wmaraci reklam

Hayalindeki mesleği yapan varmı ?

55 Mesajlar 6.657 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)

SeCe adlı üyeden alıntı

Afrikaya su götürmek isterdim hep. Aşı götürmek. Ekmek götürmek. Gönüllü olup oralarda ki acıyı bir nebze dindirmek. Ama olmadı. Yani, henüz olmadı. İnşallah olacak. Şimdi değil belki ama elbet bir gün.

Ne güzel hayaliniz varmış inş istediğiniz gibi olur
SeCe

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Belki bir çok insana kimse yapmaz yada yapamaz denecek bir fikir gibi gelebilir fakat benim hayalim ticaret ile uğraşıp olabildiğince kendimi geliştirmek. Ülkemizde yokluk içinde yaşayan bir çok aile var. Bu insanlar için evler yaptırıp onlara bu evleri hediye etmek. Tabi bunun karşılığında insanların ezilmemesi için alın teri dökmelerini istiyorum.

Kısacası çok param var diyelim. Bir fabrika açıp işletirken eli ekmek tutan fakat yokluk içinde yaşayan ne kadar adam varsa toplayıp onlara iş, ev, aş yaşam vermek. İnsan gibi yaşayabilmek sadece bizlerin değil herkesin hakkı diye düşünüyorum. Varlık içinde yaşanılan bir hayatta yoklukla mücadele eden yüzlerce aile var.

Ben özel okullarda okudum ve hala okuyorum. Şükürler olsun altımda bir çok kişinin yıllarca hayal edip binemediği bir arabam var. Cebimden harçlığım eksik olmuyor. Fakat bu zaman zaman zoruma gidiyor. Benimle yaşıt bir çocuk askerden dönüp ailesinine yardım etmek için sabah akşam çalışıyor. Ben bu hayatı babamın varlığı ile sağlamış olduğum için haketmediğimi düşünüyorum. Şu sıralar biri dükkan açma hazırlığı içindeyim. Umarım hayallerime kavuşacak düzeye gelirim. Ne kadar çok çocuk benim gibi büyürse bu beni o kadar mutlu eder.

Allah ' ım şu ramazan ayında bile bizler sofrada tıka basa yemek yerken bir zeytin ile iftar yapanların yardımcısı olsun.
Doruk UNKEF Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Valla benim hayalim köy imamı olup, köyden de bi kız alıp evlenmekti ama şuan makine mühendisliği okuyorum.
Sungmert Funny Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Komiser olmaktı hayalim, kom veya bilişim d.b birimlerinden birinde olmaktı. Olmadı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
Ben çocukken nereden çıktıysa gıda mühendisi olmak isterdim :D sonra vaz geçtim güzel sanatlar lisesi istedim olmadı bu arada edebiyat öğretmeni olmak istiyordum meslek lisesinde Merkezi iklimlendirme ve soğutma okudum bu arada Allah ne verdiyse olmak istedim olmadı.
Tam bu sıralarda dersane okul derken kızlarla toplanıp bizim günümüz vardı :D bu sırada bir gazla webmasterlığa girdim işte mesleğimi buldum dedim ki bu sefer üniversite de bambaşka bir bölüm tutturdum makina mühendisliği tabi orayı bırakltım 1 dönem okudum sonra dondurma ve kayıt sildime sonra iktisad fakültesi oldu ve bitirdim şimdi az kaldı hedefe çünkü istediğim hayal etti
ğim yere geldim artık

Yani hiç istediğim olmadı bu zamana kadar ama hayatımda olduğum yerden de çok memnunum ve istediğim yerdeyim tabi bu arada müzik dallarıda oldukça ilgiliydim bunu devamlı sürdürdüm gitardı piyanoydu armoni falan :D :D
1SMHMedya 4u24

kişi bu mesajı beğendi.

SEO 

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)

artvinhopa adlı üyeden alıntı

Ailemin kıt kanaat babamın tek bacakla beni okutmaya calışması ve başarıp üçüncülükle mühendisliği kazanmam herkes için çok güzeldi ama bu hayalinde ki meslek konusu bu işi bozdu çünkü hayalimde ki meslek mühendislik değil gazetecilikti. Bende bir kere tek yaşama hakkımın oldugu bu dünyada herkesten tepki alacağımı bildiğim halde herkesin girmeye can attıgı mühendisliği bırakıp garsonluğa başladım :) 3 yıl pavyon bar meyhane demeden her yerde çalışıp aileye yardımcı oldum çok şükür azcık para toplayıp bu sene istanbulda gazeteciliğe girdim. Hayalimde ki mesleği yapma uğruna bir çok şeyi karşıma aldım umarım en doğru olanı yapmışımdır :))

bana göre bu bir başarı hikayesidir. helal olsun.
artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)
Teşekkür ederim hocam henüz başarıya ulaşamadım Allah hak ettiğimizi çıkarsın karşımıza :)

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Bi çiftlik açıp inek yetiştirmek isterdim. Ama Milka reklamındaki çiftliklerden. Sonra Avusturya'da çiftlik fiyatlarına baktım milyonlarca euro 3 dönümlük köy evleri. Dedim en iyisi öğretmenlik. Eski hayalimi kafamdan silip yeni bir hayal kurduğum için şuan hayalimi yaşıyorum. Hayal kurmak bedava sonuçta. Hemen kur ve yaşa. Hayallerine dalıp geçmişini sorgulamak yersiz.
artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1095
  • Beğeniler 270 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Şuan tek hayalim "Kendi işimin patronu olmak".
Emeklilik yaşı olmuş 60 ve kademeli olarak daha da artacak. İşyerleri genellikle -30 yaşında personel arıyor. Özel sektörde iş garantisi yok. +30 yaşında işten çıkan/çıkarılan ne yapacak? Gerisini siz hesap edin.

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)
inşallah kimsenin hayali hayal olarak kalmaz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al