wmaraci reklam

İngilizce Niche (niş) blog açarak adsense'den para kazanma serüveni

64 Mesajlar 20.891 Okunma
wmaraci reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu konunun bir çok kişiye yararlı olacağını düşünüyorum.

Şöyle ki ben bir tane daha niche (niş) ingilizce blog açmaya karar verdim. önceki ingilizce blogumdan 10. ayda ortalama 1200-2000 TL arası bir gelire ulaşmayı başardım.

Bu blogu açarak önceden de edindiğim tecrübeleri kullanıp iyi bir çıkış yakalayacağımı düşünüyorum. Fakat bu sefer bunları yaparken bu serüveni sizlerle forumdan da paylaşmak istedim. Ara ara bu konuyu bu şekilde güncelleyeceğim.

-> Siz de bu serüvene katılın diye geniş bilgiler hazırladım

Bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak adına hiç üşenmedim, çekinmedim ve detaylı, adım adım, rehber niteliğinde bir yazı hazırladım. İngilizce niche blog açma ve adsense'dan para kazanma konusunda temel bilgilerin neler olduğunu, nereden başlayacağını, nasıl devam edeceğini tam olarak bilmeyenler blogumda yayınladığım ingilizce niche blog açmak ve adsense'den para kazanma rehber yazımı takip edebilirler.

Linkte belirttiğim yazımda en çok kazandıran niş kelimeleri, nasıl - ne kadar kazanacağınızı, en uygun fiyata sağlam domain, host alımı, blog kurulumu, ingilizce içerik üretme, ingilizce blog tanıtımı ve çalışmaları gibi daha bir çok bilgiye ulaşabilirlisiniz.

-> Destek & Fikir alışverişi

Aklınıza takılan soru işaretleri ve yardım, destek için yazıma yorum yaparak buna bana iletebilirsiniz. İngilizce blogunuzu kurduktan sonra da bu konuyu takip ederek de ilerleyebilirsiniz. Baltalama girişiminde bulunmamanızı rica ediyorum. Onun dışında serüveni takip edenlerin ve etmek isteyenlerin sorularını canı gönülden cevaplarım. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Konuya abone olarak konuyu takip edebilirsiniz.

Güncelleme 1:

• Anahtar kelime/market araştırması yapıldı.

• Rakip analizi yapıldı.

• Anahtar kelime ve domain belirlendi.

• Hosting - domain satın alındı. (Ücretsiz domain ve yurt dışı kaliteli bir hosting ucuz bir fiyata az önce belirttiğim blogumdaki rehberimde nasıl nereden alınır gösterdim.)

Güncelleme 2:

• Basit, sade bir logo tasarladım.

• Uygun bir premium tema aldım. Siz dilerseniz ücretsiz bir tema kullanabilirsiniz.

• Blog kurulumu yapıldıktan sonra gerekli ayarlar yapıldı.

• Bunlar genel olarak;
  • Site başlığı ve slogan gibi alanları düzenledim. Favicon ekledim.

• SEO eklentisi yüklendi ve Google translate kullanarak gerekli düzenlemeleri yaptım ve doldurdum. - All in One SEO Pack tercih ettim.

• Güvenlik eklentisi - Wordfence tercih ettim.

• Kalıcı bağlantı ayarı SEO uyumlu olarak ayarlandı.

• Cache eklentisi yüklendi. (WP fastest cache)

• Siteyi google'a ekledim. - Google search console ve google analytics.

GÜNCELLEME 2 NOTLARI:

* On page SEO ayarlarınızı dikkatli yapın. İçerik girmek için acele etmeyin. Her şeyi doğru yaptığınızdan emin olun.

* Temanın ücretsiz veya ücretli olması önemli değil. Kullanıcı deneyiminin iyi olduğu bir tema işinizi görecektir.

Güncelleme 3:

• En az 600 kelimeden oluşan 5 adet özgün türkçe yazı hazırladım.

• Yazıların SEO uyumlu olması için özen gösterdim.

• Blog yazarı bir çevirmen ile anlaştım ve bu yazıları ingilizce diline çevirdi.

• Yazılar çevrildikten sonra yazılara özgün resimler hazırladım.

• İki günde bir defa blogda yazı yayınladım.

• Eklenen yazıları Google gibi getir ile hızlı indexlenmelerini sağladım.

GÜNCELLEME 3 NOTLARI:

* Arkadaşlar yazıların SEO uyumlu olması çok ama çok önemlidir. Özen göstermenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

* Spin ile içerik oluşturulabilir fakat yazıları kendiniz özgün olarak hazırlamanız SEO açısında çok daha etkili olacaktır.

* Her gün içerik yayınlamak zorunda değilsiniz üç günde bir veya haftada bir de olabilir. Yazıların sadece nitelikli olması gerekiyor.

Güncelleme 4:

• Sosyal medya hesapları oluşturdum (pinterest, twitter, reddit) ve platformlar aracılığı ile hem bloga bir potansiyel kazandırdım hem de aynı zaman da kazanç sağlamaya başladım.

• Yazıları sosyal medyada zaman buldukça paylaşıyorum. (özellikle pinterest ve reddit oldukça etkili.)

GÜNCELLEME 4 NOTLARI:

* Daha bir çok sosyal medya platformu bulunuyor. Siz bulduğunuz, bildiğiniz popüler kaliteli global sitelerde yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

-> Son güncelleme:

Bütün detayları blogumdaki ingilizce niche blog açmak yazımda toparladım.

İlginize teşekkür ederim, herkese bol kazançlar ..
cihatnet kizilperi berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Private Private WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 63 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam İngilizce biliyor musunuz ? Yoksa hazır makale mi satın olarak devam edeceksiniz ? MasterKazanç

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Uygun fiyata makale alabileceğimiz bir yer var mı hocam?

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Private Merhaba güzel bir yere değindiniz. İleriki adımlarda bundan bahsedecektim. Benim ingilizce eğitimim var fakat yazım konusunda yeterli olmadığı için genelde forum sitelerinden bir arkadaş ile anlaşıyorum. Bu şekilde ara sıra içerik yazdırıyorum.

Şöyleki içerikleri genelde ben türkçe yazıp çevirisini yaptırıyorum. Böylece içerikler hem daha uygun fiyata geliyor hem de istediğim nitelikte oluyorlar.
Private

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

Private Private WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 63 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
MasterKazanç Anladım hocam

İlk blogunuz hangi alandaydı ? Hit çekmek için ne yaptınız ? Sosyal ağları kullandınız mı ? Reklam verdiniz mi ? Nasıl ilerlediniz ? Mümkünse ilk siteye bakabilirmiyim ?

Mask Mask Mazeretsiz Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ingilizce blog Türk sitelere oranla daha mı hızlı yükseliyor? Birde içerik girme düzeniniz nasıl?

s60v3 s60v3 Informatiker Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Flutter Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 23 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
blogger ve domain yönlendirme ile sektöre girmeye değer mi acaba?
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

Codeigniter&PHP | Vue.js | Dart&Flutter

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
deryaerdil Başta WMARACI ve *** gibi forum sitelerinde çeviri yapan veya ingilizce makale yazan bir çok kişi var. İş arayanlar kategorisinde bulabilirsiniz. Veya iş verenler kategorisinde konu açabilirsiniz. Dürüst birisi ile uzun vadeli olarak fiyat konusunda anlaşabilirsiniz.

Ayrıca her gün içerik yayınlamanıza gerek yok blogumdaki yazıda da belirttiğim gibi eğer çok kısıtlı bütçeniz varsa veya zamanınız yoksa içerikler en az 600-700 kelimede nitelikli içerikler olursa 4-5 günde hatta haftada 1 içerik yayınlarsanız bile sıkıntı olmaz. Üstelik bu içeriklerden uzun vadede kazanç sağlayacaksınız.

Private Örnek site için şimdi değil ama ilerdeki zamanlarda kazanç raporlarıyla birlikte paylaşmayı düşünüyorum. Hit çekme, tanıtım vs. uygulamalar hakkında sorularınız için konuda da bahsettiğim blogumdaki yazıda tanıtım çalışmalarından bahsettim.

Ayrıca sosyal medya, SEO reklam verme konuları hakkında ileri adımlarda daha detaylı da bahsedecem.

Mask Evet türkçe sitelere göre kesinlikle ziyaretçi potansiyeli oldukça yüksek. İçerik yayınlama sıklığı ise zaman buldukça bazen 4-5 günde bir bazen haftada 1 bazen 2-3 gün bir içerik yayınlıyorum.

donanma44 donanma44 Eğitmen Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 200 / 91
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam paylaşım için teşekkür ederim öncelikle. Gayet faydalı bilgiler. Sitenizi takip edeceğim.
Blog site kategorisi ile ilgili olarak bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
Kategori olarak ingilizce öğretimini konu alan bir sitenin gelir düzeyi iyi olur mu?

Evinkur Nakliyat - İstanbul Evden Eve Nakliyat, Eşya Depolama ve Ofis Taşıma    

asd4129 asd4129 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 14 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Bende yazın gireceğim bu işe şimdiden makale biriktirmeye başladım 30 adet 1000 kelime var fakat 2 günde 1 makale mi paylaşsam yoksa daha kısa mı tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al