wmaraci reklam

Kadın Kategorisinde Rekabet Fazla mı?

22 Mesajlar 2.580 Okunma
wmaraci reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Asocial adlı üyeden alıntı

hocam sosyal medyada aktif olmaya bakın. yine bir yerde okumuştum kadınlar facebook sayfalarında yorum yapıyor sizin makaleniz hakkında (atıyorum gece dışarı çıkarken hangi renk elbise giyilmeli) sonra arkadaşları görsün diye paylaşıyor bunu hemen :D sonra diğeri geliyor o da bir yorum falan derken böyle böyle hedeflediğinizden daha büyük bir kitleye bile ulaşabilirsiniz.

her gün en az bir tane makale girseniz ve sosyal medyada paylaşımları doğru yaparsanız inanıyorum ki 80-100 lira bir süre sonra size az gelecektir :)

Zaten aklıma koymuştum bu sektöre girmeyi cesareti aldım şimdi :) Birkaç gün içerisinde bir domain regleyip başlıyorum o halde. Sosyal medya dediğiniz gibi çok önemli farkındayım, elimden geldiği kadar sosyal medyada da aktif olmaya çalışacağım. Teşekkür ederim baya bir moral verdiniz hocam :) İyi geceler.

wmaraci
reklam

Asocial Asocial _____ Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Zaten aklıma koymuştum bu sektöre girmeyi cesareti aldım şimdi :) Birkaç gün içerisinde bir domain regleyip başlıyorum o halde. Sosyal medya dediğiniz gibi çok önemli farkındayım, elimden geldiği kadar sosyal medyada da aktif olmaya çalışacağım. Teşekkür ederim baya bir moral verdiniz hocam :) İyi geceler.

Maksat sektör büyük balıklara kalmasın, küçük esnafı öldürdüler küçük girişimciyi öldüremeyecekler :D İyi geceler.
stratejist

kişi bu mesajı beğendi.

What if i am far from home

stratejist stratejist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
farklı şeyler düşünün yahu, biraz bakış açınızı değiştirin. İşe yarar konseptler, iş gören siteler yapın artık, ezber bozun yani, hedefiniz bu olsun bence.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Asocial adlı üyeden alıntı

Maksat sektör büyük balıklara kalmasın, küçük esnafı öldürdüler küçük girişimciyi öldüremeyecekler :D İyi geceler.

İyi geceler dedikten sonra alıntı yapmayacaktım ama söz çok iyi gerçekten :D Tekrar iyi geceler hocam :)
Asocial

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Sosyal medya desteği ile kadınları çok kolay kendine çekebilirsin hocam. Güzel bir facebook sayfan varsa kadınlarla ilgili işlemin önemli bir kısmını halletmiş olursun.

Sektörün rekabetine gelirsek oldukça yüksek bir rekabet oranı var. BUndan 8-9 ay önce 3 aylık moda sitesini 15.000 liraya sattı arkadaşm. Hiti 2500-4000 arası değişiyordu. Sitenin geçmişi ise 7-8 aylık falandır.

Eğer ilgilenebilirsen hertürlü ekmeğini yersin. İster normal reklamlarla ister site satışıyla istersende adsenseyle.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

stratejist adlı üyeden alıntı

farklı şeyler düşünün yahu, biraz bakış açınızı değiştirin. İşe yarar konseptler, iş gören siteler yapın artık, ezber bozun yani, hedefiniz bu olsun bence.

Hocam son sitem kapanalı 1 ay oluyor neredeyse. O zamandan beri yeni bir fikir arıyorum şimdiye kadar sayısız denemem oldu dediğiniz gibi bilindik şeyler olduğundan bir adım ileri gidemedim. Ama fikir gelmeyince de gelmiyor. En son klasik blogculuğa yönelmek zorunda kalıp boş sektör arıyoruz.

stratejist stratejist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Olayı niş hale getirip, kaliteyi artırın mesela, örnek veriyorum kadın sitelerinin içinde neler var, moda, sağlık, tatil, magazin. Hemen alt başlıklara yoğunlaşın, yoğuınlaşırken kriterleriniz olsun, örneğin sizinde ilginizi çekecen, yazmaktan, yapmaktan keyif alacağınız bir konu olmasına özen gösterebilirsiniz.

Moda; Giyim, markalar, trendler, kıyafet kombinasyonları,
Sağlık: Tıpta son gelişmeler, güncel faydalı bilgiler vs.
Tatil: Oteller, plajlar, restaurantlar, şehir rehberleri

gibi kabaca, hızlıca bunları çıkardım bu başlılarında alt başlıkları var ve onlarında, bu şekilde düşünceyi açıp, birine veya bir kaçına belirli bir şekilde odaklanmak lazım.

Örneğin insanlar benim sitemi tercih etmeli, çünkü .......... ....... sebeplerden dolayı sitem .............. şeklinde fayda, faydalar sağlıyor şeklindeki açıklamanıza siz inanmalısınız.

Modaya odaklandın diyelim, oradan kıyafetlere, oradanda ayakkabıyı gözüne kestirdin, araştır kadınların arama tercihlerini, analiz yaparken ihtiyacı görürsün zaten. Sonrada totalde ne yapabilceğini sen bildiğin için, yapabilceğin en iyi şey zaten kafana düşen elma gibi olur.

Dünayda milyonlarca konu var, konuyu belirleyeceğin kriterler ile en dar hale getirip, en faydalı şekil ile sunmanı öneririm.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Sosyal medya desteği ile kadınları çok kolay kendine çekebilirsin hocam. Güzel bir facebook sayfan varsa kadınlarla ilgili işlemin önemli bir kısmını halletmiş olursun.

Sektörün rekabetine gelirsek oldukça yüksek bir rekabet oranı var. BUndan 8-9 ay önce 3 aylık moda sitesini 15.000 liraya sattı arkadaşm. Hiti 2500-4000 arası değişiyordu. Sitenin geçmişi ise 7-8 aylık falandır.

Eğer ilgilenebilirsen hertürlü ekmeğini yersin. İster normal reklamlarla ister site satışıyla istersende adsenseyle.

Sosyal medyada kadınlara hitap eden sağlam bir hesabım yok ancak çok yüksek bütçeyle olmasa da sayfalardan biraz reklam alabilirim diye düşünüyorum. Siteye gerçekten emek vereceğim, umarım sosyal medyanın da yardımıyla dediğiniz gibi rakipleri arasından sıyrılabilir. Bir şekilde az çok adsense kazancı getirmeye başlarsa bana yetecektir, önceki mesajlarımda da belirtmiştim aylık 100 lira gelse bile internet, telefon faturamı öderim yeter yani. Tabi düşündüğümden fazla tutup büyük meblağlar getirmeye başlarsa da hayır diyecek değilim :) Teşekkür ederim yorum için hocam. İyi geceler.

Ek Olarak:

Olayı niş hale getirip, kaliteyi artırın mesela, örnek veriyorum kadın sitelerinin içinde neler var, moda, sağlık, tatil, magazin. Hemen alt başlıklara yoğunlaşın, yoğuınlaşırken kriterleriniz olsun, örneğin sizinde ilginizi çekecen, yazmaktan, yapmaktan keyif alacağınız bir konu olmasına özen gösterebilirsiniz.

Moda; Giyim, markalar, trendler, kıyafet kombinasyonları,
Sağlık: Tıpta son gelişmeler, güncel faydalı bilgiler vs.
Tatil: Oteller, plajlar, restaurantlar, şehir rehberleri

gibi kabaca, hızlıca bunları çıkardım bu başlılarında alt başlıkları var ve onlarında, bu şekilde düşünceyi açıp, birine veya bir kaçına belirli bir şekilde odaklanmak lazım.

Örneğin insanlar benim sitemi tercih etmeli, çünkü .......... ....... sebeplerden dolayı sitem .............. şeklinde fayda, faydalar sağlıyor şeklindeki açıklamanıza siz inanmalısınız.

Modaya odaklandın diyelim, oradan kıyafetlere, oradanda ayakkabıyı gözüne kestirdin, araştır kadınların arama tercihlerini, analiz yaparken ihtiyacı görürsün zaten. Sonrada totalde ne yapabilceğini sen bildiğin için, yapabilceğin en iyi şey zaten kafana düşen elma gibi olur.

Dünayda milyonlarca konu var, konuyu belirleyeceğin kriterler ile en dar hale getirip, en faydalı şekil ile sunmanı öneririm.

Öneriniz için teşekkür ederim hocam. Söylediğiniz şey oldukça mantıklı geldi özellikle de şu bölümü;

Dediğiniz şekilde düşünüp ilerlemeye çalışacağım. Sanırım birkaç bayan arkadaşın yer aldığı bir ekip kurmam da faydalı olacak çünkü tek başıma yeterince kadın bilgisine sahip değilim, bilmediğimiz konuda insanlara yardımcı olamayız sonuçta. Tekrar teşekkür ederim yorumunuz için. İyi geceler :)
stratejist

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
İki yıl oldu halen ciddi gelişme kaydetmiş değilim. Çok emek isteyen bir alan, bolca sabır ve ilgi gösterilirse normal sitelere göre geçte olsa elle tutulur bir ilerleme kaydedilir.

iyi.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

İki yıl oldu halen ciddi gelişme kaydetmiş değilim. Çok emek isteyen bir alan, bolca sabır ve ilgi gösterilirse normal sitelere göre geçte olsa elle tutulur bir ilerleme kaydedilir.

Herkesin ortak görüşü emek harcanırsa yavaş yavaşta olsa bir şeyler olmaya başlıyor şeklinde hocam. Anladığım kadarıyla rekabet baya var. Teşekkür ederim yorum için :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al