wmaraci reklam
lidertakipci

İlan Sitesi Açmak

6 Mesajlar 1.035 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ghonzoos Ghonzoos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum yanlış yere açtıysam kusura bakmayın...

Arkadaşlar başlıktada blirttiğim gibi bir ilan sitesi açmak istiyorum konusu insanlar oynadıkları oyunların karekterlerini satacaklar

Mesela adam lol oynuyor atıyorum 50 level çarı var ve satıyor bunu benim sitemde ilana çıkaracak bu yasalmı herhangi bir izin vs almak gerektirir mi?

Sadece ilan ekleyecek satış benim sitem üzerinden olamaycak satıcı tel no yada e posta ekleyecek ordan iletişime geçecekler o kadar sadece dediğim gibi bu yasalmı?

wmaraci
reklam

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Elimde abartma(.)com alan adı mevcuttu, bende böyle bir şey düşünüyordum. Fakat sanırım alan adını ilerleyen zamanlarda satışa koyacağım, çünkü pek vaktim olmayacak.

kişisel bloğ • tevfik.org

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)

tevfikaktunc adlı üyeden alıntı

Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Elimde abartma(.)com alan adı mevcuttu, bende böyle bir şey düşünüyordum. Fakat sanırım alan adını ilerleyen zamanlarda satışa koyacağım, çünkü pek vaktim olmayacak.

Biraz daha araştırayım en iyisi böyle bir site vardı charsatim.com diye tıpkı sahibinden.com gibi bir script yüklemiş ve bu işi yapıyordu gayette başarılı olmuş ve tutulmuştu ama kapatmışlar siteyi

Ek Olarak: Arkadaşlar konu güncel varmı bilgisi olan arkadaşlar bu tarz bir site için izin vs gerekirmi?

• Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 16 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Çoğu forum sitesinde konu açtım ama hala NET bir cevap veren olmadı...

Sorum şu ilan sitesi açmak yasalmı? Bu kadar :D

Ben siteme bir ilan scripti kuracağım insanlarda orda oyun çarlarının ilanlarını koyacaklar (lol,knight,steam) artık her neyse AMA SATIŞ BENİM SİTEM ÜZERİNDEN OLMAYACAK burası önemli adam benim sitemde ilan verecek FİYAT,VE İLETİŞİM BİLGİLERİ verecek satış benim sitemden olmayacak dediğim gibi böyle bir site yasalmı izin vs gerektirirmi?

Şimdiden teşekkürler

wmaraci
wmaraci

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Yasal olmayan kısmı yok, üstelik satış sizin siteniz üzerinden de olmayacaksa bu durumda rahat rahat site açabilirsiniz, sitenin kullanım sözleşmesi, yasal uygulama gibi ibarelerle bilgi verin, örneğin alım - satım işlerimde sitemiz sorumlu değildir diye, işi daha da iyi garanti altına almak isterseniz loglar tutun bu kadar,

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

Yasal olmayan kısmı yok, üstelik satış sizin siteniz üzerinden de olmayacaksa bu durumda rahat rahat site açabilirsiniz, sitenin kullanım sözleşmesi, yasal uygulama gibi ibarelerle bilgi verin, örneğin alım - satım işlerimde sitemiz sorumlu değildir diye, işi daha da iyi garanti altına almak isterseniz loglar tutun bu kadar,

Arkadaşımız doğru ve net bir cevap vermiş.Ama ben şu şekil yapmanızı tavsiye ederim.Satış alışveriş sizin aracılığınızla gerçekleşirse hem güvenilir olur,hemde insanlar birbirlerine kazık atamaz.Bu sayede yatırılan paradan komisyon bile alabilirsiniz.Yasal olmayan bir yanı yoktur.
NOT:Siteye bağış :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al