wmaraci reklam

Kadın Kategorisinde Rekabet Fazla mı?

22 Mesajlar 2.579 Okunma
wmaraci reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Kadın konulu bir blog açmayı düşünüyorum. Moda, sağlık, anne-çocuk gibi kadın kategorileri yer alacak. Merak ettiğim şey, kadın kategorisinde rekabet fazla mı? Yani günlük bir özgün makale girsem örneğin ne kadar zamanda az çok hit almaya başlarım. Ya da seo mu gerekli olur rekabet fazlaysa? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

wmaraci
reklam

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Bildiğiniz tüm yüksek hitli haber, portal sitelerine girin hepsinde kadınlar için bölüm var yani anlayın rekabet nasıl :)
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Bildiğiniz tüm yüksek hitli haber, portal sitelerine girin hepsinde kadınlar için bölüm var yani anlayın rekabet nasıl :)

Bir anda düşününce sektöre girmeden çıkmak geldi aklıma :) Biraz daha iyimser yaklaşamaz mıyız hiç hit gelmez mi :confused:

Yani 3 aylık site ortalama 100 özgün makalesi olsa az çok hareket olmaz mı yoksa tamamen boş mu geçer :(

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Bir anda düşününce sektöre girmeden çıkmak geldi aklıma :) Biraz daha iyimser yaklaşamaz mıyız hiç hit gelmez mi :confused:

Yani 3 aylık site ortalama 100 özgün makalesi olsa az çok hareket olmaz mı yoksa tamamen boş mu geçer :(

Ben yaklaşık 2 ay önce bir portal açtım, kadınlar ile ilgili. Bakalım bende test ediyorum sektörü, sektör geniş bir sektör yani illaki çaba gösterirsen kazanç elde edersin.

wmaraci
wmaraci

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Ben yaklaşık 2 ay önce bir portal açtım, kadınlar ile ilgili. Bakalım bende test ediyorum sektörü, sektör geniş bir sektör yani illaki çaba gösterirsen kazanç elde edersin.

Adresi pm atabilir misiniz bana fikir edinmek için göz atsam? Bir de ne kadar içeriğiniz var aşağı yukarı ne kadar hit alıyorsunuz siteden?

sinnerxx sinnerxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 4, (%100)
3 yıl 5 aylık site, 306 yazı var içinde, günlük hiti 100 - 150 arası.
Gerçi pek ilgilenmiyorum ama :D

Her Yerde Tek Bir Ses...

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

sinnerxx adlı üyeden alıntı

3 yıl 5 aylık site, 306 yazı var içinde, günlük hiti 100 - 150 arası.
Gerçi pek ilgilenmiyorum ama :D

Site adresini pm atabilir misiniz? 3 yıl için biraz az gibi duruyor, sanırım dediğiniz gibi ilgilenmiyorsunuz :rolleyes:

Asocial Asocial _____ Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
***'da 2 aylık siteye 50-60 makale girip 200 liraya satıyorlar :D sitenin her şeyine para döksen yine 100 lira cebinde kalır :D adsense'de de ilgilenilen siteler 1 yıl sonunda min. 500-600 kazanıyor diyorlar ama hep okuduklarım bunlar.

What if i am far from home

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Asocial adlı üyeden alıntı

***'da 2 aylık siteye 50-60 makale girip 200 liraya satıyorlar :D sitenin her şeyine para döksen yine 100 lira cebinde kalır :D adsense'de de ilgilenilen siteler 1 yıl sonunda min. 500-600 kazanıyor diyorlar ama hep okuduklarım bunlar.

Bu biraz moral verdi işte teşekkür ederim hocam :) Benim düşüncem güzel, akılda kalıcı bir domain alıp sade ve kadına uygun bir tasarım yapmak. Sonrasında günlük bir ya da iki tamamen özgün makale girmek. Kısa sürede adsense zengini olayım demiyorum ancak şöyle bir 8-10 ay sonra aylık 100 lira kazansam bile bana yeter. İnternet ve telefon faturamı öder geçerim. Yani gözüm çok yüksekte değil ancak rekabet çokmuş sanırım bu kadar da olmazsa diye korkuyorum :)

Asocial Asocial _____ Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Bu biraz moral verdi işte teşekkür ederim hocam :) Benim düşüncem güzel, akılda kalıcı bir domain alıp sade ve kadına uygun bir tasarım yapmak. Sonrasında günlük bir ya da iki tamamen özgün makale girmek. Kısa sürede adsense zengini olayım demiyorum ancak şöyle bir 8-10 ay sonra aylık 100 lira kazansam bile bana yeter. İnternet ve telefon faturamı öder geçerim. Yani gözüm çok yüksekte değil ancak rekabet çokmuş sanırım bu kadar da olmazsa diye korkuyorum :)

hocam sosyal medyada aktif olmaya bakın. yine bir yerde okumuştum kadınlar facebook sayfalarında yorum yapıyor sizin makaleniz hakkında (atıyorum gece dışarı çıkarken hangi renk elbise giyilmeli) sonra arkadaşları görsün diye paylaşıyor bunu hemen :D sonra diğeri geliyor o da bir yorum falan derken böyle böyle hedeflediğinizden daha büyük bir kitleye bile ulaşabilirsiniz.

her gün en az bir tane makale girseniz ve sosyal medyada paylaşımları doğru yaparsanız inanıyorum ki 80-100 lira bir süre sonra size az gelecektir :)

What if i am far from home
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al