wmaraci reklam
lidertakipci

Kullanıcıya Odaklan Gerisi Gelir [Doğru Mu ?]

4 Mesajlar 1.110 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Muradgazi Muradgazi Umutlu.NET Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 42 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Belki duymuşsunuzdur, başlıktaki slogan Google'ın Hakkında sayfasında yer alan ilk maddedir. Bunu okuyunca açıkcası duraksadım. Altındaki açıklamayı okuyunca iyice düşünceye daldım.

Beni düşünceye iten şu: acaba bizler Türk web girişimcileri olarak hatayı parayı ön plana koyarak mı yapıyoruz ? Yani müşteri odaklı olan projeler gerçekten tutmaya daha mı müsaittir.

Sanırım hepimiz için faydalı bilgilerin çıkabileceği bir beyin fırtınası olacak. Bu nedenle konuya ilginizi bekliyorum. Erinmeyelim çekinmeyelim :) fırtına yapalım.

Not: Google tam olarak şöyle diyor:

1: Kullanıcıya odaklan; gerisi kendiliğinden gelir.
Başlangıçtan bu yana, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamaya odaklandık. İster yeni bir İnternet tarayıcısı tasarlayalım, ister ana sayfamızın görünümünde bir değişiklik yapalım, kendi şirket içi hedeflerimizden veya kâr oranlarımızdan çok, size hizmet ettiğimizden emin olmaya çalıştık.

wmaraci
reklam

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemi ilk açarken düşüncem buydu sanırsam google benden almış bu görüşü :D şaka bir yana gerçekten ilk açtığımda da şuan ki düşüncemde kullanıcılara ve arkadaşlarıma nasıl daha iyi bir şekilde açıklayabilirim, anlatabilirim, bu konuyu daha nasıl ayrıntılı yazabilirim diye sürekli düşünceler içindeyim :) Zaten basit bir blog'dan ne bekleyebilirsiniz :D

A good friend would give you the shirt off his back.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
Doğru bir tespit fakat bu daha büyük yatırımcılar için geçerli biz kendi çapımızda takılan küçük webmasterlarız ayda sizinde 50 bin tl üstü kazanabileceğiniz bir siteniz olsaydı önceliğiniz gelen ziyaretcinizi memnun etmek ve onu kaybetmemek olurdu.

Muradgazi Muradgazi Umutlu.NET Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 42 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

Dogukan adlı üyeden alıntı

Doğru bir tespit fakat bu daha büyük yatırımcılar için geçerli biz kendi çapımızda takılan küçük webmasterlarız ayda sizinde 50 bin tl üstü kazanabileceğiniz bir siteniz olsaydı önceliğiniz gelen ziyaretcinizi memnun etmek ve onu kaybetmemek olurdu.

Hocam, bir açıdan haklısınız ancak sence de bariz kaybettiğimiz / hataya düştüğümüz alanlar yok mu:

Örneğin internet girişimciliği amacıyla açılmış ancak sonradan farklı yollara yönelen çok güzel domain sahibi siteler biliyorum. Birkaç ay sonra ya satılıyorlar yada siteyi çöpe çeviren tanıtım yazılarına kurban gidiyorlar.

Aslında bence bizler anadoludaki internet girişimcileri olarak REKLAM VERENLE buluşma sağlayamıyoruz. Reklam ajansları yeni açılmış ve gelecek vaad eden siteleri bulmakta çok geç davranıyorlar.

Ama nasıl yaptıysa Mor Fikirler sahibi Muhammet OK bu işi gerçekten iyi yaptı. Sitenin ilk halini biliyorum. Şimdi o sitenin adını anahtar kelime seçerek açılan yığınla site var... Sadece anasayfada 14 tane banner mevcut.

Tabi başarı sadece banner reklam almak mıdır o da ayrı bir tartışma konusu ancak, arkadaşın birçok kişinin hayalini kurduğu hedefe ulaştığı bir gerçek.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al