wmaraci reklam

İngilizce Site Açmak İçin Neler Gereklidir ? İşlemler Nasıl Olmalıdır ? ( Tecrübeli Arkadaşlar*)

3 Mesajlar 521 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşlar genel olarak hepimiz bilsek de, aşına olsak da veya araştırabiliyor olsak da sizin de tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

Yararlanmak istediğim konu ; İngilizce(Tr dışı bir site için gereklilikler.)

Merak ettiğim şeyler ;
( bilhassa tecrübeli arkadaşlardan yazarsa sevinirim çünkü araştırarak da bazı bilgilere ulaşabiliyorsunuz malum siz de biliyorsunuz

1- Yurt dışı odaklı bir site açıldığında sunucular TR'demi olması daha iyi yoksa yine yurt dışında olması mı daha iyi ? ( Hem proje
hem de seo v.b açısından.)
2- Acaba tersine sistem yapmak mantıklı olur mu ? Örneğin burada sağlam site açanlar sunucuları yurt dışından alıyor ki içeride
bir problem olduğu zaman bazı kurallardan kurtulabilsinler. Şimdi site yurt dışı ziyaretçisi olacağından sunucuları TR'de barındırmak
olası bir problemde proje odağının ülkesinden uzakta olması işimiz yarar mı ?
3- Önerdiğiniz bir kaç site veya sistem var mı ? ( İşte siteyi (Hosting ve domain v.b) şu siteden almak yararlı olacaktır gibi.)
4- Belki (muhakkak) atladığımız veya şuanda aklımıza gelmeyen şeyler vardır. Tecrübeleri arkadaşlar onları da belirtirse sevinirim.

(Bu süre zarfında araştırmalarım da devam etmektedir.)

[ Şimdiden teşekkürler ]

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar,

Konu hakkında daha öncesinde blogumda oldukça detaylı bir yazı yayınlamıştım. (nasıl ve ne kadar kazanılır, hangi konuda açabilirsiniz, blog kurulumu, içerik nasıl hazırlanır, hit çekmek için en iyi teknikler vs.) Göz atabilirsiniz; https://masterkazanc.net/ingilizce-niche-blog-acmak/
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Yurtdışı lokasyon olmasındaha iyi olur ayrıca İngilizce olacaksa site tüm dünyadan iyi açılış hızı elde edebilmeniz için Cloudflare kullanmanızı öneririm. Sunucuyu Türkiye’de barındırmanız hata olur bence zaten illegal bir şey yoksa ortada kimse size karışıp bir müdahalede bulunmaz. Avrupa için siteye gdpr ekleyebilirsiniz çerezleri okudum kabul ettim şeklinde ufak bir uyarı mesela. Başka da bir şeye gerek yok her şey Türkçe site açmakla birebir aynı.

Hosting için benim önerim Siteground tarzı gerçekten işini hakkıyla yapam firmalardan paket almanız ya da tecrübeniz varsa özel panelsiz bulut sunucular daha performanslı olur. Veya ziyaretçi sayınız arttığında sunucuya geçiş yapmak da mantıklı olur. Ziyaretçi sayınız yükseldiğinde aylık 100k civarına ulaştığında benimle iletişime geçerseniz özel sunucu bazlı cache dahil sunucunuzu kurabilirim.
hasanayt MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al