wmaraci reklam

İnternetten Para Kazananların VERGİ ÖDEME ZORUNLULUĞU!

51 Mesajlar 10.891 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
''cnrsgr'' Yorumlarınızda teorik konuşarak doğruluk yaratacığınızı sanmanız benim için güzel bir komedi gösterisi oluyor teşekkürler fakat sizin kendi bildiklerinizi en doğrusu gibi düşünerek yorum yapmanızın kimseye yararı olmuyor. Sığ bir tarzınız olduğunu düşünüyorum. Tartışmadan çokçok uzaksınız malesef lütfen diğer konulara yönelin.

wmaraci
reklam

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
''yilmaz70'' burda kim kimi tanıyor ki bu nasıl bir yaklaşım? Benim tepkim sadece olası internet vergisine. Diğer vergiler tabi ki verilsin Çok seviyorsan başkalarının yerine de ver ne diyelim. Hakkımızı aramak çokmu ağrınıza gidiyor? Buarada o verdiğin yüksek miktarlardaki vergiyi webtasarım kazançların ile mi verdin merak ettim? Mesleğinde o yazıyor da ondan dedim. Geçekleri konuşunca verecek cevap bulamıyorsunuz hemen siyaset yapıyor diyorsunuz. Bunun siyasetle ne ilgisi var be kardeşim :D

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hükümetin büyük bir maddi açığı var apar topar bircok yer satılıyor zamlar geliyor vs.. bu kararda hükm görecektir. Para toplanması gerekiyor. Ekonomi hızla dibe batarken bir süre yüzde tutacak kazançların elde edilmesi gerek. Gerçekleşirse şaşırmayın

Ekonomik krizin temel sebebi artan vergiler ve değerlenen dövizle birlikte sirkülasyondaki paranın azalması zaten. Parası olan ya ev arsa ayağına ya da tatil niyetine kenara atıyor piyasada ulaşım, gıda ve iletişim gibi mecburi sektörler dışında para dönmüyor. Bunu kurtarmanın yolu ülkeye döviz sokmanın günümüz Türkiye’sinde tek yolu haline gelen dijital sektörü vergilendirmek değil aksine onlara destekte bulunmaktır. Bunun yanında gerçekleşecek her vergi indirimi kişilerin ihtiyaçlarını indirimiden istifade karşılamak için piyasaya para sürmesi demektir. Devletin ekonomi bakanı mı bunları düşünemiyor yoksa cepte kalan son paralarımıza da el koymak mı temel niyet? Bence ara sıra uygulanan vergi indirimleriyle birden canlanmış ekonomiyi fark etmeyecek kadar kör değillerdir.

.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)

serhatwxe adlı üyeden alıntı

Hem vergi herkesten eşit miktarda adalet sağlanarak alınmalı diyorsun, hemde üst tabakanın kullandığı yatların vergi oranlarının düşürülmesine ses çıkarmıyorsun.

Eğer bunca zamandır muhalefet yaptım diyorsan yanılıyorsun. Muhalefet olmak bu değil. Kendi insanını eleştirerek muhalif olamazsın, keza değilsin de.

Ayrıca son da yazdığın cümleyi tartışmanın gerçekten çözüm getireceğini mi düşünüyorsun?

Konuyu daha fazla uzatmanın manası yok.

Dostum iyice saçmalıyorsun. Konunun yatların vergi oranlarıyla ne ilgisi var? Konu internetten kazançlardan vergi alınması? Yatlara yapılan vergi indirimi elbette yanlış da nerede ne konuşmayı da bilmek gerek. Beni tanımadan muhalefet yaptım diyorsan yanılıyorsun diyemezsin. Bu kadar sığ olursan at gözlüklü yalaka kesimden bir farkın kalmaz. Aydın olmak, haksızlıkların, hırsızlıkların karşısında olmak böyle bir şey değil. Bonono bon vorgo vormom diyerek de aydın olunmaz. Her neyse. Selametle.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

YusufKARAASLAN YusufKARAASLAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 9, (%89)
Vergi elbette mecburi. Ancak Bakanın üslubu çok saçma, sanki vergi kaçırıyoruz. Kazandığımız iki kuruş para, burada herkes birkaç gün konuşur sonra paşa paşa vergisini öder.
ALSWEB

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Vergisiz devlet olmaz bu konuda herkes hem fikir eyvallah.

Lakin bu dozu iyi ayarlamak gerekir. Haberiniz var mı bilmiyorum. Her gün bir şeylere kurus kuruş artarak zam geliyor. Geçmedigin lakin senin adına söz verilen köprünün, ayda yılda bir gittiğin lakin hergün hasta sözü verilen hastanenin vergisini ödüyorsun. İçtiğin sudan yediğin ekmege her seyde yüksek vergi odüyorsun.

Dünyanın en pahalı benzini kullanıyorsun. Devletin amacı adaletsizliği rayına koymak değil. Bosalan devlet kasasını doldurmak. Diyanet bile para dilenir duruma geldi o kadar bütçeye rağmen.

Evinizdeki su faturasindaki vergilere bakın kardeşim, içtiginiz sudaki vergiye bakın. Bunlar insanca konulan vergiler değil.

Motorine bugün de 13 kuruş zam var. İki günde 30 kuruş zam!

Teşvik paketinde 23 firmaya verilecek 135 milyar₺ destek var bu firmaların %80ni yandaş. 5 6 sene once kasımpaşada esnaflık yapan kişi bu ay şeker fabrikasını satın aldı.

Düşün kardeşim düşün. Gelir dengesi yok. Gider dengesi yok. Ülkede hiçbir sey düzgün değil.

Bazı gelir vergisi kesinti (stopaj) oranları;
Kitap yazarı %17
Asgari ücret %15
Hamal %10
Milli futbolcuların maç primleri %5

Bu adalet mi???

Bazı ürünlerin satış fiyatı içerisindeki vergi oranları;
-Bir paket sigaranın %82’si
-Bir şişe rakının %71’i
-Bir şişe biranın %60’ı
-Bir litre benzinin %55’i
-Bir litre motorinin 50’si
-Bir cep telefonunun %41’i
vergilerden oluşmaktadır.

Tabutta KDV %18
Kefen bezinde %8

Durum vergi vermek değil. Bizim sitemimiz devlet eliyle soyulmak. Yoksa her şey adaletli olsa neden sitem gösterelim?

Otomobiller de mesela
2.0 motor üstü otomobil;
Gümrük girişi: 100.000₺
TRT payı 400₺
ÖTV 160.640₺
KDV 46.987₺
MTV 3.022₺
Toplam vergi 211.049₺
Satış fiyatı 311.049₺
(Aynı aracın radyo-cd çaları ort. 650₺, onun için ödenen TRT payı 400₺)

Neyse neyse anlamamakta ısrar edenler elbet olacaktır.

İyi geceler.

Yurtdışıyla kıyaslamış bir arkadaş

Dostum abdde almayada falan alınan asgari ücretleri ve alım gücünü Turkiye ile kiyaslama kıyaslanmaz. Mesela iyi bir yazılımcı o ulkelerde minimum senelik 100 bin dolar ve üzeri alıyor. Aylık 10k diyelim 120kdan

Türkiye de ortalama/iyi bir üniden mezun yazilimci ne kadar aliyor?

Ne ödüyor?
Alım gücü ne?

Kıyaslanamaz...

Avrupada işçi olanlar yazın Türkiyeye tatile geliyor 1 2 ay tatil yapıyor. Sen kendi ülkede kac gün ceşmeye bodruma gidip tatil yapabiliyorsun peki???

Onu geçtim. Ayda kaç kg et yiyorsun. Pardon gram :)
TEKNOATU

kişi bu mesajı beğendi.

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

ArinArslan adlı üyeden alıntı

forumda tumblr blog satışı ve takipçi, etkileşim satışı yapıyorum. Nasıl vergiye tabi tutulacağım yada nasıl vergi mükellefi olacağım bu konuda bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.

Ticari işlem yapıyorsun fatura keseceksin. Fatura kesmek için şahıs şirketi kurman gerekiyor. Yanlış bilmiyorsam.
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Vergisiz devlet olmaz bu konuda herkes hem fikir eyvallah.

Lakin bu dozu iyi ayarlamak gerekir. Haberiniz var mı bilmiyorum. Her gün bir şeylere kurus kuruş artarak zam geliyor. Geçmedigin lakin senin adına söz verilen köprünün, ayda yılda bir gittiğin lakin hergün hasta sözü verilen hastanenin vergisini ödüyorsun. İçtiğin sudan yediğin ekmege her seyde yüksek vergi odüyorsun.

Dünyanın en pahalı benzini kullanıyorsun. Devletin amacı adaletsizliği rayına koymak değil. Bosalan devlet kasasını doldurmak. Diyanet bile para dilenir duruma geldi o kadar bütçeye rağmen.

Evinizdeki su faturasindaki vergilere bakın kardeşim, içtiginiz sudaki vergiye bakın. Bunlar insanca konulan vergiler değil.

Motorine bugün de 13 kuruş zam var. İki günde 30 kuruş zam!

Teşvik paketinde 23 firmaya verilecek 135 milyar₺ destek var bu firmaların %80ni yandaş. 5 6 sene once kasımpaşada esnaflık yapan kişi bu ay şeker fabrikasını satın aldı.

Düşün kardeşim düşün. Gelir dengesi yok. Gider dengesi yok. Ülkede hiçbir sey düzgün değil.

Bazı gelir vergisi kesinti (stopaj) oranları;
Kitap yazarı %17
Asgari ücret %15
Hamal %10
Milli futbolcuların maç primleri %5

Bu adalet mi???

Bazı ürünlerin satış fiyatı içerisindeki vergi oranları;
-Bir paket sigaranın %82’si
-Bir şişe rakının %71’i
-Bir şişe biranın %60’ı
-Bir litre benzinin %55’i
-Bir litre motorinin 50’si
-Bir cep telefonunun %41’i
vergilerden oluşmaktadır.

Tabutta KDV %18
Kefen bezinde %8

Durum vergi vermek değil. Bizim sitemimiz devlet eliyle soyulmak. Yoksa her şey adaletli olsa neden sitem gösterelim?

Otomobiller de mesela
2.0 motor üstü otomobil;
Gümrük girişi: 100.000₺
TRT payı 400₺
ÖTV 160.640₺
KDV 46.987₺
MTV 3.022₺
Toplam vergi 211.049₺
Satış fiyatı 311.049₺
(Aynı aracın radyo-cd çaları ort. 650₺, onun için ödenen TRT payı 400₺)

Neyse neyse anlamamakta ısrar edenler elbet olacaktır.

İyi geceler.

Yurtdışıyla kıyaslamış bir arkadaş

Dostum abdde almayada falan alınan asgari ücretleri ve alım gücünü Turkiye ile kiyaslama kıyaslanmaz. Mesela iyi bir yazılımcı o ulkelerde minimum senelik 100 bin dolar ve üzeri alıyor. Aylık 10k diyelim 120kdan

Türkiye de ortalama/iyi bir üniden mezun yazilimci ne kadar aliyor?

Ne ödüyor?
Alım gücü ne?

Kıyaslanamaz...

Avrupada işçi olanlar yazın Türkiyeye tatile geliyor 1 2 ay tatil yapıyor. Sen kendi ülkede kac gün ceşmeye bodruma gidip tatil yapabiliyorsun peki???

Onu geçtim. Ayda kaç kg et yiyorsun. Pardon gram :)

Bunların hepsi doğru verginin vergisi veriliyor artık elektrikte bile TRT payı var . 125 TL gelen elektrikte 63 TL si kullanım gerisi TRT ve dağıtım bedeli , Arkadaş sen dağıtacaksın ki bu elektriği ben kullanabileyim her ay mı dağıtım için yatırım yapıyorsunda parasını alıyorsun .
Velhasıl vergi almak işin en kolay yolu , herkes vergisini vermek ister tamam ama insanlar kazanamıyorsa ve hep ödemek zorunda kalıyorsa birilerinin artık düşünmesi lazım bu şekilde vergi vergi vergi üstüne vergi sürdürülebilir değil .

yeniuser yeniuser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Daha fazla vergi getirilmesi gerek. ödeyemeyen yapmasın bu işi.

ersindomain ersindomain WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek İşci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Devletine haraç alıyor diyen adam hala tc vatandaşı YAZIK
O değilde benle aynı havayı soluyor
Sıkıntım orada

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al