wmaraci reklam

ışınlanma teorisi

17 Mesajlar 2.368 Okunma
wmaraci reklam

NetMedia NetMedia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 11.03.2021
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek E-ticaret
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad M** K**
    • Mesajlar 60
    • Beğeniler 1 / 7
    • Ticaret 1, (%100)

mucosoft adlı üyeden alıntı

Bağlaç olan "da" ayrı yazılır.

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde ışınlanmanın gelecekte teknoloji ile yapılacağını söyledi. Atomları hareket ettirmek zordur fakat bitleri hareket ettirmek çok kolaydır. Kısacası VR ile işler daha kolay hale gelecek.

İphone 5s den yazıyorum ekran ne kAdar sorunlu olduğu tahmin edemezsin “da” bağlacının ayrı yazılıp yazılmadığını dikkat etmedim uyarın için teşekkürler yinede. Işınlanma sadece teoride mevcut günümüz için. 10 yıl içerisinde çözülmesi mümkün değil. Kuantum fiziğini anlamadan ışınlanmayı başarmak mümkün değil ve kuantum fiziğininde bilim emekleme aşamasında bile değil. Atom altı patçacıkların haraket mekanizması şuan için bilinemiyor(dolanıklılık kuramı). Ayrıca hayatımda böyle saçma bir anket görmedim

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

linemedia linemedia WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 15.05.2019
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek sosyal medya
    • Konum Çorum
    • Ad Soyad Ç** I**
    • Mesajlar 130
    • Beğeniler 20 / 34
    • Ticaret 0, (%0)
    Okan_IŞIK Okan beyinde bahsettiği gibi canlılar üzerinde deneyler başarısız oldu, bunun nedeni, ışınlanma sürecinde ışınlanan "Şey"in en küçük parçacıklarına ayrılması. En küçük parçacığına ayrılan bir canlının ışınlandığı noktada tekrar hayatta olabilmesi ne kadar mümkün bilinmez. Belki bilim bunu başaracak. Umarım başarır. :)

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
    • Üyelik 07.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Bilgisayar Programcısı
    • Konum Giresun
    • Ad Soyad M** E**
    • Mesajlar 648
    • Beğeniler 181 / 81
    • Ticaret 5, (%100)

alper75 adlı üyeden alıntı

Cansız maddelerde kullanma ihtimali çok yüksek ama canlı varlıklarda benim düşünceme göre imkansız. Bir bütün olarak biz a noktasından b noktasına taşısa bile inancımıza göre ve diğer inançlara göre bizim ruhumuz var parçalanıp a noktasından b noktasına giderken ölmüş olacağız ve ruh bedeni terk edecek

Bunu mikroorganizmalarda veya biraz daha büyük canlılarda test etmek gerekir. Hayvanların da ruhu vardır değil mi? :)

Şimdi şöyle bir örnek vermek istiyorum. Biz A noktasından B noktasına yürüyerek giderken ruhumuz da bizimle birlikte geliyor. Bir de bu şekilde düşünmek gerekiyor.

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
    • Üyelik 29.06.2011
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
    • Konum Tekirdağ
    • Ad Soyad Ö** I**
    • Mesajlar 1380
    • Beğeniler 699 / 702
    • Ticaret 21, (%100)
    Deli gibi ışınlanmak ruhunuzda var diyosun 🤪

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
    wmaraci
    wmaraci

aeneas3535 aeneas3535 WM Aracı Kimlik Onayı
    • Üyelik 21.03.2021
    • Yaş/Cinsiyet 45 / E
    • Meslek özel sektör
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** k**
    • Mesajlar 86
    • Beğeniler 1 / 18
    • Ticaret 0, (%0)
    ışınlanma paradox tur ışınlandıgını varsayalım, madde yok olamayacagına gore molekuler parcalara ayrılarak , ışık hızına yakın bir hızda seyahat edeceksin ve ışınlanma noktanda tekrar molekğler birleşme olacak.
    einstein uzay ve zaman teorisine gore cisimlerin hızı artıkca zamanda yavaslar diyor. ışınlanmanın mantıgı ne sanıyeler ıcınde baska bir yere gitmek, aynı sehirden yola cıkın baska biriyle sen ısınlan o ucaga binsin aslında 2 nizde aynı anda gideceginiz sehre varmıs olursunuz tek fark o ucakda ornegin 2 saat yolculuk yapmıs olacak, senin icinse yolculuk 2 sanıye surecek.

vitoscalette vitoscalette Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
    • Üyelik 06.09.2020
    • Yaş/Cinsiyet 19 / E
    • Meslek Bakiye Bozum
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 42
    • Beğeniler 4 / 12
    • Ticaret 4, (%100)
    ben gerçekleşeceğine inanıyorum halen :D

AlkanBilisim AlkanBilisim MOBİL&RAZER BOZUM Kullanıcı
    • Üyelik 07.04.2017
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Yazar
    • Konum Adana
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 56
    • Beğeniler 8 / 9
    • Ticaret 6, (%100)
    Işınlanma teknoloji için bence daha cok erken, özellikle insan ışınlanmaları konusunda. Bu insan canlı bir varlık olduğu için kolay kolay da cözülecek bir durum oldugunu sanmıyorum. Bu 20-30 yıl içerisinde belki madde ışınlanma olayını yaratabilirler.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al