wmaraci reklam

Haber sitesi açtım değişik fikirlere ihtiyacım var

10 Mesajlar 665 Okunma
wmaraci reklam

WebMakale WebMakale Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sosyal Bilgiler Öğretmeni
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad Ü** Ö**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 115 / 169
  • Ticaret 48, (%100)
Merhabalar. Sitenin adresini vermeyeceğim ama sitemin ismi eleştiri ve haber karışımı gibi bir şey. Haber siteleri konusunda pek bir bilgiye sahip olmamakla birlikte bu yönde ilerlemeye karar verdim. Sizden şunları eğer mümkünse cevaplamanızı rica ediyorum özellikle haber site sahipleri.
1. Haberleri nasıl paylaşayım? Yani eleştiriye açık kapı bırakacak gibi mi haberleri yazayım? İnsan o haberi okuduğunda ben buna kesin yorum yapayım der cinsinden olursa tutar mı?
2. Herhangi bir ajansa üyeliğim yok haberleri oradan buradan alıyorum kendimce üzerinde bir kaç değişiklik yapıyorum. Bu şekilde yapmam özgün olması için iyi fakat haberleri aldığım yerler açısından sıkıntı yaratır mı bana?
Bilginyaman

kişi bu mesajı beğendi.

sosyal hocam | Sosyal Bilgiler Platformu
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Suistimal Suistimal Bismişah, Allah Allah Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 138 / 123
  • Ticaret 30, (%97)
Bir kullanıcı olarak sürekli aynı tarza sahip, aynı içeriği barındıran, ziyaretçiye sıradanlıktan başka bir şey sunmayan haber sitelerinden sıkıldım. Bence bizim değişik fikirlere ihtiyacımız var.

Not: İçeriği kopyala yapıştır yapmadığın sürece herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.
WebMakale

kişi bu mesajı beğendi.

Çalış, Çabala.

Bilginyaman Bilginyaman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
kopyalamadan önce not defterine kopyalasa daha iyi olur çünkü yazıların içinde kodlar gizli ola bilir ama kopyaladığı yazıyı tekrardan not defterinden alırsa bir sorun olmaz
WebMakale

kişi bu mesajı beğendi.

Lorko Lorko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 37 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
şuan en büyük haber sitesi hürriyetin ki galiba yapış hacı ona yenilikler onda , haberleride ordan al özgünleştir.
WebMakale

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

mertekin34 mertekin34 Beşiktaş Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fotoğrafçı, Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Benimde teknoloji sitem var bende çeşitli kaynaklardan alıp değiştiriyorum ama burada yapman gereken işlem haberi iyi anlaman ve analiz etmen. Mesela benim sektörümden bakarsak olaya; Facebook bir uygulama çıkardı diyelim uygulamanın özelliklerini iyice anlıyorum haber metninin uygulamanın özellik kısmını kendime göre yazıyorum yani bilmem hangi özelliği adam en başta yazmışsa ben en son paragrafta da yazıyorum. Ama genel olan yeri yani giriş kısmı olan; "Facebook Amerika'da bilmem hangi toplantıda toplandı ve yeni uygulamasını duyurdu" kısmını değiştirerek yazıyorum. Çünkü bunu kendine göre harmanlayamazsın, Amerika'da duyurduysa mantıken Fransa'da duyurdu diyemem ama üç beş şey eklerim onlarda şu olur; "Ünlü sosyal medya devi Facebook gelişmeye devam ediyor. Son olarak yeni uygulamasını duyurdu" gibi olur. Senin sektörün ise genel haberler sende bu şekil yaparsan sorun olmaz. Örneğin "Başbakan bu açıklamaları yaptı" diye haber yapar ve kendine göre harmanlarsan diğer büyük haber siteleri açısından bir şey demelerine hak kalmaz diye düşünüyorum çünkü sonuç olarak Başbakan x site haber yapsın diye açıklama yapmıyor :) Uzun oldu biraz ama umarım anlatabilmişimdir.
WebMakale

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
millet 5 aydır bir teknoloji sitem var ama hiti çok düşük bana yardımcı ola bilirmisiniz haberin dışında uzayla ilgili bilgilarde mevcut
http://www.technozeka.com/

WebMakale WebMakale Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sosyal Bilgiler Öğretmeni
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad Ü** Ö**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 115 / 169
  • Ticaret 48, (%100)

Suistimal adlı üyeden alıntı

Bir kullanıcı olarak sürekli aynı tarza sahip, aynı içeriği barındıran, ziyaretçiye sıradanlıktan başka bir şey sunmayan haber sitelerinden sıkıldım. Bence bizim değişik fikirlere ihtiyacımız var.

Not: İçeriği kopyala yapıştır yapmadığın sürece herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Dediklerinizi dikkate alacağım.

Bilginyaman adlı üyeden alıntı

kopyalamadan önce not defterine kopyalasa daha iyi olur çünkü yazıların içinde kodlar gizli ola bilir ama kopyaladığı yazıyı tekrardan not defterinden alırsa bir sorun olmaz

Hocam kopyala yaptığım yerleri öyle yapmaya çalışıyorum. Teşekkürler

Lorko adlı üyeden alıntı

şuan en büyük haber sitesi hürriyetin ki galiba yapış hacı ona yenilikler onda , haberleride ordan al özgünleştir.

Teşekkür ederim oradan bakmıyordum ama dediğiniz siteye de bakacağım.

mertekin34 adlı üyeden alıntı

Benimde teknoloji sitem var bende çeşitli kaynaklardan alıp değiştiriyorum ama burada yapman gereken işlem haberi iyi anlaman ve analiz etmen. Mesela benim sektörümden bakarsak olaya; Facebook bir uygulama çıkardı diyelim uygulamanın özelliklerini iyice anlıyorum haber metninin uygulamanın özellik kısmını kendime göre yazıyorum yani bilmem hangi özelliği adam en başta yazmışsa ben en son paragrafta da yazıyorum. Ama genel olan yeri yani giriş kısmı olan; "Facebook Amerika'da bilmem hangi toplantıda toplandı ve yeni uygulamasını duyurdu" kısmını değiştirerek yazıyorum. Çünkü bunu kendine göre harmanlayamazsın, Amerika'da duyurduysa mantıken Fransa'da duyurdu diyemem ama üç beş şey eklerim onlarda şu olur; "Ünlü sosyal medya devi Facebook gelişmeye devam ediyor. Son olarak yeni uygulamasını duyurdu" gibi olur. Senin sektörün ise genel haberler sende bu şekil yaparsan sorun olmaz. Örneğin "Başbakan bu açıklamaları yaptı" diye haber yapar ve kendine göre harmanlarsan diğer büyük haber siteleri açısından bir şey demelerine hak kalmaz diye düşünüyorum çünkü sonuç olarak Başbakan x site haber yapsın diye açıklama yapmıyor :) Uzun oldu biraz ama umarım anlatabilmişimdir.

Evet biraz uzun oldu ama güzel oldu. Dediklerinizi dikkate alacağım.

sosyal hocam | Sosyal Bilgiler Platformu

mertekin34 mertekin34 Beşiktaş Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fotoğrafçı, Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

Bilginyaman adlı üyeden alıntı

millet 5 aydır bir teknoloji sitem var ama hiti çok düşük bana yardımcı ola bilirmisiniz haberin dışında uzayla ilgili bilgilarde mevcut
http://www.technozeka.com/

Hocam sizin alan adınız güzel bayağı ama eksikleriniz fazla. Kendimce gördüğüm eksik noktalar;

* Yanlış altyapı seçimi
* Tema ve görünüm, düzen
* İçerik

Şimdi içerik önemli değil yazarsın olur biter illaki ama çok sık içerik girmen lazım hit kazanmak için. Hit için en önemli nokta ise tema ve görünüm. Siten için gerçek bir teknoloji sitesi teması yüklemen lazım ama Blogger'a artık çok az destek veriliyor tema açısından gününü gecene katman lazım dediğim temayı bulabilmen için ama o da premium olmaz ancak free versiyon olur. Ayrıca Blogger kısıtlı destek veriyor istediğin şeyleri yapabilmen için yetersiz kalacaktır. Ama WP ve direk kendin kodladığın site arasındaki fark belki yoktur o derece. Bir host paketi al acilen Wordpress altyapısına geç. Daha fazla taktik istersen mesaj atabilirsin.

Nogitsun Nogitsun Nogitsun.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .NET Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 32 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam mobil kesin olmalı bana sorarsanız. Birde foto galerisi kesinlikle olmalı. İnsanlar düz yazıdan çok resimlere bakmaktan da hoşlanıyor. Hatta bir ara inanılmaz değişimi diye bir kaç ünlü before-after koyulursa tadından yenmez :)

Nogitsun.com | Yazılım Çözümleri Üretir.

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
msj attım umarım almışınızdır msjımı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al