lostyazilim

İlgi Çekeceğini Düşündüğüm Bir Mobil Uygulama

14 Mesajlar 1.809 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

powner2 powner2 WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Senaryo ve metin yazarlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
Herkese merhaba arkadaşlar, gününüzün güzel geçmesi dileğiyle, konuya giriyorum. Arkadaşlar uzun süredir aklımda tasarladığım bir mobil uygulama projesi var. Biliyorsunuz ki son günlerde e-book (kitap) artan yoğun bir ilgi var ki hele mobil üzerinden okunan kitaplar kendini aştı. Özellikle 2 tane e-kitap çıkarmış birisi olarak söylüyorum ki, çok uyguna satmama rağmen bayağı iyi gelir elde ettim. Eğer derseniz ki neden devam etmiyorsun diye, arkadaşlar Google şuanda e-kitap alımını durdurdu. Aslında uzun süredir alım yok ve hala daha devam ediyor. Google mühendislerinden birisiyle mailleşmem sonucu da uzun süre devreye girmeyecekmiş. Bu sebeple de kafamda tasarladığım bu projeye öncelik verdim..

Peki bu proje nedir? ve Hedef Kitlesi Kimlerdir?

Arkadaşlar kafanızda bir uygulama canlandırmanızı ve bu uygulama sayesinde insanların konuşabildiği, yorum atabildiği ve kendilerinin yazdığı e-kitapları ücretli veya ücretsiz satabileceğini düşünün. İsteyen olursa tabii okuduğu kitabı başka kişiyle takas ederek, farklı kitaplarda okuyabilir. Hiçbir şekilde ünlü yazarların ünlü roman serileri olmayacak, sadece amatör yazılmış e-kitaplar olacak. Örneğin bir kitabı 5 TL'ye sattınız ve bu ücret olduğu gibi hesabınıza aktarılacak, uygulamanın kazanacağı para ise reklamlardan olacak. Aylık mesela 100 TL birikti diyelim, bunu paypaldan veya başka ödeme yöntemi ile alabileceksiniz. Kısaca arkadaşlar Avrupa da moda olan kitap kafelerinin mobil versiyonu olacak. İnsanlar hem etkileşim halinde olacaklar, kitaplar okuyacak ve satacaklar. Hedef kitlede özellikle üniversite öğrencileri kesiminde kitap okuyan ve yazan çok kişi var, özellikle o kesim hedef alınabilir ancak genel olarak kitap okuyanda bayağı var.. Ne dersiniz, böyle bir proje tutabilir mi? Maalesef mobil uygulamada bir bilgim olmadığı için buraya yazıyorum ve belki uygulama yapabilecek ortak/lar bulunabilirse hayata geçirilebilir bir proje bence.. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.. Sevgiyle kalın...

wmaraci
reklam

cingan cingan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 44 / 33
  • Ticaret 111, (%100)
Hocam ben bu ülkede şuana kadar mobil cihazdan kitap okuyan kimseyi görmedim
DPCCO cwt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
Yok gerçekten var.. Dediğim gibi 2 tane kitap yayınladım ve tanesi 5 TL olmasına rağmen bayağı büyük gelirler elde ettim..

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Üzerinde çalıştığım mevcut iş olmasa yapardım

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
@DPCCO peki sence tutan bir proje olabilir mi yani?

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Bende bu proje ingilizce olarak kurulur ve sağlam reklamlar ile beslenir ise dünyaya hitap eder diye düşünüyorum.

• Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
joduska Benim ileri seviye İngilizce dil bilgim var, dediğin gibi İngilizce olarak yapılabilirse bir marka halini alabilir..

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

powner2 adlı üyeden alıntı

joduska Benim ileri seviye İngilizce dil bilgim var, dediğin gibi İngilizce olarak yapılabilirse bir marka halini alabilir..

İnsanlar buraya hem kitap okumak için, hemde para kazanmak için akın eder. Bu projeye ek olarak Satış Ortaklığı sistemide eklenebilir. Kastım şu ki; "Benim kitabımı sat 100 satışın %10'u senin!" gibi. Bidiğimiz satış ortaklığı. Bunun yanı sıra bu site içerisine Tumblr mantığı koyulabilir. Herkesin kendine ait ve kendi düzenleyebileceği bir kitap satış sayfası gibi. kitapci.site.com adresine dönerek burada kendi sayfalarını özelleştirerek satış yapmak insanlara daha hoş gelebilir. En azından rekabet sisteminde tasarımında önemi olur ve daha çekişmeli gider.

Ek olarak hocam fikir olarak bir de şunu eklemek istiyorum. Bu projede şöyle bir sistem yapılabilir. Örneğin sitede 50.000 kullanıcı aktif diye düşünün. Bir kitap yazıyosunuz, kitabın kapağı ve kitaba ait birde animasyon videosu. Sadece bunları demo olarak yayınlıyorsunuz ve insanları meraka düşürmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Her geçen gün insanların daha çok sahip olma isteğini arttırmak için daha da yükseltiyorsunuz bu kitabın abartı derecesini. Tabi bu abartmaya değecek hayal gücünde fantastik bir kitap olmalı. Artık insanlar o kitabı çok iyi tanıyor ve satın almak istiyor olur ve satın alamazlar. Bir gün o kitap sitenin ana sayfasından yüksek bir fiyattan veya açık arttırma şeklinde teklif alarak satışa sunulursa, o bir kitap tüm siteye bedel olabilir diye düşünüyorum.
powner2

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
joduska Güzel fikir evet. Ya hani proje ciddileşiyor olsa benimde aklımda bu proje ile değişik fikirler var ama işte ciddiyetlik lazım projeye.

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

powner2 adlı üyeden alıntı

joduska Güzel fikir evet. Ya hani proje ciddileşiyor olsa benimde aklımda bu proje ile değişik fikirler var ama işte ciddiyetlik lazım projeye.

Başlangıç için tek gerekli olan şey bir script bir host ve bir de domain

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al