üyeden alıntı

Ben zaten aktarma işlemini yaptım. NS adresini otomatik alıyor Google hatta istediğiniz takdirde tüm DNS kayıtlarınızıda alıyor ancak ben dns kayıtlarını Cloudflare üzerinden yaptığım için sadece ns adresini aktarmasını istedim. 18 Mart'a kadar aktarım tamamlanacak diyor. Alan adının bulunduğu diğer firmada ise domain aktarıldı diyor. Daha önce Google Domains'e domain aktaran oldu mu süreç uzun mu sürdü kısa mı sürdü ekstra bir ayar yapılması gerekiyor mu, siteye erişimde sıkıntılar yaşandı mı diye öğrenmek amaçlı konu açtım. Şuan siteye erişimde sıkıntım yok, Google'ın belirttiği tarihe kadar bekleyeceğiz yapacak birşey yok bu saatten sonra

Google'a domain aktarma işlemi başlattığınız andan itibaren 1 hafta sürer aktarma işlemi ve o sırada domian Google'ye geçer. Hiçbir erişim sıkıntısı kesilme felan yaşamazsınız. Sitemin birini bitime 1 gün kala aktarmaya başlattım ve kesinti olmadı. Diğer sitemde onaylamak için eposta adresime link attı google.  Sadece arada bir epostayı kontrol edin yeterli.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)

google domains aktarmada dns sorunu ile karşılaşanları duydum hocam eğer sıkıntısız bir geçiş olursa ne ala diyelim

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)

Google domains'e bende taşıdım bir problem olmuyor. .com.tr doainleri desteklese harika olur.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)

transfer işlemi oldukça basit hocam hosting taşıma işi biraz uğraştırıcı 

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al