wmaraci reklam

Hayalindeki mesleği yapan varmı ?

55 Mesajlar 6.662 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AjansMedya AjansMedya Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Girişimci / Gemi Kaptanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

EmineT adlı üyeden alıntı

Gemi kaptanlığı her zaman dikkatimi çekmiştir. O hayatın içindeyseniz biraz bahseder misiniz;

Özel hayatınız nasıl?
Yüzme bilmeden bu işi yapan var mı?
Sürekli seyahat halinde misiniz karaya ne zaman çıkıyorsunuz?
Kazancınız ortalama nasıl?
Gemi kontorlü ne kadar kolay?

Öncelikle merhaba, şuanda 28 yaşındayım ve daha yeni yeni terfi oluyorum diyebilirim. Çünki bir gemi kullanmak birde ben uzun yol kaptanlık bölümündeyim.

Özel hayatım'a gelirsek ne yazıkki düzene oturmuş bir hayatım yok malesef. Genelde 3 ay civarı seferde olup 2 ay izin kullanılıyor bu 3 ay süreçte seferdeyken her zaman aynı kişileri görüyorsun genelde bir yük gemisinde uzun yol için 20-30 kişi bulunmakta. Şuanda nişanlınıcam önümüzdeki ay tekrardan sefere çıkıcam ama şunu söyliyebilirim Gemi Kaptanı olmak istiyorsan evlenmek 2. adımda kalıyor bunu erkekler için söyliyebilirim dışarıdan her zaman algı oluşmuş gemi kaptanları için bu yüzden evlenmekte zor açıkçası.

Sürekli olarak seferde değilsin tabi ama hayatın yarısını seferde geçiriyorsun 1 yılda ortalama 3 belki 4 defa sefere çıkıyorum bazende bu durum 2'ye düşebiliyor.
Genelde 3 Ay seferde oluyorum 2 ay dinleniyorsun.

Kazanca gelirsek kimse inkar edemez maaşlar gerçekten iyi fakat bu çalıştığın veya bağlı olduğun şirkete kullandığın gemisine göre değişmektedir. Kişisel söyliyecek olursam şuanda daha yeni 2. Kaptana terfi oldum ve dolarla maaş aldığımız için şuanda gerçekten iyi. Açık konuşmak gerekirse 2.Kaptan maaşlar benim bağlı olduğum şirkette 9.000USD tabi bu kullandığın gemiye ve edindiğin tecrübeye göre değişir.

Yüzme konusuna gelirsek, can yeleğiyle su korkun olup olmadığına bakılıyor,yani can yeleğiyle havuza atlaman gerekiyor.Kilo konusunda sağlık yönetmeliğini inceleyebilirsin...

Gemi kontrolü hemen direkt sana verilmiyor tabikii, bunun üniversitede defalarca eğitimlerini alıyorsun ilk işe başladığında 4.kaptan olarak başlıyorsun zaten zamanla anlıyorsun diyebilirim çok zor birşey değil. Başka sorun varsa buradayım.

Bu arada bunlar uzun yol gemi kaptanlığı için geçerli.

wmaraci
reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Hayalimdeki meslekti ancak pişmanım...

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

AjansMedya adlı üyeden alıntı

Öncelikle merhaba, şuanda 28 yaşındayım ve daha yeni yeni terfi oluyorum diyebilirim. Çünki bir gemi kullanmak birde ben uzun yol kaptanlık bölümündeyim.

Özel hayatım'a gelirsek ne yazıkki düzene oturmuş bir hayatım yok malesef. Genelde 3 ay civarı seferde olup 2 ay izin kullanılıyor bu 3 ay süreçte seferdeyken her zaman aynı kişileri görüyorsun genelde bir yük gemisinde uzun yol için 20-30 kişi bulunmakta. Şuanda nişanlınıcam önümüzdeki ay tekrardan sefere çıkıcam ama şunu söyliyebilirim Gemi Kaptanı olmak istiyorsan evlenmek 2. adımda kalıyor bunu erkekler için söyliyebilirim dışarıdan her zaman algı oluşmuş gemi kaptanları için bu yüzden evlenmekte zor açıkçası.

Sürekli olarak seferde değilsin tabi ama hayatın yarısını seferde geçiriyorsun 1 yılda ortalama 3 belki 4 defa sefere çıkıyorum bazende bu durum 2'ye düşebiliyor.
Genelde 3 Ay seferde oluyorum 2 ay dinleniyorsun.

Kazanca gelirsek kimse inkar edemez maaşlar gerçekten iyi fakat bu çalıştığın veya bağlı olduğun şirkete kullandığın gemisine göre değişmektedir. Kişisel söyliyecek olursam şuanda daha yeni 2. Kaptana terfi oldum ve dolarla maaş aldığımız için şuanda gerçekten iyi. Açık konuşmak gerekirse 2.Kaptan maaşlar benim bağlı olduğum şirkette 9.000USD tabi bu kullandığın gemiye ve edindiğin tecrübeye göre değişir.

Yüzme konusuna gelirsek, can yeleğiyle su korkun olup olmadığına bakılıyor,yani can yeleğiyle havuza atlaman gerekiyor.Kilo konusunda sağlık yönetmeliğini inceleyebilirsin...

Gemi kontrolü hemen direkt sana verilmiyor tabikii, bunun üniversitede defalarca eğitimlerini alıyorsun ilk işe başladığında 4.kaptan olarak başlıyorsun zaten zamanla anlıyorsun diyebilirim çok zor birşey değil. Başka sorun varsa buradayım.

Bu arada bunlar uzun yol gemi kaptanlığı için geçerli.

Her limanda bi manita doğru mu 😁😁😁😉

AjansMedya AjansMedya Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Girişimci / Gemi Kaptanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
BöcekBaşı :) O eskide kalmış limanda saatlerce beklemiyorsun artık.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

AjansMedya adlı üyeden alıntı

BöcekBaşı :) O eskide kalmış limanda saatlerce beklemiyorsun artık.

İşin esprisi hocam
AjansMedya

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

BöcekBaşı adlı üyeden alıntı

Hayalimdeki meslekti ancak pişmanım...

Neden pişmanlık :)

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Hayalimde hep hobilerimle uğraşayım para sorunum olmasın vardı, öyle de oldu. Eskiden "aylık gelirim şu kadar olsa yeter" dediğim rakamın 3-4 mislini kazanıyorum internet üzerinden. Mesai yok, stres yok. "Hayat çok mu güzel" dediğinizi duyar gibiyim.

Çok da güzel değil. Maddiyata rağmen tıbbın çaresiz kaldığı sağlık sorunlarım da var. Sabah akşam ağrı kesicimi almazsam o gün geçmiyor. Hayat bir yerden verirken öbür taraftan almak zorunda sanırım.

Demem o ki karnınız doyuyorsa, sağlığınız yerindeyse ve güzel zaman geçirip eğlenebildiğiniz dostlarınız varsa parayı çok da dert etmeyin. Hayat para peşinde koşmak için çok kısa.
53456 Vesselam61 AjansMedya

kişi bu mesajı beğendi.

Ariyor55 Ariyor55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Özel Güvenlik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 79 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Hayalimdeki iş sanatçı olmak idi ama sokak sanatcılığı yaptım sonra da bıraktım şimdi işe özel güvenlik güvenlisiyim

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

EmineT adlı üyeden alıntı

Neden pişmanlık :)

Eşime çocuğuma daha fazla zaman ayirabilecegim ve daha fazla dinlenebileceğim bir mesleği seçmek isterdim.
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

nsrtyksl nsrtyksl iamnsrtyksl Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bağımsız Hizmet Sağlayıcı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 140 / 139
  • Ticaret 8, (%100)
Hayalimdeki meslek değil ama şöyle bir meslek olsa yapardım dediğim bir meslek :)

Kılık kıyafet problemi olmayacak, 3 gün çalışacağım 5 gün dinleneceğim, devlet işi olacak vs demiştim şuanda buna çok yakın bir mesleği icraa ediyorum, mutlu ve huzurluyum :)
BocekBasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al