lostyazilim

Kocaman bir ekip kuralım ve yazmaya başlayalım mı?

149 Mesajlar 14.664 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

impjix adlı üyeden alıntı

Bu kada talep geleceğini sanmazdım. Projedn ziyade konuyu açanda katılanda tüm arkadaşlar çok kaliteli, değerli insanlar.
Eminim güzel yerlere gelirsiniz. Başarılar..

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Buyrun sizde gelin lütfen...

Ek Olarak

DUYURU

Konu dahilindeki herkes @medyatikblog skype adresini lütfen eklesin grup olarak ilk teması kuracağız.

wmaraci
reklam

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Teklifiniz için teşekkür ederim hocam. Şuan başka bir projelerim var.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

KingStar adlı üyeden alıntı

Teklifiniz için teşekkür ederim hocam. Şuan başka bir projelerim var.

Ben teşekkür ederim, başarılar dilerim.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Noter gidip kazancın ortakça bölüşüleceği vb şartları kabul etiğinize dair bir belge imzalayıp bize sunarsan neden olmasın.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Noter gidip kazancın ortakça bölüşüleceği vb şartları kabul etiğinize dair bir belge imzalayıp bize sunarsan neden olmasın.

Proje ortaya çıktıktan sonra yapabilirim. Bu tür projelerde birbirimiz arasında güven ve inanç en önemlisidir.

Ek Olarak: Hala oldukça az kişiyiz daha fazla kişiye ihtiyacımız var kocaaaman bir ekipten bahsediyorum.

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Olurum tabii ki.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Hoşgeldiniz, @medyatikblog skype adresini lütfen ekleyin.

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Merhaba hocam ben katılmayacağım fakat izninizle bazı düşüncelerimi belirtmek istiyorum;

Öncelikle bir sitenin ister küçük bütçeli isterse büyük bütçeli olsun oturup kayda değer para kazandırmaya başlaması minimum 3-4 ay sürecektir. Çeşitli sebeplerle sitenin oturması 1 yıla kadar uzayabilir. Fakat bu süre içinde beraber çalıştığınız ekip arkadaşlarınız içinde "ben beklediğim kazancı sağlayamıyorum ve bu sebeple ayrılacağım" diyen kişiler olacaktır.

Bu sebeple yola çıkarken sizi yarı yolda bırakmayacak ve özellikle ilk birkaç ay maddi amaç içinde olmayan kişilerle çalışmalısınız. Fakat insanlara sabit ücret ödeyemeyeceğiniz için sabır gösteremeyip ekipten ayrılacaklar olacaktır.

Diğer bir önerim ise içerik dışında sosyal medya çalışmalarına da yoğun şekilde ağırlık vermeniz olacaktır. Çünkü onedio vb. siteler genel olarak sosyal medya aracılığıyla hit çekiyorlar. Ayrıca sunucu masrafları dışında ciddi şekilde reklam ve seo bütçesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Belki biraz fazla karamsar (karamsarlıktan ziyade her zaman yaşanabilecek en olumsuz durumu düşünüp ona göre plan program yaparım) olabilirim, belki de yanlış düşünüyorum fakat düşüncelerimi belirtme ihtiyacı hissettim, teşekkür ederim...

Allah yolunuzu açık etsin, umarım başarılı olursunuz.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

fevzib adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam ben katılmayacağım fakat izninizle bazı düşüncelerimi belirtmek istiyorum;

Öncelikle bir sitenin ister küçük bütçeli isterse büyük bütçeli olsun oturup kayda değer para kazandırmaya başlaması minimum 3-4 ay sürecektir. Çeşitli sebeplerle sitenin oturması 1 yıla kadar uzayabilir. Fakat bu süre içinde beraber çalıştığınız ekip arkadaşlarınız içinde "ben beklediğim kazancı sağlayamıyorum ve bu sebeple ayrılacağım" diyen kişiler olacaktır.

Bu sebeple yola çıkarken sizi yarı yolda bırakmayacak ve özellikle ilk birkaç ay maddi amaç içinde olmayan kişilerle çalışmalısınız. Fakat insanlara sabit ücret ödeyemeyeceğiniz için sabır gösteremeyip ekipten ayrılacaklar olacaktır.

Diğer bir önerim ise içerik dışında sosyal medya çalışmalarına da yoğun şekilde ağırlık vermeniz olacaktır. Çünkü onedio vb. siteler genel olarak sosyal medya aracılığıyla hit çekiyorlar. Ayrıca sunucu masrafları dışında ciddi şekilde reklam ve seo bütçesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Belki biraz fazla karamsar (karamsarlıktan ziyade her zaman yaşanabilecek en olumsuz durumu düşünüp ona göre plan program yaparım) olabilirim, belki de yanlış düşünüyorum fakat düşüncelerimi belirtme ihtiyacı hissettim, teşekkür ederim...

Allah yolunuzu açık etsin, umarım başarılı olursunuz.

Karamsarlık olurmu resmen doğruları realist bir açıyla yazmışsınız size katılıyorum sizde aramızda olmak istemez misiniz?

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Proje ortaya çıktıktan sonra yapabilirim. Bu tür projelerde birbirimiz arasında güven ve inanç en önemlisidir.

Güven sadece sözle verilir.

Benim kastetmek istediğim şu:

1- Site tamamı ile yazarlara ait olup satışı veya devri tüm yazarların onayı olmadan gerçekleşemez.

2- Sitedeki verilerin yazarları haricinde veya izin alınmadan kopyalanması ve dağıtılması kesinlikle yasak olcağına.

3- Kazancın proje liderine dahi eşit bir şekilde dağıtılacağına.

4- Yazarların kendi siteleri veya başka bağlantılarını yazıların altına eklemesine izin verileceğine.

5- Yazarların projeden atılma, ayrılma vb durumlarda yazılarının sitede kalıp kalmayacağına karar vermesi. Hiç bir gerekçe belirtmeden yazılarını sile bilme iznine sahip olacağına.

6- Projeye yazı başı veya yıl bazında katkılarında dolayı belli bir hisse vb bir birikim gerçekleşeceğine ve ayrılma olayında biriken hisse veya miktarın ayrılan yazara ödenmesine.

Şimdi diyeceksin ki hocam sen ne yaptın.

Ücretsiz bir projede yazar olarak katılan ve sabit bir ücret garantisi olmayan bir işte yazarlara bu garantiyi vermeniz gerekmekte. DMOZ gibi gönüllü çalışan olayı olmadığı için bana göre bu gibi koşullar gerekiyor.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al